All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne treba konje uvijek poistovjecivati sa adrenalinom i dzigeranjem po autoputu ili bosanskim cestama. Ja vise volim da auto ima vise snage, makar ih ne iskoristio, nego da nema snage a kad zatreba da zakuje. Veoma cesto ces se iz sranja izvuci upravo gasom a ne kocnicom, pogotovo na BiH cestama kad hoces traktora ili konjska kola da preletis na putu gdje svi voze 90+ a "nebi trebali".
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Sto se tice snage, po meni je vise bitno gdje i kako vozis, po gradu ti ne treba nista 55-65kW sasvim dovoljno, kome treba vise za gradsku voznju taj ili ne zna voziti ili se trka i glupira. Na autoputu i otvorenim ravnim cestama tih 80-90kW u npr 308 i slicnim autima je skroz dovoljno, za veca auta malo vise i to je to. Ja kad sam trazio sebi Megane 4, trazio sam jaci motor iskljucivo jer cesto vozim 4 odrasle osobe + pun gepek stvari i onda sa 80kW guslam iza slepera pa cak i kamiona jer je preticanje na uzbrdici u domeni naucne fantastike. Pritom ne mislim na voznju 50% iznad ogranicenja. Druga je prica kad vozis sam i prazno auto, tad je ta snaga dovoljna (govorim za megane, za veze/teze auto vise treba).

    To je drugi problem, i to najopasniji koji imamo na cesti.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam, ali ja bi volio da imam minimum 300KS... i to auto moze da ide 60km/h ali i puno lakse od 80 do 120 kad treba preteci na magistrali... Nisam vala neki brzac, pogotovo na otvorenom, ali volim da kad vozim auto se ne pati. A sad imam 96kW i to je onako u najboljem slucaju taman za nase ceste, samo kad provozam od jarana 530xd nekako se sigurnije osjecam :D
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel neko kad lijepio tapacirung iznad glave onog štofa u autu?
    Odlijepilo mi se pa visi ko balon smeta mi kad vozim auto, ima li neko ideju kako najjednostavnije zalijepiti opet?
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jesi ga to prao pa se odlijepio?
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma nisam prao, nije imalo dodira sa vodom. garaziran više nego što je vani al eto odlijepilo se pa na sredini balon visi.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam odakle si, u Zivinicama i Banovicima imaju ljudi koji to rade. Mislim da je oko 50KM. Ako vec budes uradio neka ti presvuce komplet nebo i stokove u crno, izgleda bolje, ono mafijaski pravo :)
     
    Eldorado likes this.
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    U novijih auta se placa dodatno 500e da dobijes crno, tako da vjerovatno nije losa ideja :) Lijepo izgleda nema sta, ali opet ovisi o tome kakav ostali interijer ima auto.
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Skuplje je odrzavanje tih motora, i voznja nasim cestama samo gusi iste. Ako je nekoom gust vozati auto sa 190 ks max 80 km/h i sa 20% prekoracenja tj 100 km/h+ se ostaje bez vozacke. 90 konja je dovoljno za nase uslove. Posebno jer nova auta imaju manje tezine, tj novi Peugeot 308 sa 100 ks, ima 1100 kg, i laksi je od Pola kojeg si spominjao.
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    niđe veze, trend je pored smanjenja kubika povećanje ps, i to traje već godina sad 2.0 izlaze na 200ps bez problema...a prije par godina je to bilo tipa 120, to samo pokazuje koliko je to bilo dovoljno ;)
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

    Dovoljno je nekom ko nije probao jače. Teško je vratiti se na slabije.
    Ja sam sad navikao na 133 kW i bilo mi je jako neprijatno kad sam provozao jedno vozilo po Taletovom standardu.
     
    donjapa likes this.
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sve to nije ništa spram motocikla od 200 i kusur kg i 150ks. ;)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Šta ce ti to. Nemas gdje vozati. Kupi biciklo.

    [​IMG]
     
    veki81 and forzamilan like this.
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima se gdje vozati itekako, nije pod moranje da se vozi 320km/h na autoputu.
    Fazera od 1000cc i 150ks sam samo probao i jezivo je ići velikom brzinom van 'kabine'. Ovaj u procesu nabavke je mnogo umjereniji.
    Bicikl pod stare dane da se ostane u kondiciji. :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne pratis temu. Vidis da ne treba nista bolje od ovoga:

    [​IMG]

    Elem, cim zbavim vecu garazu uzet cu nesto. Kao dijete vozao velikog KTM krosera a sada nista. Fali mi.
     
    Reventon likes this.
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    200 konja se bolje iskoristi od 50 do 120 nego na 200, ali neki ocito ne kontaju da konji nisu samo za top speed. Osim toga ova prica konstantno "auto za nase ceste", ko da vozimo po makadamu svi sunce ti poljubim.
     
    Vedo, donjapa, Esh and 2 others like this.
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja bih rado vozio preko 110KW ali im nedam za registraciju 750+KM. Valjda se nekada sjete promijeniti taj zakon. Obzirom da su bezobrazno digli cijene goriva mogu komotno smanjiti cijene registracije da ne osjete, jos uvedose tu eko normu.

    Danas auta ima po 300+KS, njih neka deru, a ovu sirotinju sa 150-250KS neka postede :D

    I glupo mi je da npr. limuzina stara 15-20 godina sa 3.0 motorom ima istu cijenu registracije kao novo sa istim motorom.
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Svugdje se placa porez na luksuz, ako mozes priustiti da vozis 3.0, priusti i da registrujes. Pajel
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    To ja pričam, neću ja voziti 200 ali kad pretičem hoću da se bar malo lagodnije osjećam...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Sta se uzima drug? :) 600cc pretpostavljam, R6, Honda RR? Ja bi rado, dok sam bio u BH i vozalo se, ali u Swe se nema kad, sunca 2 mjeseca i aj z.