Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Multipraktik majstore jel to radis za VTC pa znas cijene :D Ako su vam takve cijene zeznuli ste konkurenciju maksimalno! Imas odma 3 musterije.
     
  2. ado_89

    ado_89 Aktivista

    a koliko kosta ova kutijica TH-42PV80P u VTC ?
     
  3. multipraktik

    multipraktik Novi član


    opusti se majstore,vidim da se čovjek "koprca" (kao i ja)pa reko' daj mu info... provjeri cijenu telefonom, bila prije 5-6 dana,a sad ako su "evoluirali" to je već utjecaj tamne strane.....

    čuj odmah me stavi za pult da prodajem, a doće tri mušterije?

    btw koliki je odnos din-km :) ?
     
  4. ognjenko

    ognjenko Novi član

    E drustvo evo ovako, prema Nanijevom predlogu da se fokusiramo na plazmu suzio sam izbor maksimalno, pa bih molio sve za jos jedan finalni mali napor da mi pomognu. :smt007

    Dakle:

    LG
    PG3000
    PG6000

    Panasonic
    TH-42PV700P
    TH-42PV80P
    TH-42PV8P
    TH-42PX8ESA
    TH-37PV8P

    SAMSUNG
    PS-42B450

    Meni se generalno cini da su svi slicni manje vise, i da su svi uglavnom solidni. Ako nije tesko poredjajte ih po redosledu 1., 2. i 3. imajuci u vidu moje potrebe, nekoliko postova iznad :roll:

    Pozdrav i hvala!!!
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Ja bih isao sa TH-42PV80P jer nudi dobar omjer ulozenog i dobivenog.
     
  6. ado_89

    ado_89 Aktivista

    Enise, koliko kosta taj LCD jer nema ga u lukavcu (da ne trazim maxuz)
     
  7. ognjenko

    ognjenko Novi član

    Enise hvala, buni me jedino sto mi je Nani preporucio SAMSUNG PS-42B450, negde je pisao i da ima lepse boje, pa ako moze jos jednom da se apsolvira razlika njega i PV80P. Btw zasto se negde pise OV80 a negde PV80P, ima li to neke veze??
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Pitam te jer mi je cijena nevjerovatna, u najjeftinijoj prodavnici u Cro, taj model je 500km skuplji. 2147km VTC, Ronis 9999kn - 2631km (Kurs 3.80).
    Reko da li se neko preracunao i to dobro.

    @Ognjenko

    B450 ima 600Hz subfield engine, Wide Color Enhancer II, DVB-T tuner, veci kontrast 30k :1 (PV80 15k :1) ali je i skuplji, pv80 imas po akcijama i predstavlja vise nego best-buy kupovinu dok ih ima na policama.
     
  9. ognjenko

    ognjenko Novi član

    Hm da, skuplji je oko 50 eura. Ono sto ne mogu da ukapiram je koliko mi je bitan taj digitalni tjuner majku mu??
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Pa mozda ti nije bitan u ovom momentu al jako brzo svi emiteri su duzni preci na digitalnu transmisiju signala, pa kad vec kupujes nov TV da znas da ima funkcije koje ces moci koristiti i u doglednoj buducnosti.
     
  11. ognjenko

    ognjenko Novi član

    a mislis da Samsung kao proizvodjac moze da parira Panasonicu?
     
  12. ognjenko

    ognjenko Novi član

    A evo sad me i drugar ubedjuje da na plazmi slika bledi posle par meseci intenzivnog rada???
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Gledaj, mnogi su ljudi isključivi kad su u pitanju brandovi, ja ne spadam u tu grupu, da Neo izbaci model koji kvalitetom slike parira Panasonicu i Samsungu po manjoj cijeni i jednakoj garanciji ja bi ga prvi uzeo.

    Pogledaj samo kako u BIH pa mogu reci i na cijelom Balkanu vlada Sony manija. Sony po mom misljenju kupuju krajnje neinformisani i moram reči iskompleksirani kupci koji žele da se hvale svojim komšijama. Sony brand je najneisplatniji brand u ovom momentu.

    Dat ču ti 2 primjera oko brandova i kvaliteta.

    1. Sony i Samsung koriste panel iz iste PVA tvornice, dakle identične, Samsungovi inžinjeri su napravili ove godine revoluciju kad je u pitanju elektronika LCD-ova tako što su uspjeli da funkcijama manuelne kontrole interpolacijskih algoritama uklone "video-look" prilikom gledanja filmskog sadržaja - B650 model. Sony w5500 ne da nema to, več vuče opet probleme sa pozadinskim osvijetljenjem od prošlogodišnje w4500 serije. Sony naravno od 20 do 30% skuplji.

    2. Panasonic, Samsung i LG koriste identične NeoPDP module.
    Samsung B850 model ima; mkv podršku, 1" debljinu, AR filter, kao i bolji prikaz primarnih boja, pogotovo crvenog spektra (prirodniji izgled ljudske kože), prikaz 24p na 96Hz kao i Panasonic V10 i Z1 model, najljepsi dizajn do sad ikad napravljen kad je u pitanju HDTV uz Philips 21:9 Cinema model, za 20% manju cijenu u odnosu na V10 model i 50% manju cijenu u odnosu na Z1 model koji košta nevjerovatnih 6000$. Poredim 58" b850 sa 54Z1, pošto su oba flag ship modeli ovih kompanija.

    Ti meni reci ko kome ovde treba da parira i po kojim cijenama...
     
  14. deda1

    deda1 Guest

    hej dečaci moram da vam se zahvalim /posebno naniju i bahi/
    naime,
    hitno mi je bio potreban tv za male pare a usput sam i laik za kategoriju, slučajno sam naleteo prošle srede na par postova nanija i ovaj sajt pa sam četvrtak i petak isčitao šta sam stigao i u petak pazario 42pv70pa za 580 eura. /pa80 je bio 160 eura skuplji/
    Hvala.

    ps. radio je 2 sata kod mene i ja sam zadovoljan slika sa kablovske je vrlo dobra čak i odlična, imao bih par početničkih pitanja:

    -nemam ton a setovan je drzava istocna evropa
    znam da sam pročitao za setup nemacka ali kako da se vratim
    - da li smeta ako je parametri slike setovani ispod 50% /sinema mode/

    i još ponešto ali sam veoma kratak sa slobodnim vremenom obzirom da me klinac cima nonstop.
    Unapred hvala.
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Idi u opcije kanala i postavi audio mod na C2 cini mi se. Ako ti i dalje nema tona skeniraj kanale pod njemackom ili "others".
    Vracas se pod opcijom Country select pod opcijama skeniranja.

    Sto se tice paramterara ne smeta manji kontrast i osvijetljenje od 50%, samo veci od te vrijednosti za prvih 2'00-300 sati.
     
  16. ognjenko

    ognjenko Novi član

    Nani, ok, znaci mogu pv80 ili samsunga PS-42B450.

    Samo jos jedna molbica za objasnjenje modela SAMSUNG PS-42Q91H i PANASONIC TH-42PV700P jer su oni par desetina eura skuplji od prethodno navedenih, a ne bih da izgubim neku funkcionalnost?

    Hvala puno
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Ne mozes izgubiti funkcionalnost jer su to 2007/2008 modeli, Q91 ne prima 1080p signal a PV700 je prethodnik pv80 modela.
    Dakle B450 il PV80. Choice is yours.
     
  18. ognjenko

    ognjenko Novi član

    Ti si cudo od coveka!!! :smt007

    Idem danas ili sutra da pazarim jedan od ta dva definitivno. Reci mi jos molim te, za koji od njih je bolja podrska, za koji moze lakse da se nadje koja podesavanja koristiti i slicno. Verujem da je tu Panasonic u prednosti? Video sam da si i ti postavljao neke savete u vezi toga?
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Gledaj oba TV-a imaju mogucnost za update firmware-a, od 2008 godine, na svakom Samsung sajtu si mogao da nadjes u download sekciji "firmware update".
     
  20. ognjenko

    ognjenko Novi član

    Drugari, savet za mog brata potreban. Dakle, sa vrlo ogranicenimn sredstvima treba uzeti LCD 32" TV, izbor je suzen na:

    SAMSUNG LE32A450
    SAMSUNG LE32A451C
    PHILIPS 32PFL3403/12

    ili mozda neki drugi u tom rangu cena sa http://ser.kkelectronics.com/products2. ... upaswe=030

    Naglasak opet na gledanje analogne kablovske i divxova...

    Hvala!!!