Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije to to. To je kratkotrajni burn-in. Ja govorim o zelenim fosfornim tragovima dok je tv upaljen, nesto poput blura na lcd-u.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    To nikad vidio.
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Ma Baha je "muntant" tj "fenoomen" Što bi Dr Sead iz Vranduka kaz'o. :mrgreen:
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probajte sa B&W materijalom gdje je to najvise izrazeno, pa mozda primjetite (u ovom slucaju bih volio da sam k'o ostali). :lol:
     
  5. bagi

    bagi Novi član


    Stevie, ima lik u Tuzli, nekad je drzao AS Electronic, ako se sjecas te radnje i bio zastupnik Panasonica prije mnogo godina :). E sad je on nesto kao zastupnik Panasonika za TK a radi za ove iz VTC-a. Zove se Lazo, i javim ti broj njegov, samo da mi prijatelj javi, pa nazovi i raspitaj se za taj TV. Mislim da mozes sve sa njim zavrsiti. Saljem broj na PM cim nadjem.....
     
  6. wireless

    wireless Novi član

    Primjetio sam i ja tragove na 37pv80 ali samo u nekim situacijama i to u trajanju ms. Ne znam da li se radi o istom efektu pri skrolanju bijelog teksta odredjenom brzinom po crnoj podlozi ali iza slova ostaju takvi tragovi da je "bolno za oci". Nego desava li se nekom da izgubi sve kanale i da ne dolaze dok se ne iskljuci plazma sa standby. Nakon ukljucenja sve bude ok, nije do kablovske, provjereno na tv-u u drugoj sobi. Meni se desilo 2 puta u 7mj. koristenja

    @Amash: Na HS je slika malo bolja na nekim kanalima. Zadnje sto su popravili je BHT.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To bi trebao biti taj efekat, ali samo kada se slova brzo krecu po crnoj podlozi. Inace, ne bih rekao da je neko ovdje dozivio taj problem sa gubljenjem kablovske. Moguce da se desi ako je stari firmware instaliran...
     
  8. tweety1

    tweety1 Novi član

    pozdrav grupi, evo vec 10 tak dana se premisljam sta uzeti i ostala je jedna dilema
    prvo nagovorili ste me na panasonic plasmu 8) sa razlogom naravno i
    e sad sta da uzmem 42pv8p od 1500KM ili 42pv80 1700 KM koliko ja vidim razlika je

    Podržani PC signali XGA (SXGA compressed) i SD Memory Card Slot (SDHC Compatible) -3 u odnosu na 2 hdmi izlaza

    jel to znaci da se ovaj slabiji model ne moze kvalitetno spojiti sa pc i jel ovo opravdava tih -200 kmica razlike, ionako sam masio kvotu od 1200 planiranih na 1500, ali ipak da vas pitam hocul se sta z.ajebati uzimajuci ovaj jeftin. model
    hvala
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Nije to jedina razlika;

    PV8 ima 3072, PV80 4096 gradacije sive
    Naravno automatski i raspon boja je bolji kod PV80->68 Milijardi, PV8 29 milijardi (napomena tvoje oko moze razlikovati 10 miliona, medjutim sa vecim gamutom boja dolazi sposobnost matrice da bolje reproducira color spectar tj vjerodostojnost boja).

    Kontrast: PV80 15000:1, PV8 10000:1

    Razlika u prikazu je golim okom zanemarljiva pogovoto na danjem svijetlu.

    Na tebi je da odlucis.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    neces se zeznuti, ja imam PV8, kupi HDMI kabal i spoji PC, igre nevjerovatno izgledaju na ovom TV-u, pogtovo kad dodas AA i ostale karafeke :)
     
  11. tweety1

    tweety1 Novi član

    ok, momci hvala na savjetima, cekam odobrenje krede i danas ili sutra akobogda PV8 :D
     
  12. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Mozeli mala pomoc , kada prikopcam PS2 na PV80 slika nije preko cijelog TV-a , odem na PS setings i tamo stavim na Full opet mi ostaje sa strana crnila nije slika preko cijelog displeja ako neko zna kako da to rijesim i da li se uopce moze to napraviti tako neka mi objasni.
    Hvala unaprijed. :smt006 :smt006
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    zoom1 na tv-u, ako je igra u 16:9? :) ili just ako je u 4:3 ali ce ti biti razvuceno
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja kablovsku drzim na "just", ako stavim na Auto na nekim kanalima je previse uveca pa mi fali gore i dole dio slike
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Vedo drzi je fiksno na 16:9
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Aha. Thx!
    Evo otac hoce da uzme Sony LCD KDL-32U3000, gledat ce se samo kablovska. Cijena je cini mi se nekih 1099 KM. On je old school, nece da cuje i za sta durgo sem Sonyja, pa hoce li se zeznut puno sa ovim modelom? (nece se spajat konzole nit BR playeri).
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Oce, to je U serija (isto vazi i za S->entry modeli Sony-a), losa brate losa :)
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    evo KDL 32L4000, 1055KM, moze li to proc?
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakve to sad veze ima sa PS2? :)
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa ima veze, da pojasnim Ghostbusteru da se poigra sa Aspect Ratiom. jel' problem?