Pro Evolution Soccer / Winning Eleven / eFootball thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Jul 16, 2007.

  1. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa nije samo AI CPU ekipe protiv koje igras uzasan, vec i tvojih saigraca, katastrofa bas, a da ne spominjem dodavanje na trokut, fuj ko da su ga preslikali iz neke ranije fife, o golmanima na top player ne treba ni pricati.

    Al svejedno si cemo mi igrati ovaj PES kao i svaki prethodni, samo treba da se malo naviknemo.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    FIFA bolja od PES-a ove godine definitivno. Daleko realnija.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    :smt005
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    Sa ovim se slazem u potpunosti, samo se jos treba nadati patchevima ;)
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jest al na plejki, kao i za one koji imaju malo više slobodnog vremena... na PC-u je bitna i težina igre protiv CPU-a, a ne samo online... ja npr. igram sezone i ligu prvaka sa svojim omiljenim klubovima, tako da mi je CPU AI veoma, veoma bitan... mačku o rep igru koja je dobra samo za multiplayer...
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Fifa je veca simulacija fudbala za konzole od PES 10, nekome je to bolje a nekome gore...
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nisam igrao FIFU od 98. (bio neki turnir u Mercatoru u Sarajevu :)) i prilicno me iznenadilo koliko je kvalitetno napravljena FIFA 10. Definitivno realnije od PES-a, nema onog prolazenja citavog tima s jednim igracem, davanjem golova s pojedinim igracima s bilo koje pozicije. Ima i par finih detalja, npr igranje rukom (ne postane smor, jer je rijetkost, tj mora igraca napucat lopta i da ruka nije uz tijelo), onda kontroliranje igraca prilikom nagurivanja poslije ubacka itd. Jos kad covjek vidi da je sve lijepo licencirano i da ima more modova...

    Naravno, govorim o PS3 verziji. Cak ni PS2 verzija nije losa, mada je text tesko citat zbog tog portovanja sa HD na SD. Dosta novijih igara ima taj problem.
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    savjet za one koji koriste win xp i koji nemaju original igru - dešava se da izbacuje ponekad zbog "no dvd" fajla, tako da ne počinjete sezone, bal, ml, cl barem dok ne izađe drugi "no dvd"... ja krenuo u sezonu s interom i odmah u prvoj utakmici nakon što sam gol zabio sam dobio "kartu" za desktop :D
     
  9. JaLa

    JaLa Komšija

    Ako neko primjeti neki Patch il nest, za ovaj AI, slobodno neka post-a :)

    Je li iko nabacio Kitserver il kako se vec zove ?
     
  10. Elegance

    Elegance Aktivista

  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    novi patch na pesedit.com

    sad ima i bundesliga :D
     
  12. reeves

    reeves Novi član

    Pozdrav.. Uzeo sam danas pes 10 instaliro i igram. Sad igram i od jednom ono ubrza, pa uspori. Zna li neko jel do mog pca ili .. Igram na high perfomance. Evo cfg intel pentium(r) 4cpu 2.80Ghz,2.50 RAM i ATI radeon Hd 4550 1gb graficka :roll:
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    poslab PC, stavi detalje na medium pa probaj. Ugasi V-Sync.
     
  14. reeves

    reeves Novi član

    evo stavio sam opet malo stopa... izgleda da je jedino na low ce fercerati :shock:
     
  15. Zlatan

    Zlatan Komšija

    mislim da je za takav tip problema potrebno ukljuciti onu kvakicu 'frame skipping' barem tako pise kad se predje kurzorom preko te opcije u setinzima
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    da, uključi frame skipping i obavezno ostavi uključen v-sync.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi skino sam ovaj patch PESEdit.com_2010_Patch_0.6_all-in-one, medjutim kad ga instaliram ne dobijem dresove EPL niti nase repke, sta je rec? Svi su bijeli.
     
  18. zalizani

    zalizani Aktivista

    Moguće je da si nakon instalacije igre instalirao patch, a da nisi prethodno start´o igru.
    Instaliraj ponovo igru, pa je pokreni... nakon toga će igra da snimi podešavanja.
    Exit, pa onda instaliraj patch i pokreni igru.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ama igrao sam 2 dana igru, tek maloprije nabacio patch, sada mi izbacuje directx error na startu, a dresovi su bijeli.
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    moraš učitati OF u "edit" opciji u igri. i vidi jel ti kitserver instaliran.