Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ne mogu da nadjem everest za 64bit verziju nikako. Ima li uopste da se dl ili se mora traziti neki drugi software
     
  3. pac

    pac Komšija

    Meni i 32-bit verzija radi sasvim normalno :?

    http://www.64xsoft.com/System-Managemen ... -l197.html

     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Hmm probao sam onaj zipovani i evo radi ... Onaj .exe nije htio :) tnx pac
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    zanima me jos uvijek sam na win XP, razmisljam o win 7 .. vistu nisam nikad koristio..
    zanima me u vezi win7 isplati li se preci il jos uvijek je XP naj bolji :) .

    kakvi su problemi sa win7, tj igre,driveri i programi ? da li ih ima il sve pici kako treba
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Treci mjesec na win7 i sve je ok,nisam naisao na problem bez rjesenja.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija


    hvala ti na odg..sutra cu otic i vidjet win 7 uzet pa ak nista vratit se na xp ak ne bude sve kako treba
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Link: http://support.microsoft.com/kb/977178/en-us
     
  9. anand

    anand Novi član

    Pozdrav
    Da li neko zna kako mogu da umrezim windows 7 sa Xp nece nikako imam PC i laptop , i na PC imam Windows 7 a na laptopu XP priključim kablo nece ... unistall windows 7 instaliram XP hoce .... Nemogu da umrezim nikako sa windows 7 zna li ko kako mogu????
    Hvala
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Pod pretpostavkom da je IP konfiguracija izvrsena pravilno, savjetujem pretragu preko Googlea na spomenutu temu kako bi probao brojne "trikove" i savjete koji su ponudjeni za rjesavanje spomenutog problema.
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    meni je najbolje radilo umrezavanje ( pod prepostavkom da je ovo uradjeno sto Enis kaze), kada sam na oba windowsa i XP i 7 stavio administratroske accove pod passoworde i dalje sharing radio tako da sam dodavao full permisije na foldere za admin accove i kasnije se kada kliknem sa sharovane foldere na mrezi trazilo bi mi acc i pass i ja ukucavao te admin acc i pass od administratorskog acc a na tom racunaru na koji se spajam i pokusavam da pristupim sherovanim folderima...
     
  12. (:-D

    (:-D Aktivista

    Pozdrav svima ... da ne otvaram novu temu nadam se da mogu ovdje postaviti jedno pitanje....Instalirao sam winows 7, i sve je ok ali ne mogu nikako da instaliram zvucnu :( (uvijek mi je zvucnik prekrizen)

    Jel neko ima drivere za M2NE (winows 7) ili za zvucnu Sound Blaster Live 5.1?
     
  13. GW

    GW Moderator

    Driveri za M2NE imaju na asus-ovoj stranici.
     
  14. reeves

    reeves Novi član

    Moze li mi neko reci ovo. Imam w7 i sad hocu da skinem chrome ne moze nikako. do cega je to? jeli na ovoj sedmici ikakav browser dozvoljen osim ie?
     
  15. GW

    GW Moderator

    Može bilo koji browser.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    izbaci neku gresku kad hoces da instaliras chrome, ukucaj u google taj kod, imas objasnjeno u registry-u trebas nesto editovati da bi radilo. desi se nekada da se to pobrka. valjda je do google-a.
     
  17. reeves

    reeves Novi član

    qler postacu isto sto sam i na jednom drugom forumu.
    Hoce li mi nastati problemi ako izbrisem Ie s pca posto sam cuo od nekih da se treba delete.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Nisam detaljno upoznat sa tim problemom, trebao je Qler citirati te neke savjete, no svakako mozes probati sa deaktiviranjem IE8 preko Control Panel\Programs\Programs and Features\Turn Windows features on or off.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sam snimao chrome na par sedmica, i pravile su problem, krene instalacija i onda izbaci neku gresku, ne sjecam se koji je kod bio. U glavnom, jednostavno se rijesi pomocu google-a. Ukucao sam taj kod u search tipa 800xe442 chrome problem i ako nije cak i prvi link rijesio problem. treba u registry-u obrisati jedan key i to je to. zacas.

    edit:


    evo nasao sam link

    http://www.google.com/support/chrome/bi ... wer=142060

    Code:
       1.  Go to the Start menu > Run.
       2. Enter the following in the text box: regedit
       3. Click OK.
       4. Find and right-click the relevant registry key for your operating system:
              * Windows XP: AuditInProgress in HKLM\System\Setup
              * Windows Vista: ImageState in HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\State
              * Windows 7: ImageState in HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\State
       5. Select Modify.
       6. Delete the value.
       7. Click OK.
    
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Evo jedan iznimno zgodan trik za Windows 7. Potrebno je kreirati direktorij na desktopu sa nazivom GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} nakon cega se aktivira tzv. Control Panel GodMode preko kojeg se na jednostavan nacin mogu promijeniti brojne opcije.