Zona.ba wireless (nije reklama)

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by spartacus, Apr 15, 2007.

  1. virtualx

    virtualx Aktivista

    pa dobro.
    da je 10GB mjesecno bio bi zadovoljan
     
  2. BoLa

    BoLa Aktivista

    E raja, pitanje vako: Gledate li vi, kad proucavate ponude jel, ista drugo osim LIMITA i IMAL FREE ZONU? Mislim, ne znam kako vama al meni je 10x vaznije da mi je konekcija STABILNA, da me ne guze svaki dan necim novim i da je dobra podrska. Limit mi nesto nije pretjerano bitan(valjda zato sto mrzim gledat DivX i slicna sranja na monitoru, gdje Sharon Stone izgleda ko Razija Mujanovic), al ja bi prije bilo kakvog potpisivanja ugovora sa ovom ili slicnom firmom prvo dobro provjerio kod nekog od TRENUTNIH korisnika kakve su im veze i sl.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    meni je epn u zadnje vrijeme skroz ok ... imali su u zadnja 2 mjeseca 3 pucanja veze ...ali sve sanirano u roku od 5-10 min.
     
  4. Emx

    Emx Aktivista

    Kontaktirao sam ih i dobio informaciju da ograničenja prenosa podataka, dakle Dog Father ovo je čisti flat rate (neograničeni download/upload).
     
  5. virtualx

    virtualx Aktivista

    e samo da kazem nesto:
    kod bihneta sam uzeo adsl 3G ima vise od godinu dana.
    od kako sam uzeo veza mi stalno puca preko noci, non stop
    po danu je ok, a poslije 4 popodne krene pucati svake 2 minute.
    da bi imao konekciju morao sam dizati slusalicu jer tada nebi pucala veza.
    njima sam se obracao 100 puta ,mailom,telefonom,isao licno i nista nisu popravili.
    e sad jeli to dobar support sto se tice bihneta?

    evo zadnjih mjesec dana veza je ok i nije pucala ,neznam sto.

    planiram prelaziti na zona.ba upravo zbog bihnetovig sugavih 3GB mjesecno,jer nemogu apsulutno nista skinuti sa neta.
    zato se raspitujem ako ko ima zona.ba konekciju da kaze kakvo je to, da neuzimam ako je toliko lose.
    brzina skidanja od 25KB/s neprestavlja mi problem, ako je flat rate .
    jedino ako je kvalitetna konekcija ,da nema raznih smetnji,kvarova, pucanja veze , opadanja brzine itd.
    negdje sam citao da je covjek imao problema sa p2p mrezom sa zona.ba konekcijom.
     
  6. Emx

    Emx Aktivista

    Čitao sam i ja to i direktno otišao do prijatelja da se uvjerim; torrenti, eMule, DC++ i LimeWire, sve redom radi. Signal je jako dobar.
    I ja sam u situaciji kao i ti, virtualx, i 3 GB je jako malo. Ovako i sa 256/128 opet možeš skinuti više od 3 GB :) a ne mučiti se i svakih par sati gledati stanje računa.
    Također, prema njihovim informacijama, APovi su jako dobro raspoređeni i nema čestog opadanja brzine zbog prevelikog broja konektovanih korisnika kao kod drugih wireless ISPova (LOL? :) ). Ja lično imam signal 92 % i vidim ZONA-SARAJEVO-10 AP.
     
  7. zilo

    zilo Komšija

    Tisu Stihi, cim ih neko pohvali odmah sve zajebu ... :D
     
  8. virtualx

    virtualx Aktivista

    i ja nekontam kako moze biti zagusenje mreze ako imaju malen broj korisnika.
    kod nas je pristupna tacka preko 5Km od grada i sa krova imam opticku vidljivost .
    neznam ni sam sta cu.
    sa tim wirelessom moze se skinuti puno vise od 3GB mjesecno.
    ako uzmete da je brzina downloada oko 20KB/s ,znaci sa minutu skinete 1,2MB ,za 1 sat skinete 72MB
    ako se uzme da ste na netu 3 sata dvenvno (ja sam puno vise) znaci za 1 dan skinete oko 200MB
    eto znaci za mjesec dana dodje 6GB,ako rijetko koristite.
    jos nisam racunao surfanje po stranicama vec samo download.

    e sad je u pitanju samo kvaliteta veze i konekcija kakva je,i koji su problemi sa konekcijom.
    sto se tice brzine skidanja od 20KB/s meni to neprestavlja nikakav problem.
     
  9. BoLa

    BoLa Aktivista

    Ja sam na Lolu i ne sjecam se kad mi je konekcija pukla. Dalje, to je vjerovatno istina ali isto tako razmisli: oni su nova firma i nemaju puno korisnika. Vjerovatno ce situacija biti malo drugacija kad se opterete APovi ... Al dobro
     
  10. Emx

    Emx Aktivista

    I da se opterete, ja živim u relativno malo naseljenom dijelu grada ;)
     
  11. k!ng™

    k!ng™ Novi član

    Ja sam koristio Zonin bezicni Net (lokacija: Vogosca) jedno 10 dana dok je bio valjda u nekoj testnoj fazi, pa nije trebao ni user name ni password, nego samo cim nadjes mrezu, odma se spojis i na Netu si. Brzina je bila max. 50 kb/s i za tih desetak dana sam kroz torrente povuko 37 GB i mogu reci da sam prezadovoljan. Planiram da se prebacim sa ADSL-a na ovu Zonu jer mi treba mobilnost kroz BIH, a znam nekada cesto putovati i Net mi uvijek treba, a kako vidim pokrivenu su svi gradovi koji meni trebaju, tako da ozbiljno razmisljam o napustanju ADSL-a (5G).

    Sto se fair use osnove tice, nije ista kao i Bihnetova, jer kod Zone fair use se definise kao davanje prioriteta bandwidtha odredjenim servisima kao npr. HTTP, dok su FTP i P2P servisi manjeg prioriteta. Ukratko, ako vecini korisnika treba HTTP u datom trenutku, to znaci da ce brzina na torrentima pasti. Uglavnom, bitno je da nema limita u megabajtima sto je i osnovni razlog zasto ozbiljno razmisljam da ostavim ovaj jad od ADSL-a ;)
     
  12. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Ja sam na Zona wireless-u od novembra. Nemam nikakvih problema. Ali sam jako blizu AP-a, nekih 100-200m, pa ne znam kako je kod ostalih ali kod mene nikad ne opada brzina. Cak ni kad je kisa ili snijeg. Brzina skidanja mi je uvijek oko 45 kB/s, sto je sasvim dobro za 384kbit konekciju. Upload je 128kbit.

    Sto se tica limita, nema ga. Cisti flat bez ogranicenja. Istina je da HTTP ima prioritet, odnosno tako pise u ugovoru. Ali ja licno nisam to osjetio.
    Ako je dobar torrent uvijek skida na najmanje 40 kB/s.
     
  13. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    Dark Ride vidim da si iz Tuzle - mozes li mi reci gdje im je access point i koliko si cekao na ugradnju.
     
  14. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Nisam iz Tuzle. To sam napisao zbog oglasa koje sam postavljao na ovom forumu, jer mnogi ne znaju gdje su Zivinice. :p

    U roku od 4-5 dana su dosli i ugradili.