Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo neki lik to rjesio sa updateom firmwarea, komentar sa youtubea:

    UPDATE: Issue fixed with recent firmware update.
    I've got the PS3 connected (via HDMI) to a Panasonic 42" plasma, model number TH-42PX500 (Japanese TV). The PS3 is set to output to 720p, which my TV can handle.

    When I launch a PS3 game, after the "Playstation 3" logo appears, the screen goes black. The game is loading fine, I just cant see it.

    The only way I can regain control of my TV at this point is to tune into the regular TV channels using my TV remote. Only then I can use the input selection button to get back to HDMI. Once I do this, I can see and play the game.

    My guess is that the PS3 is sending some kind of signal through the HDMI cable that is making the TV unhappy. The strange thing is, I tried a PS1 game and it worked fine.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Clanak je star skoro dvije godine, tako da nije bas to mjerodavno. Prvo zbavi kakav drugi kabl i probaj resetovati konzolu preko recovery menija...
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    evo probo i drugi hama kabl od 1m i ne ide. A kako se resetuje preko recovery menija? Do sad sam pokusavo ono da drzim 5 s power tipku i izbaci na compositu da je nasao hdmi prikljucak i hocu li da prebacim, potvrdim to a na hdmiu nista samo crno. Ima u tehnomarketu neki sony hdmi 70KM sta mislite bi li s tim islo?

    EDIT: OK nasao sam o recovery meniju, probat cu i to danas kad dodjem kuci.

    EDIT2: Zanimljiv video :) http://www.youtube.com/watch?v=hWhGxW65fb0
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedino da probas s tim Sony kablom, ali ne da ga kupujes dok ne isprobas. Mnogo love imho, ali ako bi sa njim proradilo onda sta se moze.
    Kod nekih verzija konzola (kod mene npr) za recovery meni moras drzati prvo eject dugme, pa tek onda power jedno 10-tak sekundi dok se ne cuje treci "beep".
    Kada sam prvi put naisao na te probleme, rijesio sam ih tako sto sam nabacio tada novi FW, a kasnije kada su se opet poceli javljati sa promjenom kabla. Od tada nikakvih problema.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Budem tako i probo ako budu dali u tehnomarketu. U svemu mi je najcudnije sto radi hdmi>dvi na monitoru. Nesto kontam jedino da nadjem sad dvi to hdmi adapter pa da stavim na taj hdmi>dvi kabl i da se nadam da ce raditi :) Nesto ovako http://www.ramelectronics.net/audio-vid ... 01-p1.html
    Ali sta u tom slucaju sa zvukom da li ce se prenositi? Gdje bi ovo mogo naci ako neko zna?

    EDIT: Naso sam u genelecu ali muski dvi http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view ... &cid=13790 a ovdje treba zenski, ako neko zna gdje ima?
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo probo sam i u tehnomarketu sa sonyevim kablom i nece ni na panasonicu ni na sony braviji :roll: . Kada sam kupovao PS3 maxuz otiso u jednu igraonu i spojio tip na lcd preko hdmia i sve bilo u redu a sad eto nece. Jedino sto sam od tad uradio je update firmware-a sa 2.42 cini mi se na 2.5, da nije do tog? Moze li se uraditi downgrade firmwarea kako pa da i to probam? Ovo je mozda trebalo sve ici u konzole ali eto kad sam vec zapoceo ovdje.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ja razmisljam o boljoj telki, da i ja uskocim u vagon. :D

    Citao sam thread (nisam bas previse pratio ranije), jedna stvar je sigurna - trebam Panasonic plazmu. :D

    Fakti:
    1) gledat ce se divx materijali te .mkv 720p ripovi, uz pokoji DVD - tu bi plazma trebala briljirati, koliko kapiram
    2) izvor slike je PC, preko HDMI-ja
    3) SD televizija me ne zanima previse
    4) mozda se odigra kakva "simulacija" voznje te pokoja sportska igra - vjerojatno su izjednaceni ako je i LCD na nativnoj rezi
    5) ne iskljucujem PS3 u buducnosti
    6) nemam previse para, u ovom trenutku ne znam ni koliko bih dao/koliko imam :D
    7) gleda se sa udaljenosti od ~3.5m
    8) gdje uopce ima Panasonic plazmi u Tuzli?

    Koliko sam skuzio, meni treba Panasonic 42PV8/80 ili 42PV70 plazma. Ako ne bude love, onda 37"?

    U biti su najbitnije stavke 1) i 6) :mrgreen: Steta sto ne mogu dovuc iz RvaCke 42PV70, tamo bi me izasla 1200KM. :(
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Izasla je nova linija Samsung plasmi koje su odlicne a jeftine.

    Recimo 42" model PS42A451 HD Ready je 1200km, pogledao sam sliku bolja je od svakog LCD-a koji je bio pored njega. Ovaj konretno model se nalazi u Robotu u Hrasnom, Sarajevo, pa ako ti ne bude mrsko da pogledas ili da potrazis ovaj model u Tuzli.

    Sto se Pany-a tice, 37/42 PV70 tesko da ces naci vise kod nas, nedavno sam isao sa drugom isto u kupovinu plasme i nigdje nisam vidio PV70 modele, jedna 42" PV80-ka je bila u Mobimedii 1900km.

    Ono sta mozes je da pogledas ovog predlozenog Samsunga jer ti treba 42" sa obzirom na 3.5m udaljenosti, ili da nazoves http://www.vtc.ba i pitas da li imaju na lageru koji zaostali model PV70.

    Sto se placanja tice, svi ali svi daje na kredu, pa ako ti tako vise odgovara raspitaj se.

    Sto se Tuzle tice zaista ne znam gdje se nalaze radnje sa TV opremom.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Preko PM-a sam saznao da ima 42PV80 u Eurospletu, a na njihovom sajtu sam vidio da je cca 1750KM (sa uracunatim popustom na gotovinu). Morat cu ipak obic radnje, vidjet i tog Samsunga, uglavnom naginjem ka plazmi.

    Ne znas kakav je taj Samsung u odnosu na 42PV80? Ima li Samsung ekvivalentan 37" model?

    BTW preracunao sam se, ipak nema 3.5m nego 3m. :D
     
  12. Amash

    Amash Aktivista

    Kakva je situacija sa HS digitalnom kablovskom. Je li ista bolja slika na njoj?
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Svaki SD prikaz cak i HD je bolji na plasmi, igranje konzola na LCD-u je sigurnije ali ne i bolje zbog odziva (ghostinga) PVA matrica, gdje plasma nema tih problema.

    Sto se tog Samsunga tice nisam ga poredio sa PV serijom, znam samo da je slika bilo jako dobra, ustvari to ti je nasljednik americkog Q97 modela (naseg Q91/92H modela), koji je imao zaista dobru sliku (Baha i ja smo komentarisali taj tv na pocetku topica, mislim da je Enis ponosni vlasnik istog), jedina mana mu je bila sto nije primao 1080p signal e ovaj prima 1080p signal sa istom kvalitetom slike.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dakle, nije vise Panasonic jedina dobra plazma. :D

    Hvala na savjetima, preostaje mi obici radnje, no to ce pricekat dok ne rijesim diplomski.

    EDIT: kako prepoznati novu seriju Samsung plazmi?
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imas 42PV8 u tehnomarketu (bivsi centrotextil) na slatini 1499KM i 37PV8 za 1399KM. Isto u tehnomarketu u Lukavcu su bila ova oba al ja uzeo 42PV8 i osto 37" :). Vidio sam da imaju 37PV80 ili je PV70 ali je 1700 i nesto KM-ova. Uglavnom provjeri koliko je radila ova u "centrotextilu" jer sam je prije cesto vidjao da radi pa sam otiso direkt u Lukavac i provjerio u njihovom tehnomarketu i radila "samo" 9 sati i uzo odma :).
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fakat mala razlika u cijeni 37" i 42" modela...ti si vidim naveo samo cijene iz Tehnomarketa?

    Ne znam, sad mi nekako 42" Samsung za 1200KM primamljivije zvuci. :mrgreen:
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, nisam nigdje vise vidio panasonic plazme osim u tehnomarketu. A ne znam za tog samsunga, ali za panasonica sve sto sam citao samo najbolje. Proguglaj malo za samsunga. Inace kao neko opste pravilo za plazme pionir najbolji pa panasonic, mada...
     
  18. Adi_k

    Adi_k Aktivista

  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ah pa kud S2000 pored S3000 da uzmes? :?

    Nekada davno (LOL) kada sam uzimao TV vise sam primjetio fosforne tragove na Samsungu nego na Panasonicu, ali buduci da sam izgleda jedini ovdje koji vidi taj fenomen, ne obazirite se previse. I da - ekrani su na Samsungu mnogo vise bili podlozni refleksiji (modeli i sa filterima i bez).
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisi jedini vidio i ja par puta kada sa staticne slike ili nekog menija direkt iskljucim tv i vide se obrisi na iskljucenom ekranu, ali nestanu vrlo brzo :)