Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. osko

    osko Novi član

    Hvala na tako expresno brzim odgovorima, i velika zahvala Naniju na njegovim komentarima zbog kojih sam odlucio kupit panasonic 42x10y sa kojim sam i više nego zadovoljan!

    pozzzzzzz
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    Nema crnih barova, bas sam ga strechovo od coska do coska...
     
  3. gusa

    gusa Aktivista

    Ima li ko iskustva sa ovim lcd-ovima

    philips 52“ LCD TV with Pixel Plus 3 HD

    philips 47" LCD TV Full HD 1080p digital TV with Pixel Plus HD

    npr ovaj 52 je jeftiniji za 1800km od panasonic 50 v10 plasme

    hvala
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Nisi tu nista znacajno naveo, fali ti najbitnije a to je naziv modela!!!
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Tako je, ako je rijec o seriji 3xxx ili 5 xxx nisu nesto dok iz serije 7xxx, 8xxx, 9xxx imaju odlicnih modela.
     
  6. Nani

    Nani Komšija

  7. gusa

    gusa Aktivista

  8. selvin

    selvin Moderator

    Pa "ocjenis" iz naziva uredjaja :)
     
  9. senad_986

    senad_986 Komšija

    Vozdra, ljudi!
    Zamolio bih vas za jedan savjet, preporuku.
    Drug namjerava kupiti TV. On bi dao max 1500 KM (ako ima kakav model i jeftiniji, a kvalitetan jos i bolje) i to velicine od nekih 100 cm.
    Ne znam sad, on je mislio uzeti LCD, jer je cuo da je dugotrajniji od plasme i da manje trosi, ali opet, vi preporucite.
    Hvala!
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    pitaj druga sta ce se najvise vrtit na tv pa cemo onda nesh vidit
     
  11. Josipo

    Josipo Novi član

    Ja sam se preporukom foruma namjerio na pani 42G10 plazmu no čitavši recenzije te telke sam shvatio da ima slab deinterlacing (576i u 576p ili više) što za posljedicu ima ne toliko dobar prikaz SD signala pa čak ni kod DVD (bez obzira na upscale) ni kod mkv-ova 720p. To mi je potvrdilo više ljudi iz iskustva, te su preporučili Samsung 40B650 LCD u tom cijenovnom razredu koji čak ima ugrađen USB ulaz koji s hard diska vuče mkv fajle bez problema. Zanima me dakle da li taj Samsung ima u redu SD sliku i da li može bez problema čitati mkv-ove prek USBa te da li postoji nešto u tom rangu za preporučiti?

    Hvala
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Kakve veze ima 720p sa progresivnim modovima kod DVD-a i mkv-a?!

    Panasonic nema pravilan kadens za film i video based materijal koji je interlaced. Ne radi se kadens sa progresive signalom vec samo sa interlaced, gdje se rekonstruira interlaces u progresive signal.

    576p, 720p se upscalira na nativnu rezoluciju koja je 1080p, tako da te 2 rezolucije nemaju veze sa deinterlacingom.

    G10 prikazuje bolje SD signal od bilo kojeg LCD-a bez obzira sto taj pomenuti Samsung ima pravilan 3:2 kadens.
    Receno je vec da plazme daju bolji prikaz (peglanje) SD signala zbog oblika celija od bilo kojeg LCD-a.

    C/X10 je na prvom mjestu kad je prikaz SD signala, prati ga 42" Samsung B450, pa sve 42" Panasonic plazme S, G i V.
    Tek nakon njih dolaze 32" Samsung LCD-ovi, od B5xx serija pa na vise, pa tek nakon njih 40" verzija B650 kad je u pitanju SD signal.
     
  13. osko

    osko Novi član

    Pozdrav raja,
    Trebam pomoć. Naime, ne mogu nikako da nađem opciju HD pretraživanje! Probao: menu-setup-tuning menu dvb-t al nema opcije HD pretrazivanje, te dvb-c tuner - menu-setup tuning menu -dvbc i opet nema opcije za HD pretrezivanje. U čemu je kvaka?
     
  14. osko

    osko Novi član

    Panasonic 42x10y je u pitanju.
    Hvala
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Koju si zemlju postavio kad si prvi put palio TV?
     
  16. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Zna neko zasto se, kad prikopcam panasonic s10 na komp hdmi-hdmi i stavim rezoluciju tv-a na 1080p 50hz,60hz pojavljuju kao neke crvene tackice po tv-u. Kad stavim istu tu rezoluciju na 24hz sve je normalno kao i na 720p 50hz ili 60hz i ostalim nizim rezolucijama. I postoji li razlika u koji hdmi prikljucujem tv (hdmi1,2,3) ?
     
  17. elvirr

    elvirr Novi član

    Ima na akciji plasma Samsung ps42b430 od 42'' u Tehnomagu za 999km, pa ako neko trazi dobar tv neka pogleda.
    Ja sam kupio prije par mjeseci za 950km i prezadovoljan sam ;-)
     
  18. osko

    osko Novi član

    Pri prvom paljenju postavio sam Njemačku. Nisam 100% siguran, al mislim da je bila Njemačka.
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    @Gogeta
    Taj se fenomen zovi "Red snow" i prvi je znak kvara na naponskom transformatoru. Odnesi TV odma na sevis (nemoj poslije govoriti da nisam rekao).

    @Osko
    Gdje se nalazis?
     
  20. osko

    osko Novi član

    Srebrenik, kod Tuzle.