Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. pac

    pac Komšija

    Re: Apple iPhone

    iPhone OS 3.0 is coming, preview on March 17th


    We just got the announcement, iPhone OS 3.0 is coming. Set your clocks, mark your calendars. It's going down March 17th. Apparently, we'll get a sneak peak at the new OS, as well as a look at a brand new version of the SDK. Exciting stuff indeed, and we'll be there live at 10am PST (1pm EST) with the liveblog. Apple's calling this an "advance preview of what we're building," so we're not expecting anything ready to go as of the 17th, but hopefully this will allow developers to start building toward future functionality (hey, how about some push notifications?), and presumably users won't have too many months to wait after that for the real deal.


    Izvor: http://www.engadget.com/2009/03/12/ipho ... arch-17th/
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Apple iPhone

    Nije ni cudo kad su tolike pare ulozili u razvijanje koda za iphone.
    Ali žalosno je sto ne ulažu u zaštite :lol:
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Update je planiran za ljeto, evo par glavnih novina:

    i naravno odgovarajuca slika (kako bi zabiljezili historijski trenutak):

    [​IMG]
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Ne kasne puno za Symbianom, samo nekih 6 godina sa copy/cut/paste opcijom. :lol:
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Ne ne, njihov copy/paste je 35% brzi od windows/linux/symbian baziranih rjesenja :lol:
     
  6. MisterYES

    MisterYES Novi član

    Re: Apple iPhone

    Sreca pa je samo novi OS bio dovoljan za ovo. Moglo se desiti da izbace novi hardware-ski jaci tel, pa bi onda bilo zeznuto :)

    U sustini su ga fino zakrpali...malo bolja kamera je mozda jos jedina zamjerka koja ozbiljno ostaje za sad, koja ce sigurno cekati skroz novi tel.
     
  7. Esh

    Esh HWB

  8. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Sutra bi trebala biti predstavljena verzija Skypea za iPhone: http://reviews.cnet.com/8301-12261_7-10206786-51.html.
    Operateri gdje postoji povoljan data paket, a bez povoljnog GSM unlimited paketa, sigurno nece biti sretni, no mi se ne moramo brinuti jer svakako nemamo povoljan data paket u ponudi ovih lokalnih operatera.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Skype je ponudio verziju za iPhone, moze se preuzeti besplatno iz AppStorea: http://about.skype.com/2009/03/skype_av ... app_s.html
    Da ne bi sve bilo divno krasno, onemogucen je VoIP preko Edgea, dakle, moze samo preko Wi-Fi, no s obzirom na cijene data paketa kod nas, nismo nesto pogodjeni time

     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Vrhunac bezobrazluka:
    [​IMG]
    Naravno, rijec je o iphoneOS verziji 3.0.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Nije sad da ne pricamo o firmi koja se zove Apple. Usput, nove procjene, Shuffle koji se prodaje za 80 dolara kosta 20 dolara u proizvodnji.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  13. Tamiya

    Tamiya Novi član

    Re: Apple iPhone

    iPhone ima svojih prednost i mana po mom mišljenju, prednosti su u tome što je stvarno kvalitetan i lijep dizajn i neuništiv
    drugo: jer ima puno jedinstvenih programa posebno za muzičare :p kao ja :D tu su iPhone guitar, iPhone grand piano, drums itd itd.
    treće: system mu je jako brz i lijep za surfanje..šteta što to kod nas baš i ne fercera ali et, ima puno memorije i muzički je napredan.
    e sad mane:
    1. što nema bluetooth
    2. što su im svi ti programi jako skupi
    3. što ima problema sa pisanjem poruka
    ima još i prednosti i mana, ali ih se ja sada ne sjećam..davno sam ga od jarana posudio i pregledao ali sve u svemu ja dajem prednost - prednostima :mrgreen:
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: Apple iPhone

    Po cemu je to neunistiv?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Apple iPhone

    Nije neunistiv (fotki polomljenih na netu koliko hoces), niti je previse brz, ima bluetooth cisto da se zna, programi su jeftini za nekoga kome trebaju aplikacije i ko ima normalna primanja, na pisanje poruka se treba naviknuti (sa novim OS-om ce to jos biti lakse u landscape modu). Ovo "muzicki napredan" je relativno, al vazno je da ti odgovara.
     
  16. Tamiya

    Tamiya Novi član

    Re: Apple iPhone

    pa taj moj jaran u kafiću uzeo viljuški i počeo da grbe s njom po ekranu..i samo obrisa..ništa :shock: ni ogrebotine, baci ga s metar visine na ekran..NIŠTA 8) nema na sebi plastike ništa..drugo je da tenk prođe preko njega...tad bi bilo NEŠTO s njim :D
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Apple iPhone

    :lol:

    Daj meni bilo kakav mobitel, nije problem razvaliti u svrhu nauke (da dokazem da je unistiv) - naravno ako planiras pokriti troskove.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Re: Apple iPhone

    Jaran te uzeo na foru s tim grebanjem (pa se ti sad prosipas na forumu, dok ovo s bacanjem da i ne komentarisem) buduci da je na telefonu vjerovatno bila standardna zastita za ekran koja onemogucava grebanje.
     
  19. Tamiya

    Tamiya Novi član

    Re: Apple iPhone

    ok, ja se prosipam...sebi se prosipam...ja znam da je lik grebao ko sivonja
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Apple iPhone

    Btw grebanje viljuskom ne bi ni na mom mobitelu upalilo (viljuska nije dovoljno ostra), ali mislim da bi sa skalpelom bila druga prica :D