Need for Speed (NFS) - Official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by frenki_23, Sep 21, 2008.

  1. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Novi NFS==??

    moze li ime tog patcha?
     
  2. brziiiii

    brziiiii Novi član

    Re: Novi NFS==??

    skinuo sam patch i inst. ali mi opet cim pocne igra prvih par sekundi objesi se.ili nisam kak treba instalirao patch,ustvari kak to ide?
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Re: Novi NFS==??

    Kao sto napisah u predhodnom postu da cu testirat i 4890 vs gtx275 u ovoj igri, maloprije sam odvrtio par postavki. Zanimljivo je da, apsolutno nikakvog uticaja na fps nemam ako je FSAA OFF, 2X, 4X, 8X, sto mi se svidja, jer dobijem nevjerovatan eyecandy bez pada performansi. Ali, na startu utrke 15 oponenata FPS je 20, ne pada ispod opet kazem bez obrzira na postavke, kao da je to neki magicni broj vidim svima ide 20 :D Cim se predje par auta ide na 35, a kad sam sam na stazi vrti se na 40-50 fps-a. 1920x1200 AAx8 AFx16. I kad ide 50 fps-a nesto stuca, ne ide bas glatko. Ati optimizacija nula bodova.
     
  4. brziiiii

    brziiiii Novi član

    Re: Novi NFS==??

    skinuo sam patch i inst. ali mi opet cim pocne igra prvih par sekundi objesi se.ili nisam kak treba instalirao patch,ustvari kak to ide?
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Pa to i jest fazon. Ako staviš najteže postavke nema šanse da budeš sam na stazi, uvijek će bit auta oko tebe.
    Što se mene tiče ja sam ovo obrisao. Prvo razjebajem volan sa ovom igrom jer sam vozio H madom brzina kvačilom na 900 stepeni. U tom modu sa svime off je borba tolika sa autom da završim na sredini sobe nakon jednog kruga :D

    Fitika ok, grafika ok, optimizacija 0. Ko voli neobaveznu zabavu ok ali meni je još mrže što igra ne zna šta je. Ima elemente simulacije i onda usere sve taj arkadni dio i na kraju ipadne neki bućkuriš.

    U svakom slučaju ovo bi moglo obrisat pod sa GT5.
     
  6. nFare

    nFare Komšija

    Re: Novi NFS==??

    Toliko je igra dobra. :D
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Probao sam shift na win 7 i puno bolje "ide" nego na winxp. Recimo na istoj stazi sa 15 automobila gdje sam na xp imao 20fps-a na win7 imam 30. Ono sto sam odmah primjetio da je i cpu i gpu usage veci na win 7 nego na winxp.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Evo konacno stigoh da uradim grafove sa procesorom na 3,3ghz i 4,2ghz.

    Znaci sa 3,3ghz igra ide ali na startu i na ostrim krivinama gdje nas je puno na stazi fps pada ispod 30 i igra naravo zapinje.

    [​IMG]


    A sa 4,2ghz igra dosta bolje ide na istim mjestima gdje je padalo ispod 30 sada imam min 35 i situacija je dosta bolja mada se poslije 70-80 fps i na 35 osjeti slowdown.

    [​IMG]

    Znaci na grafovima se vidi da sa procesorom na 4,2ghz GPU se dosta bolje iskoristava a i kao sto vidimo obje jezgre su u pogonu. Tacno bi volio da vidim grafove nekog ko ima quad al intelov a u kombinaciji sa ATI grafom a pogotovo i5 ili i7 i ATI grafu.
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Re: Novi NFS==??

    Na kojim postavkama igras? Ne mogu da vjerujem da sa tim procesorom mozes imati vec min fps, nego ja sa phenomom na 3.6GHz i HD4890 950/4000, i to cak 15 fps-a vise nego ja. Ovde mi nesto smrdi opasno :D
    Idem na vodu i na 4 GHz, nema druge :D
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Igram na se na max svih maxova :D 8xAA i 1680/1050 i definitivno graficka nema veze,igra mi je potpuno isto isla i sa 4850 i 4870.Graficku klokao ili ne fps je isti,AA palio ili ne razlike u fps nema.

    Igra se pali jedino na klokanje procesora mada eto grafovi govore da i nije direktno vezana za proc nego se na visim klokovim proca GPU bolje iskoristava.

    Eto probaj igrati dok ti u pozadini riva tuner snima situaciju GPU zauzeca pa vidi kakva je situacija :)

    EDIT: Ja vozim sa kamerom na braniku a i to daje koji fps.Ako ti vozis iz treceg lica to je mozda odgovor na pitanje otkud tolika razlika.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Tako mi reci :). Hajde postavi grafove kada igras iz treceg lica sa 15 protivnika i staza tokyo pa da vidimo iskoristivost gpua :)
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    jesu najzad riješili problem sa atijevim grafama, bilo ati sa novim driverima ili ovi iz nfs sa patchom? ako nisu da opalim lagano uninstal i bacim dvd u smeće.
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Re: Novi NFS==??

    Koliko sam ja primjetio sa Catalyst 9.11 beta driverima nema nikakve razlike, ako ne bude patch nista od fluidnog igranja na ATi hardweru. Mada mi vise nije ni bitno, svakako mi je vec dosadila igra :D
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    ati imam par mjeseci. dosad sam uvijek imao nvidiju i moram reći da je nvidija mnogo češće izbacivala nove drivere. koliko sam samo oficijelnih drivera skinuo za 8600gt... a evo ati imam možda 3 mjeseca i dosad izašla samo 2 catalysta u tom periodu.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    pa to se moze posmatrati s dva aspekta, jedan je da nesto s nvidijinim karticama ne valja, pa to pokusavaju popraviti kroz drivere, a drugi je da se zaista trude i pokusavaju popraviti postojece performanse kroz drivere. ati vec dugo vremena izdaje drivere jednom mjesecno, i se moze skontati po oznaci verzije, npr 9.11 je 2009 godina, a 11. mjesec.... e sad da li atijeve kartice valjaju pa nema potrebe za vise verzija drivera u toku mjeseca, ili se bas i ne brinu toliko za korisnike kartica, o tome se moze diskutovati ..... :D
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Jedno je sigurno,nama trebaju novi "driveri" al od EA a ne od ati-a.

    @dmr odradicu grafove dok stignem pa cemo vidjeti kakva je situacija,mada sam probao voziti i iz treceg lica pa nije neka narocita razlika,jedino motam probati bas tokio stazu.
     
  17. DC One

    DC One Aktivista

  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    Very nice:

    PC SPECIFIC
    - Improved ATi graphics card support
    Eto jos samo da izadje i biti ce super,necu morati klokati procesor u crveno da bi odvezao koji krug.
    Bas sam maloprije probao igrati na default postavkama procesora 2,53ghz :smt005 jednostavno nemoguce.Kad se bas potrefi da je sve povojno dobijem 24fps :smt005
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Re: Novi NFS==??

    Taman odlazem igru dok ovo ne izadje. Procitam citav log i skontam da sam iskusio svaki od ovih bugova osim ovog vezanog za ATI :lol:
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Novi NFS==??

    A pogledaj pod recommended System Requirements: CPU: Intel Core 2 Duo 2.5 GHz or AMD 64 X2 2 GHz :smt003