Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ok moja greska, neznam kako al ucini mi se da si ti pitao i za PS2 :)
     
  2. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    OK znaci to je to , nema neke vece matematike :lol: :lol: :)
     
  3. loopfest

    loopfest Novi član

    Molim vas da mi objektivno pomognete u slj. odabiru tv-a između:
    samsung PS42A451 (3xhdmi, real 100hz c30000:1, 380W)
    panasonic TH-42PV8P (2xhdmi, duplo skeniranje 100hz c10000:1, 255W)
    lg 42PG200R (2xhdmi, 100hz c20000:1, 310W)
    koje sam pogledao u tehnomarketu a sva 3 tv-a su sa istom cijenom od 1499KM (ili možda negdje ima i jeftinije :p) stim da mi se LG najviše dopada outfitom, mada mi je po nekim recenzijama lošiji dosta, poslje njega samsung je takođe super, ali nikako ne mogu da se odlučim. Ako je kako ste spominjali više puta panny plafon, zanemario bih njegov ružni izgled i kupio napokon..

    Hvala unaprijed.

    ps. ako sam pogriješio u specifikaciji, ispravite me :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je samo polu-rjesenje, treba podesiti overscan u servisnom meniju. Naravno, pretpostavljam da PS2 nije spojen na kompozitne kablove, jer se u tom slucaju ne trebas ni muciti sa tim.
     
  5. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    A kako se to radi Neo ja ga kopcam preko skarta a nekad na one cinceve kako kad.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nabavi prvo komponentni kabl (sa 5 cincheva) ili ga napravi (obrati se kolegi dmr-u, posto je i on to pravio), posto se zaista ne isplati to raditi sa kompozitnim, ni zbog utrosenog vremena ni zbog slike. Kada to zbavis, pa se javi da te uputimo kako se radi stimanje overscana...
     
  7. tweety1

    tweety1 Novi član

    evo ljudi juce mi je stigao pany pv8p, i kako to kod mene biva prvo ga ne mogu nabiti na ona 2 hepeka, dodje do pola pa ni nazad ni naprijed, pokusavao sam jedno 10 puta, pa cu danas ganjati to da malo pomjerim ili isturpijam :) za sada mi stoji na pola/pola
    , niko se nije pozalio na ovo montiranje ali eto navikao sam ja da ce mene

    drugo je spajanje dig. resivera opticum preko scarta i spojim sve dobijem npr novu-rtl kanal i sta se desava? ispod slike kao da trepere valovi, onda sam spojio dvd na hdmi provjerio slika apoteka, vratio ponovo av/scart na digitalnu i jedno pola sata ok, da bi opet nakon nekog vremena pocela da treperi sa valovima? sta bi moglo da bude? da promijenim scart? provjerim napon ili nesto trece, jel do plasme?

    i trece offtopic za ovo spojio sam dvd kucno kino samsung thx25 preko hdmi, i slika je ok! medjutim na test tona na dvd-u javlja sve ok, a kada pustim film npr "tesko je biti fin" ili mp3 cd, cujem zvuk na samo 2 zvucnika + swoofer ona 2 nista se ne cuje,

    eto kome nije mrsko da me pogura sa odgovorom nekim, hvala
     
  8. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Pa za zvuk procackaj po meniu kucnog kina.
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    E ljudi mozete li mi sta preporuciti da uzmem od 900-1000KM? Laik sam bas, tako ako odem u tehnomarket ili neku drugu prodavnicu sam sa starcima vjerovatno cu uzeti nesto lose...Plazmu/lcd bih koristio za kablovsku i mozda nekad kasnije za xbox 360...Pare sam jedva skupio pa je svaki savjet pozeljan... :smt006
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    @tweety1
    1.Pojasni kakva 2 hepeka, mislis na postolje?

    2.Na daljinskom pod >Input imas AV1, AV2 i AV2S(s-video). Prikljuci receiver na drugi ulaz(AV2) ako ti pravi probleme na AV1 i dok si u AV modu protisni na daljinskom Menu.
    Dakle Input-AV2(recimo)->Menu->Postavljanje(Setup)->Sistem boja->Stavi na PAL.
    Takodje rmoze biti da ti se gubi kontakt kod scart kabla.

    3.Nema veze nacin na koji si spojio kucno kino sa tv-om, jer ne pusta tv zvuk, vec linijska komponenta kucnog kina ili ti player.
    Poslusaj ADI-a i provjeri na setupu kucnog kina da li ti je iskonfogurisan 5-1 zvuk, takodjer da li film koji pustas ima 5.1 zvuk.
    Na kraju provjeri da ti se zice nisu iskopcale i da je sve uredno skopcano.

    @suppa
    Imas 32" Samsung panele (32A330 je 850km, 32A430 je 950km) kao i 32" LG2000 900km. Takodjer ima i 32" Toshibin model 500PG za 900km, iznenadio sam se kvalitetom slike.
    Za okruglo milju imas Panasonica 32LE8P koji daje najbolji kvalitet slike od nabrojanih.

    Ovo je cega se mogu sjetiti, vidi cjenovno sta ti odgovara, modele sam od pocetka poredao po kvaliteti slike, da ti bude neki orijentir od najlosijeg do najboljeg s tim da je Samsung 430 tu negdje sa Panasonicom.
     
  11. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Neo jeli to ovaj kabl i ako jeste ako neko zna imali ga u Sarajevu kupiti gdje i koliko kosta , mogu ga naruciti preko ebay-a 5 dolara kosta samo mi mrsko cekati 10 dana...
     

    Attached Files:

    • sl.gif
      sl.gif
      File size:
      37.2 KB
      Views:
      4,053
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je taj kabl, ali ne znam gdje ga imas uzeti u Sa, posto nisam ovdje uzimao. Mozes ga jednostavno i napraviti ako ti multiav out na scart kablu ima sve pinove.
     
  13. tweety1

    tweety1 Novi član

    imas ga u novom robotu kod socijalnog, cijena cca 10 KM, e sad koja je kvaliteta sam vidi
     
  14. tweety1

    tweety1 Novi član

    1. postolje ja zena mi okrenula naopako, dok nismo skontali sa uputa :shock: rijeseno
    3. nisam na setup-u kucnog kina postavio 5.1 to slijedi veceras...

    2. ovdje ostaje jos da veceras probam drugi skart ili composite, jer vec sam postojeci skart postavljao na av1 i av2, i opcije su na pal podesene, takodje sam kada je slika bila u valovima pokusavao staviti komponentni 3 cinca na plasmu a druga 3 cinca na reciver opticum i opet su bili talasi, interesantno je da kada spojim kameru ili dvd da toga nema, pokusacu veceras testirati kablove i kanale digitalne jer imam neki osjecaj da kada stavim na drugi satelit/program da onda nema talasa, npr na novoj/rtl ima onda na eurosportu/ftv nema, nisam pametan nikako :roll:
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    E raja evo skratio sam spisak na ova 3 modela :

    SONY LCD 32" KDL-32U3000 999 KM
    PANASONIC LCD 32" TX32LE8 970 KM - akcija u merkuru na stupu
    LCD LG 32" LG2000 870 - takoder na akciji u merkuru

    Moze li mi ko otprilike reci koja je razlika u ovim modelima...Unaprijed hvala
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Razlika je ta da ti je taj Panasonic daje bolju sliku ispred ta 2 druga modela, taj LG je vizuelno lijep i daljinac mu je odlicno odradjen kao i meni koji je graficki sam vrh (kao i pioneer modeli), takodjer posjeduje i SD algoritam za izglacavanje analognog signala, ima dosta inputa pa ako kuburis sa lovom odlicna je kupovina, sony u i s seriju preskoci, tako da panasonic daje najbolji sliku od spomenutih modela, bilo je price vise da se ne ponavlja opet, search opali.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Kupio stari Sony LCD KDL32U4000, 1300 KM u MobilMedia-i valjda, ne cini se los. Sad pitanje jedno - treba li se i ovaj (posto je LCD) drzat ono prvih par stotina sati na normal modu, il mu smije odmah odvrnut osjvetljenje i kontrast do kraja? :oops:
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mogao je bolje i jeftinije proci sa 32L4000 tv-om. Trebalo bi da se drzi na normal modu i sa iskljucenim adv. contrast enhancer-om ako ne zbog samog panela, onda zbog ociju i vjernijeg prikaza slike. Necu nikada razumjeti ljude koji drze konstantno tv u "torch" modu.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    znam, preko PM sam se sa Nanijem konsultovao, i Nani mi rece da ne uzima S ili U seriju. I haj, kazem ja to danas starom, reko ima L serija za 1055KM. Otisao on sam i vraca se nosi ovaj U. Sto ba reko "U", kaze on pa vidis da je skuplji 300 KM ne moze bit losiji. Bem ti old-school nacin razmisljanja :evil: Vidjet cu da PROBAM zamjenit u pon, al cisto sumnjam da ce mi htjet prihvatiti...
    Al haj, ja imam svog Panija, on ce gledat u ovog :mrgreen:
     
  20. tweety1

    tweety1 Novi član

    ljudi rijesio sam problem, sve je bilo do kabla i do postavljanja dig recivera i tv na pal opcije, bilo je na auto, evo vec ga uhodavam 60 sati, prezadovoljan sa pany-em,
    pozdrav ekipi