Zona.ba Utisci!!!

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by dino01, Oct 19, 2007.

  1. dino01

    dino01 Guest

    Kako ima dosta korisnika Zone.ba volio bi cuti i druga misljenja kako licno tako i zbog drugih novih korisnika koji to namjeravaju postati. :evil:

    Inace sam korisnik zone.ba (nezadovoljan) i ovo sto rade u zadnje vrijeme je ocajno, cak ce uspjeti u bezobrazluku svom da prestignu bihnet.ba :x

    Lokacija Zivinice!

    Molim i druga misljenja!!!
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    I ja sam korisnik zone, i takođe sam nezadovoljan vjerovatno iz sličnih razloga, al haj sad iskreno koji ti provajder može ponuditi da skineš +-50gb za 30 km?
     
  3. mc_82

    mc_82 Aktivista

    ljudi o čemu se radi, kakvi su problemi? eto ja sam razmišljao da pređem na tu zonu pa me zanmaju iskustva dosadašnjih korisnika!
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    Pa neznam koja je tačno politika zone, ali u početku sve je fino krasno, nakon 2-3 mjeseca prijavi se veći broj korisnika i onda nastaju problemi.I umjesto da imaš 60 kila download koliko je otprilike moguće da imaš 512 paket ti imaš pola od toga, a nije rijetkost da nekad nema neta cijeli dan.A lokalni suport se pravi mutav i daje komentare tipa 'šta hoš do juče si bio na dialup' ako nisi zadovoljan furaj....

    Ako imaš mogućnost izbra razmisli dobro...
     
  5. virtualx

    virtualx Aktivista

    ja isto vec duze vrijeme namjeravam "probati " zona internet, jer sa 3GB mjesecno od sugavoj bihneta nemozes nista skinuti, sve ode na surfanje.
    na zoni mozes skinuti puno vise od 3GB mjesecno, bez obzira sto je 3-4 puta sporije od adsl-a.
    a sad o zagusenju i smanjenju brzine ,neznam jer nisam koristio.
    uglavnom uzecu 1 mjesec pa probati.
    dobro je to sto nisi vezan stalno za ugovor, pa mozes koristiti mjesec dana i odjaviti, mislim neplatiti ,oi te iskljuce.
    kad opet hoces , platis i javis im, oni te opet ukljuce.
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    to je dobro al nije dobro sto treba platiti/nabaviti opremu za prvo prikljucenje
     
  7. BoLa

    BoLa Aktivista

    Imate nerealna ocekivanja. Ne mozete ocekivati da ISP koji je osnovan prije pola godine bude pouzdan, posebno ne u BiH. Ovdje kod se ne prave firme tako da se uzimaju strucnjaci, nego se skupe likovi i kazu: e, cuo sa da se isplati derat raju koristenjem ovog iznajmljivanja neta hajmo i mi. Onda se ta skupljena raja dogovori i fino iznajmi liniju naku. Nakon toga se raspitaju i skontaju sta im jos od opreme treba. Malo pogledaju "konkurenciju" da vide sta oni nude i vide da jedan nudi recimo "3GB" za tolko i tolko. Naravno, odma skontaju: Ha, mi cemo nudit 10GB za duplo manje. I naravno, raja se navuce kod njih, iako je to sto oni nude apsolutno nerealno iz razloga sto:
    a) imaju nedovoljnu propusnost ili b) imaju prevelik broj korisnika ili c) jednostavno ne znaju nastimat.
    Ne znam koji je od ova 3 razloga ili su mozda sva tri, ali znam dosta "ISP" ova koji funkcioniraju na ovaj nacin - "Hajmo lovu pokupit, a jebe nam se za uslugu, levati ce placat".
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    Potraja će ovo stanje 'ko je jamio jamio' :)

    Lako je nekome ako ima mogućnost izbora, kod mene je ili zona ili dialup, postoji tu još par provajdera ali sa ograničenjem od recimo 3gb protoka mjesečno, dok ja na zoni ove 3gb potrošim skoro za dan, a kad zašteka onda za 7 dana :) i matematika iz prvog razreda osnovne će pokazati da zona i kad nereadi kako treba za nekoliko stepenica bolja od ostalih.

    Sad samo treba dočekati vrijeme da krene utrka kao što sad rade telekomi.
     
  9. virtualx

    virtualx Aktivista

    da
    zato sam ja nabavio mreznu za 35KM , trebalo mi je 9m kabla 35KM
    antenu sam pravio sam i to biquad antena.
    signal je 62%
    i da imam pare nebi dao onim kretenima , da mi postavljaju opremu, nemaju pojma ni od cega.
    znaci sad kad krenem prikljucivati zonu , platim samo 30KM mjesecno za internet 256/128 Kb/s i gotovo.
    nema potrebe davati 200KM na opremu, kad mozete puno jeftinije proci.
    njima je u cilju da uzmete sto skuplju opremu, ali nema potrebe.
    umjesto AP (100KM) moze ici mrezna wireless (35KM) , ali vam zato treba vise kabla za antenu , zavisno gdje ce te je stavljati.
    ako vam treba preko 10m kabla ,onda je jedino bolje rjesenje uzeti AP , pa moze sa 2 m kabla ici onda.
     
  10. BoLa

    BoLa Aktivista


    To je opet relativno, sta covjek uzima kao mjeru za kvalitet. Recimo, tebi je bitniji limit, meni je bitnija stabilnost i dostupnost. :) A sto se tice mogucnosti izbora tu si opet u pravu i nazalost upravo tu cinjenicu iskoristavaju mnogi "kvazi" ISP - kad vide da su "jedini" ili barem "najpovoljniji", nemaju potrebe da se previse brinu oko kvalitete usluga i slicnih stvari, jer korisnici iovako nemaju gdje drugo.
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vi pricate tu o nekad radi nekad ne radi. Pa to ti ga dodje ko brzi dial up:)


    Bitchnetu treba dati po usima time sto bi oni glavonje terbali dobiti otkaze, a mlade snage stavit da unaprijede grozno stanje bh telecoma.

    Jedini razlog sto ne prelazim sa adsl na neki od tih kvaziprovider-a da uprkos svim ovim trenutnim nedacama zzadnje 2g ++ koliko sam korisnik adsl-a ja nisam imao sveukupno 24 h sata prekida:)
     
  12. ming

    ming Veteran foruma


    Ove obozavam sa ''glavonje terbali dobiti otkaze, a mlade snage stavit da unaprijede grozno stanje'' filozofijom. Telecomu treba konkurencija, za sada je nemaju.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jep, fali nam jos bar 2-3 provajdera, i to na nivou cijele BiH :(

    Ma da je makar jos jedan...
     
  14. hitman

    hitman Aktivista


    Jos su ti samo-prozvani ISP-ovi toliko bezobrazni da cim iskazes kriticko misljenje prema njima odmah te sankcionisu, isto kao u komunizmu. Evo recimo, ja sam kopirao ovaj gore tekst (naravno naveo ima autora i link) na GlobalNET-ov forum i odmah dobio ban. Nije mi zao cak mi je i drago, prije sam ih kritikovao na tom forumu, al je malo aktivnih ljudi tamo, sad cu ih kritikovati po ovim velikim forumima, gdje ima vise ljudi. Glas naroda se mora cuti, nismo dzaba prosipali krv, treba opet da sutimo, e nece moci :)

    Svaka cast BoLa, jos jedan glas u borbi za slobodu.
     
  15. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Hitmane i 'ovo danas' je komunizam premda nazvan nekim drugim imenom i nasminkan do bola...sto je mozda i gore...
     
  16. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    ko se ne igra preko neta isplati mu se uzet ove skidaj kolko os kad radi.
     
  17. Doe78

    Doe78 Novi član


    Dino reci jeli rijec o privat paketu ili pro paketu ????

    Ako ima neko da je uzeo pro paket interesuje me kolko su pouzdani jer u pro paketu obečaju garanciju za protok 24/7/365 a nekad i 366 dana ;)

    Ozbiljno ako neko ima da ima neki od pro paketa nek da svoju kritiku, pohvalu.

    Hvala
     
  18. FaTaL

    FaTaL Novi član

    Sve dok ne dobije pravu konkurenciju, ADSL ostaje top ponuda na našim prostorima. Bez konkurencije ( iako tamo pucaju neke flat-rate sa cijenama koje su smiješne ).

    A i kada dođe prava konkurencija, BIHnet će opet popraviti svoju ponudu i ubiti ih nogama. fckin' privatisation
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kakva Zona, gledaj sta je internet u Zivinicama:

    [​IMG]

    8)

    EDIT

    [​IMG]
     
  20. Doe78

    Doe78 Novi član

    Koja konekcija ,kolko placas, kolko imas free saobracaja ???!!! (po ovom screen shout-u to ti ko u zivinicama imas 12mbita down ?)