Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    šta mislite o beko 26' active pro 26-910b. cijena je nešto manja od 600KM. na netu nisam našao skoro ništa jedino ovo:
    kontrast je čini mi se 20 000:1.
     
  2. gusa

    gusa Aktivista

    jedno pitanje vjerovatno ce nani imati odgovor bio bi zahvalan i drugima

    Ako spojim ps3 sa tv preko hdmi kabla zatim optickim kablom sa tv na kucno kino, hocu li imati isti kvalitet zvuka kao da prikopcam ps3 direkt sa optickim na kucno kino? Ako ne koja je razlika?

    napomena: imam panasonic 50x10y i pise mi da ima DTS Digital out

    hvala
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Neces imati u prvom slucaju uopste 5.1 zvuk vec obicni stereo, koji ce ici preko zvucnika tv-a. DTS Digital Out radi na X10-ici samo za interne digitalne DVB-C i DVB-T tunere. Dakle tv nije u stanju dekodirati DTS zvuk preko HDMI ulaza pa ga poslati na opticki izlaz.
     
  4. gusa

    gusa Aktivista

    nani velika hvala na brzom odgovoru

    znaci nista se tu ne moze raditi? nego non stop iskljuci ukljuci opticki :( jer ja koristiim wd tv i ps3 i kopcam optikom

    izgleda da je samo rijesenje av resiver :)
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    bio u robotu neki dan
    panny g20 kosta 1888 km.nije skupo opste
     
  6. junuz

    junuz Novi član

    Mene interesuje jel valja sta ovaj: LCD 32˝- SONY 32EX302 i gratis se dobije Media player Sony SMP-U10???

    Cijena ovoga u Robotu je 799KM. Pise da mu je vrijeme odziva 8ms, dok sam primjetio da je kod vecine 5ms, sad jel se ta razlika primjeti?
    Nije mi jasno isto pise da podrzava preko USB-a i video files, pa zasto onda daju gratis ovaj player, ako vec sam tv to podrzava?

    http://www.sancta-domenica.hr/detalji_p ... _sony.aspx

    Zahvaljujem unaprijed!
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Tu razliku neces vidjeti jer vjerovatno svi lazu manje vise, preko USB-a vecinom ide samo MP3, JPG, i MPEG a za ostale formate (divix, xvid i sl.) taj player.
     
  8. sonyman

    sonyman Novi član

    Najnovijim igrama je sasvim dovoljno 8ms. Ne gledaj to, jer najbolji paneli imaju 6-15ms.

    SMP-U10 pleja>HD JPEG,JPEG,MP3,AAC,WMA,LPCM ,MPEG-1(USB),MPEG-2(PS)(USB),MPEG-4 Simple Profile (USB),DivX
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    A nepleya najvaznije MKV, fuj poluproizvod kao i vecina sony uredjaja.
     
  10. junuz

    junuz Novi član

    Ma dobro ce doci da mi zamjeni ovaj birin dvd player, na kojem se ne mogu povecati titlovi, ispadose mi oci.

    Mislim da ova ponuda i nije losa, s obzirom da cijena nije nesto visoka, a dobije solidan proizvod.

    Niko ne rece jel valja ovaj TV?

    Hvala vam jos jednom :)
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Za te pare valja, svi su u toj klasi skoro isti klinac.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    predao TV jos 4.3 na servis u Kimtec, danas zvao da vidim sta je, kazu dosao im iz Panasonica dio, al valjda fulili, taj dio je za neku drugu televiziju. A hebo te zivot nesposobni..
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Strucnjaci nema sta, familija necija nesposobna.
     
  14. JaLa

    JaLa Komšija

    strucnjaci/talenti sta god da su... NISU :)

    Ma jok ne treba u nasim firmama NISTA uzimati, ovo nema smisla stvarno. Vise se isplati naruciti sa kraja svijeta i platiti nesto vise nego ovdje bilo sta uzeti...
     
  15. viva

    viva Novi član

    planiram ovih dana da uzmem lcd. šta mislite isplati li se pričekati period pred prvenstvo, mozda bude kakvih akcija? jel' neko upoznat da li je prethodnih godina dolazilo do većih isplativih akcija? budžet ograničen, tako da mi je ovo bitno :D
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Bit ce akcije, od svih brandova.
     
  17. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Ima li kod nas kakvih manjih LED LCD-ova ispod 2000KM?
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    nedavno dobih u sanducicu flyer od TehnoMarketa cini mi se, Sony LCD (99% sam siguran da je pisalo LED)+ Sony BlueRay player + 2 ili 3 filma, sve za 1999 KM, neko kao dzinovsko snizenje.
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Izbjegavajte Edge LED modele, ako vec idete na LCD-ove idite na Full LED sa Local dimmingom ili provjerene CCFL modele.
     
  20. junuz

    junuz Novi član

    Uzeo sam LCD 32" Panasonic - TX-L32X10Y, cijena 799KM, ovo je moje prvo iskustvo sa LCD, nakon nekog vremena gledanja(posebno ukamcije) mogu vam reci da me oci zabole, sad jel los TV, lose optimiziran, kontrast i slicne stvari, ili je takav tv, ili su svi takvi u ovoj cjenovnoj klasi? Udaljenost mi je otprilike 2,5-3m, pa ne mislim da je preblizu. Signal je obicni, ova kablovska.

    http://www.dginformatika.com/index.php? ... &Itemid=24

    Interesuju me vasa misljena!

    Onaj Sony nisam uzeo jer je nestalo :)

    Hvala!