Zona.ba wireless (nije reklama)

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by spartacus, Apr 15, 2007.

  1. spartacus

    spartacus Novi član

    Yo!

    Od skora imaju novi cjenovnik za bezicni pristup Netu, pa me zanima da li je neko od cijenjenih forumasa korisnik doticnog ISP? Not so bad, za 30KM/mjesecno dobijate 256/128 bez ogranicenja prometa (na fer osnovi), a oprema je priustiva. :)

    Da li brzina cesto varira, koliko vremenske prilike uticu na kvalitet konekcije, dolazi li do smetnji u radu itd? Za korisnike koji su jos na dialup-u, a dosta vremena provode na Internetu cini mi se kao dobra investicija.

    Danke.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A bezicni je u pravilu drek. Oni koji su ga imali ce ti ga bolje opisat. :mrgreen:
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    ne nemora znaciti da je bezicni drek, ja samo svojevremeno imo bezicni od LoLa i nije mi nikada pravio problema, sada sam na cable netu od LOLa ( prelazak na cable je isklucivo zbog lokacije, na sadasnjoj lokaciji nemam opticku vidljivost sa AP,tako da.....


    No mene vishe brine ta Fair use stavka........ ne volim nikako toooooo :smt002
     
  4. spartacus

    spartacus Novi član

    Na ja, izgleda da je svima promakla komparacija. Sta je bolje dial-up ili bezicni koji zna biti kasch?

    Ako bezicni moze obezbijediti kakvo-takvo solidno surfanje, bez da na kraju svakog mjeseca dozivljavam neugodna iznenadjenja, onda sam za bezicni. Mada, jedino sumnju mi izaziva ISP, niti imaju predstavnistvo, nego par momaka se setka, postavlja instalacije i na kraju im placas kesom.

    BTW, jedan frend je sa 128/64 skinuo za period od mjesec-dva blizu 50GB. Meni je dovoljna samo 1/10 toga.
     
  5. vnm_

    vnm_ Komšija

    nema tu komparacije, bolje je nego dial-up. ako ti je AP blizu onda ce ti biti dobro, ako nije onda ce ti biti relativno dobro. u oba slucaja ce biti bolje nego 56k.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A dobro, od dial-upa MORA bit bolje. Ali u odnosu na ADSL...

    No ako je AP blizu kao sto rece vnm_, trebalo bi valjat.
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Da to mozda nije kakav net na crnjaka :D
     
  8. spartacus

    spartacus Novi član

    Ma probacu taj wireless. Jbg, nisam se jednom u zivotu zaj*bo. :wink:
     
  9. BoLa

    BoLa Aktivista

    Ne znam. Dovoljno je pogledat im site i skontat da su neka amaterska firma. Mislim pogledaj i primjetit ces. Dizajn, pravopis i td.

    Ja bi radije ostao na dial up-u, svi novi ISPovi su jako riskantan potez....
     
  10. Emx

    Emx Aktivista

    Jesu amaterska firma, ali zato imaju jako dobar signal u Sarajevu :)
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    Imaju i WoW server. :mrgreen:
     
  12. BoLa

    BoLa Aktivista

    WoW. Moci cete igrati sa jos 3 vrijedna korisnika wowa. A ako se skupi raje, mozda bude i za grupe za dungeon :D
     
  13. Emx

    Emx Aktivista

    Što se tiče flat rate osnove, koliko je stvarno ograničenje?
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    WoW sucks. Igras ti protiv baburine iz amerikkke kojoj je unuka pokazala čari interneta.

    Samo pogledati onu Make love not WoW i sve će ti biti jasno.


    Btw, Enise šta je sa tobom :lol:
     
  15. Esh

    Esh HWB

    ne igram ja to, ali uvazeni kolega bola igra i pravi je ovisnik :D
     
  16. BoLa

    BoLa Aktivista

    Normalno. Nisam streber ko ovaj iznad ... PU PU
     
  17. zilo

    zilo Komšija

    Bjezi sulu, veze ti nemas. :D

    WoW moze biti vrlo dobar izvor zarade. :smt001
     
  18. Esh

    Esh HWB

    kao sto vidite, bola mi jos nije oprostio sto sam ga samog ostavio u sumama mulgora :mrgreen:
     
  19. virtualx

    virtualx Aktivista

    i mene zanima ta konekcija od zona.ba
    i jeli to flat rate, znaci skidas koliko te volja.
    sta znaci ono fer osnova?
    bio bi zadovoljan i sa 256/128Kb/s ,posto je flat raze ,znaci skidas koliko hoces.
    i ima li problema sa konekcijom,ono pucanje veze, smetnje,opadanje brzine i slicno.
    ili kad je kisa ili snijeg da nema konekcije.
    sad imam adsl bihnetov 3G i nisam zadovoljan jer je 3GB premalo.
    kontam sad pri isteku ugovora sa bihnetom da odjavim adsl 3G i uzmem taj bezicni.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Dok je fair use odmah nije flat, ali ovi nasi papci pojma nemaju izgleda sta je flat. Pitanje je samo koliko fair use iznosi posto nigdje nije navedeno. Barem ja nisam vidio.