Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. dams82

    dams82 Komšija

  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Scammy as fuck
     
    dams82 likes this.
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    hurmash1ca je rekao sve. A, i da nije fake (a ocigledno je da jeste) drzi se podalje ovakvih stranica. Vidis na njoj da je napravljena za par sati, detalji sve govore, link isto tako. Ako vec zelis naci "dobru cijenu" za neki mobitel moje preporuke idu za https://www.kimovil.com/en/

    Vjerovatno nije svima ocigledno da je fake, i na pravom si mjestu upitao!
     
    dams82 likes this.
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Meni je izgledala fake, ali sam pitao jer znam da raja ovdje 100% zna, inače ja ne bih ni pokušao, ali prijatelj se nafurao da nešto naruči... Hvala puno....

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Još jedna pošiljka došla vrijednosti sa dostavom 174 Eura

    Na pošti uplatio 9,50 KM i ništa više

    Dostava išla preko

    https://www.mailboxde.com/

    Pozitivno iskustvo sa uslugom, jeste da bi bilo dobro kad se mogao kako "izbiti" PDV prilom kupovine, kao kod kupovine preko https://www.computeruniverse.net/en/

    ali ,eto bezbeli "ćejf" kupovine vani ima svoju cijenu.
     
    Esh and exwizzard like this.
  6. nikolamo

    nikolamo Novi član

    Da li roba naručena sa Computer Universe ide na carinjenje na poštu ili DHL?
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ide na |DHL zato se pazi da te ne oderu :D
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Na lokalne poste jer ide drumskim saobracajem, ali svejedno prolazi kroz Postu carinjenja.
     
  9. exwizzard

    exwizzard Komšija

    TNT/In-time trazi 30km preko ziro racuna da oslobode paket od carine
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ne kontam, za koju to vrijednost?
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Carinik pri prijemu posiljaka koje su ispod 300KM moze iz nekog razloga da zadrzi posiljku te da zahtjeva dodatne informacije, kao sto su izjave o namjeni robe, dokaz o placanju (bankovni izvod, paypal izvod itd).
    U tim slucajevima kada postoji mogucnost da se posiljka naknadno oslobodi uvoznih dadzbina In Time za zastupanje stranke , dostavi potrebnih informacija, izjava , izvoda trazi da naplati isto.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako ne postoji osnov za carinjenje niko ne može zadržavati robu i tražiti neke 'nevidljive' troškove. Mogu naplaćivati samo trošak špedicije, ako roba podliježe carinjenju.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Robu ne zadrzava niko osim UIO tj carine, a vjeruj da oni mogu kako hoce i dokle hoce.
     
  14. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Malo glupo da sad moram ici u banku i popunjavat to radi paketa koji se uopste ne carini, ne daju ni da preko vozaca platim.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Jeste, ali kao sto KingT reče, garant su nešto provjeravali pa su nastali administrativni troškovi..
     
  16. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Jesu administrativni troskovi, zvali su me unaprijed prije nego sto je paket stigao u sarajevo i rekli da moraju predat papirologiju za oslobadjanje carine i to kosta 30km

    BTW shipping je bio besplatan.

    Ako nekog interesuje narucio sam nesto iz njemacke i poslano je preko DHL obicnom postom i dosao mi je paket za 5 dana kuci.
     
    Last edited: Jul 3, 2019
    Esh and bhd like this.
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni iz Kine paket poslan ovamo 26.6., poletio iz Pekinga 27.6. u Sarajevo stigao 1.7., dostavljen 2.7. obicna posta. Sta je ovo jebote.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    MakaveliTheDon and bhd like this.
  18. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Narucio sam raspberry 4 i poslan je prije 10 dana iz slovenije i jos nije stigao :/
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ufatio si sat prije zatvaranja kontejnera hagah

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kako stize Ryzen 3, planiram malo obnoviti konfu, pa uzeti neku jeftinu B450 plocu i Ryzen 3600, a RAM mozda 16GB (odnosno ako mi se bude isplatilo, ici cu odmah na 32GB).
    Vezano za RAM sam gledao sta bi se moglo nabaviti online, jer je povoljnije, pa sam istrazio par opcija.

    Opcija 1:
    G.Skill Aegis 16GB DDR4 (2x8GB) 3000MHz na amazon.de je 59€. S obzirom na to da je mali paket, preko mailbox.de troskovi shippinga i ostalog izadju 7-10€ (zavisi sad od tacne tezine). To je ukupno manje od 140KM, a kod nas je 165KM.

    Opcija 2:
    G.Skill Aegis 32GB DDR4 (2x16GB) 3000MHz na Newegg-u je $113 (~$125 sa porezom). Preko shipito-a bi dostava bila vjerovatno oko 14 dolara, pa je to onda ukupno oko $140, odnosno ugrubo 240KM.
    Najjeftinije kod nas je 300KM za Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz.

    Je li neko mozda nasao neku povoljniju opciju od ovih mojih? :D

    Sto se ploce tice, koliko sam vidio sve su u pet deka (od ovih osnovnih) , pa je li ok uzeti samo najjeftiniju i vozi?