Pro Evolution Soccer / Winning Eleven / eFootball thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Jul 16, 2007.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    Nakon par dana igranja protvi compa i human-a, meni je PES 2010 jedan od najboljih/najrealnijih do sada.
    Neko je spominjao da se se igraci drugog tima (com) samo dodaju. Ja to nisam primjetio... Imaju extra dobre i realne akcije, i gol znaju dati ;) Igram na top player, i slomim se da bih dobio neku tekmu. Bolji je od prethodnih 2009, PES6 i dr.

    Jedino mi je "bezze" sto na wide kameri, igraci jedva trce (tako izgleda). Ono, presporo trce tako da mi dosadi, i zato igram na onoj normala kameri il kojoj vec...
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    kao što ste i sami rekli primio sam dosta glupih golova zbog golmana koji često bespotrebno izlazi iz peterca iako je odbrana postavljena. zatim neke ocjene igrača su po meni nerealne. kao je moguće da seedorf ima 92 staminu??? pa čovjek ima 33 godine i nije nikad bio poznat ko neka radilica a naročito sada kada od njega idu sve akcije i rijetko pretrči više od 8-9km jer ima 33 godine. flamini ima više kondicije i može trčati 3x više od seedorfa a i on ima 92 staminu wtf? zatim najbolji igrač brazila za pretprošlu sezonu thiago silva ima ocjene ko neka baba, mogli su mu bar dati ocjene ko što je i bonera... našu su repku također zasrali, pa džeko niđe veze ima rating, bar da mu je body balance veći jer je izuzetno jak u duelima. to su neki moji minusi a s druge strane mislim da je najbolji pes do sada.
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Mislim da je KONAMI izacio nedovrsen proizvod, vjerovatno zbog zurbe da PES izadje sto prije da ne kasni puno za fifom. Propusta ima mali milion, dosta dobrih stvari je bilo u ranijim verzijama a sada ih nema, ne znam zasto su to ispustili.
    Kada AI odigra pas, sekundu poslije ga bez lopte mozete spucat po nogama i s ledja i kako god hocete faula nece biti, to sam primjetio i namjerno radio te stvari i nijednom sudija to nije vidio.
    Sreca pa ni ove godine fifa nije cemu, pa soker izlazi kao pobjednik. Komentatora ne treba vise ni spominjati, njega u startu staviti na MUTE :D
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    Eh bas ovo je kod mene SUPROTNO, vrlo cesto, ne uvijek naravno, ali 80% slucajeva sudija svira faul, nekad igrac dobije karton nekad ne ;)
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Cim se s centra krene, mozes pokosit protivnickog napadaca (onog bez lopte) i onemogucit mu da ode u napad :D Naravno, sudija ne svira nista :)

    BTW, ovo vazi i za 2009., nisam siguran jel ovo uvijek prodje kod sudije na novom sokeru, jer igram FIFU :)
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ne na mute, nego na jezik koji ne razumijes , ne primjeti se ponavljanje pa bude pravo realistican :)
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

  8. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    Ma dzaba ga je uzela tesko ce neki PES igrac prec na Fifu i obrnuto.Ja vjerujem da je to stvar navike jer ja sebe ne mogu zamislit da igram Fifu,zadnja koju sam igro je neka sa PS1 i vucem lose iskustvo jos od tad.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

  10. Arnie

    Arnie Novi član

    Sta je ono sa laznjakom, jeli parodija ili sta, igrac trzne guzicom i glavom umjesto da izvede laznjak :mrgreen:
    Jeli iko uspio normalan da izvede, inace radim na suti i dodavanje ko u proslim.
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    izgleda da su ga pokvarili .....kod mene uradi nesto ali to ni izblizu nije kao prije ..malo pomaze da se u isto vrijeme skrene stickom ili strelicama za smjer i onda izgleda bolje ali nije to to kao sto je prije bilo extra uradjeno cini mi se
     
  12. JaLa

    JaLa Komšija

    Kako promjeniti komentatora na neki drugi, Francuski, Talijanski il nesto. Pokkusavao sam al mi samo promjeni Text u taj drugi jezik :)
     
  13. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hmm ne vidim ni ja da ima opcije za komentar samo za text, a ranije je uvijek bila? mozda treba nesto odabrati pri instalaciji kao prije nekad (npr full install ) :?:
     
  14. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Zato je konzoloaska verzija bolja od PES-a . Nazalost kao sto sam napisao u ovom postu i kad je izasla uzasna 2008 ( PES ) , zastario engine kojeg se nece rjesit do sljedece generacije tako da nista od fuce do ps4 ili cega vec :lol:
     
  15. Pasha

    Pasha Komšija

    Ma ovaj je katastrofa... Nije mi samo jasno,pored svih tih propusta koje ste nabrojali,zašto je odbrana toliko jača u skoku od svakog napadača? Zašto 99% odbijenih lopti završi u posjedu cpu-a? Zašto moji napadači ne idu u šesnaesterac kada vodim akciju preko krila? itd..
     
  16. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    mozemo mi kritikovat koliko hocemo PES ali opet cemo ga igrat bez obzira koliko on los bio...
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    Vjeruj mi da niti jedan do sada nisam onako sa merakom deinstalirao :lol:
     
  18. Zlatan

    Zlatan Komšija


    trebas u game plan/tactics/strategy namjestiti opciju 'all out attack' na neku od dugmadi npr na 'kocku +L2' i onda stisnuti kocka+L2 na pocetku utakmice dok si u posjedu lopte i tad ce siguno ulaziti..ima i drugih nacina mislim, al ovaj mora upaliti , cackaj malo po game planu ima dosta novina... i nije losa igra , uspjeli su konacno cini mi se zaustaviti supermene polijepo i odbranu naciniti dosta mocnijom od napadaca sto je blize relanosti...mada su to ucinili po cijenu da je igra na momente opasno usporena sto jako nervira, ali sta ces, ja se pomalo navikavam na ljepote ovog pesa i sve ih vise uvidjam..iako igra nervira na sve strane :) i puna je nekakvih bugova i nedostataka zalosno je da su isli napucavat nekakvu grafiku, a toliko mnogo obicnih , a znacajnih stvari ocajno uradjeno....napucavali grafiku a tu im je opet nekakvo mikro trzuckanje (kao da refresh rate override prestaje fukcionirati na momente) koje stalno prati ovaj serijal i taj v-sync biber da ne idemo dalje sto je isto dio grafike al se ne vidi na reklamnim screenshotovima... a valjda tako trziste zahtijeva :)
     
  19. Moncho

    Moncho Komšija

    je li moguce podesavati sensitivity na gamepadu ? nigdje da nadjem tu opciju, jer imam osjecaj da mi ovaj PS2 gamepad, spojen na PC, sporo reaguje ili je to ipak do igre? PES 2010 naravno :)
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Joj Zlaja druze branis svaku igru i ako i sma priznas da sucka :D Treba ih bojkotirati i pljuvati , jer malo se se uljenili i zive od stare slave . I mislim da je tome donekle i kriv nedostatak konkurencije . Prije bilo nekakvih This is Football , Actua Soccer , Libero Grande , onaj arkadni PES , nakakih Uefa Challengea itd ... Uglavnom su bile sranje al bilo je neke konkurencije koje su tjerale Konami I EA da rade bolje . Sad su sami i .... im se . Kao pravog PES fana bole me ove 2008 , 2009 , 2010 igre , i prije PES bio must buy , ali sad ovakav pored U2 , Brutal Legend , Forza 3 , Borderlands itd no way . J.... sentimentalnost lova je lova :lol:
    Pokupit nekad marketa , samo radi kolekcije koja se proteze jos od nekakih japanskih verzija Goal Storma :D