Cyberpunk 2077

Discussion in 'Igre i konzole' started by senad_986, Oct 24, 2012.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Baš je dobro optimizovana bila... Meni je radila odlično na 4770k i GTX 970 na 1080p i sve na full
     
    Neso likes this.
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne igram vise skoro nista na PC, eventualno neki MMO, Civ, FM.
     
    Esh likes this.
  3. Esh

    Esh HWB

  4. Esh

    Esh HWB

     
    Neso likes this.
  5. Neso

    Neso Komšija

    A valjda ce da valja, tolike godine su radili na igri i imali su veci budzet od Witcher 3. Ja bi volio da dostave ali imam neku dozu skepticizma u sebi, nadam se da se varam :)
     
    nenji_avero likes this.
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo ce biti odgodjeno za 2021 siguran sam. Vec se prica kako pritišcu developere da bi stigli izbaciti za Novembar.
     
  7. Neso

    Neso Komšija

  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne možeš nikako biti dobar rulji na internetu :

    - odgodi igru, pomagnjavija zašto se odgađa, kako su neozbiljni developeri
    - pritisni tim za extra sate da se dovrši (RDR2), pomaganje kako iskorištavaju radnike
    - igru izdaj kada je i najavljena zbog pritiska, onda pomaganje poslije kako se izdala nedovršena igra puna bugova.

    Najbolje je staviti release date tipa "when it's done", a tu moć ima CDPR, pogotovo jer su i izdavači.
     
  9. Decerto

    Decerto Komšija

    Stvarno. Od kako je CDPR objavio da ce tim raditi prekovremeno da izbaci igru,vidio sam desetine clanaka kako pricaju o radnoj etici i slicnim stvarima. Ljudi su developeri koji sjede za racunarom i dobijaju masne pare. CDPR ce im platiti sigurno za svaki minut rada i jos plus ovaj bonus od 10% od ukupne godinje zarade koji ce podijelit. Ne znam kako ovi jadni ljudi prezivljavaju takve uslove sa takvim placama od 6-8k dolara.

    ps : znam da je kompletno druga industrija,ali iz licnog iskustva znam da ljudi po kruzerima rade po 13-14 sati dnevno, SVAKI DAN, 8 mjeseci,bez i jednog dana off. Da ponovim,7 dana u sedmici,8 mjeseci,13 sati dnevno. Ne vidim nigdje ove ljevicarske snowflakeove da pisu o tome.
     
    edgsi likes this.
  10. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ljudi su digli buku jer je CDPR ponosno na samom početku kampanje za CP2077 najavio kako njihovi ljudi nikad neće raditi prekovremeno, kako im je vrijeme i zdravlje radnika važnije :D
    To je razlog backlash-a fanova, jer je CDPR dugo vremena vrijedio za one "dobre" među developerima/izdavačima, a polako ovim potezima u posljednjih par mjeseci pokazuju da su zapravo samo još jedna mašina pravljenje novca.
    Ne blatim ih, kome to nije od starta jasno taj je naivan

    Ali eto ljudi vole živjeti u bajci da će doći "the chosen one" i zajebat EA i Ubisoft i Square i sve ostale i davati igre besplatno, bez mikrotransakcija, bugova, glitcheva i tako dalje
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pa eto zamisli onda da opet odgode igru i stave datum izlaska prvi kvartal 21' jer očigledno ne mogu je dovršiti standardnom sedmičnom radnom satnicom ? Pa pljuvali bi ih sa svih strana.

    Kako je to rekao Miyamoto : "A delayed game is eventually good, but a rushed game is forever bad."

    Je*o nonlifere kojima se život vrti u isčekivanju izlaska igre i njihovog razočarenja ako moraju još čekati.
     
    nenji_avero and Decerto like this.
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    Da im je toliko stalo do para ne bi dali 10% godisnjeg profita radnicima. Naravno da ce tu biti koji bug ili glitch. Pogotovo u RPG igrama kao cyberpunk,witcher,bloodlines,etc. Uglavnom, zar ne rade svi od kuce ? Vrijeme i zdravlje,umjesto 5 dana sedmicno radit ce 6,mjesec dva dok ne izbace igru. Jao ode im zdravlje.
     
    sgtPepper likes this.
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Sto se mene tice trebali bi tajmirati sa mojom 3080 taman nemam na cemu igrati sad svakako... :)

    Znaci Januar, novogodisnji poklon.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    40 sati sedmicno max, nek mu caca radi vise. Ima zivot i pored posla. Nema veze odakle radis i sta radis. Radio sam i ja i subote i 11 sati dnevno fizicki naporan posao i nikad vise. To je za naivne budale.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam odakle mitovi da su developeri gospoda. U principu je scenario slijedeci: Natjeran si da radis 10+ sati dnevno. Ako neces jer imas porodicu i zivot, bices zamjenjen. Vrlo jednostavno.

    Osobe u timu koje imaju visoke plate niti rade preko 8 sati niti se oni rotiraju. Ostalo su prakticno rudari i outsourcing. Svaki veliki izdavac pocev o EA, Ubisofta do R* pa sada i CDPR, imaju identican princip.

    Nevjerovatno je da se na igrama radi 5-8 godina i onda zadnji mjesec vade dušu ljudima..

    ..i opet izdaju bugfest. Nakon one price o razvoju Anthem tokom 7 godina najbolje oslikava nonšalanciju glavešina koje imaju te 6K plate dok ostali zdravlje ostave.
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Zato je najbolje odložiti igru. Ali hajd ti utuvi u glavu to neckbeardovima što čekaju ovu igru ko' ozeblo sunce.
     
  17. vutra

    vutra Komšija

    Ovdje se ne radi o klasičnom "crunch-u" već o regularnom, zakonom regulisanim, prekovremenim radom, ništa čudno i ništa novo, pogotovo u SW industriji.
    Tresla se gora...
     
    mirseth likes this.
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    moraju izbaciti jer moraju novac ulozeni povratiti.

    da su rockstar onda bi moglo tako

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Problem sa gaming industrijom je taj sto svakih par godina izbacuju proizvod dok je to u drgim branšama kao na traci. I onda te pritisne da radis 8+ sati. Ako odbijes, ispali te kao višak. To je moguce po zakonu. Da ne kazem da svi oni imaju ugovore od naslova do naslova. Kada ga završiš, postaš na twitteru da trazis posao.

    Opet kazem, ti sto rade preko 10 sati i sto zdravlje ostave nisu imena koja mi znamo niti su ljudi koji se dugo zadrzavaju u nekom dev timu. Da ne kazem da si 95% vremena pod NDA niti vecinu radova mozes ubaciti u svoj portafolio.

    Za mene je, raditi na igri 6-8 godina i onda ucjenjivati narod kada dodje zadnja 2-3 mjeseca, totalna lakrdija i neprofesionalnost. Ali zbog velikog broja freelancera i zbog specifičnosti posla, provlace se ispod radara zakona pa sa timom rade sta hoce. Ti ljudi koji su u timu i koji ce biti na credits listi, svoj posao daju freelancerima ispod stola da im odrade za male pare jer oni ne mogu stici.
     
  20. Neso

    Neso Komšija

    Procurila mapa

    [​IMG]