Pro Evolution Soccer / Winning Eleven / eFootball thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Jul 16, 2007.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Prvo. Sva ta imena klubova, logotipovi, imena igraca i transferi se ispravljaju jednostavnim patchem, tako da nevidim razloga zasto odbaciti odlicnu igru radi toga.

    Drugo. Ako ti FIFA ima odlican gameplay, to nije razlog da trazis dlaku u jajetu kad se radi o PESu (i da ga dolazis blatit na ovaj thread) koji je generacijama imao gameplay iznad fife nekih milion svjetlosnih godina.
     
  2. Daddy

    Daddy Novi član

    Nešto ti se ne slaže ovdje, u PES-u je uvijek bio North London, da stvarno "nisi žalio dati pare" to bi znao ;)

    Kako god, ima tema za Fifu pa tamo piši kako je divna i ima odličan gameplay, nema razloga da se ovdje pokreće rasprava PES vs. Fifa.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Samo me interesuje kolike je pare davao za prethodne verzije PESa (kad mu nije bilo zao dati pare za tu igru) mada nikad u njemu nije bilo licencirane engleske premier lige.
     
  4. Daddy

    Daddy Novi član

    Ma to i ja kažem ;)

    Btw, na evo-web forumu se može naći novi Kitserver za PES 2011! :D
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ma na ps 1 sam znao kucati po 12 sati prava imena igraca :D naravno prepisana iz fife :lol:
    Mada PES nije ove godine toliko losiji od nove FIFe . Mrzim trolere , ako ti se igra FIFA idi igraj ne smaraja ostale -.-
     
  6. Waeva

    Waeva Novi član

    Ne treba mi da ispravljam neke osnovne stvari, hocu gotovu igru. I ne trazim dlaku u jajetu niti sam dosao ovdje da bi blatio PES, ako malo pogledas moj prvi komentar, vidjet ces da je PES upravo razlog zbog kojeg sam se registrovao na ovaj forum, u to vrijeme sam bio odusevljen PES-om 2010 i trebala mi je mala pomoc od Zlatana gdje da nabavim PES original, ne vidim sta je problem da sad kazem kako mi je sada Fifa ipak bolja, ne znam samo sta se palite.
    Za prethodnu verziju sam dao 17 funti sa postarinom, igra narucena sa zavvi.com
    Da, bio je uvijek North London ali Fifa za PC nije uvijek bila ovako dobra i tada se PES-u "moralo" progledati kroz taj nedostatak, nije bilo boljeg, a sad jednostavno imam izbor i nemam dileme.
    A sto se tice ovoga "da stvarno nisi zalio dati pare" hoces da odigramo online 2010 dok je nisam obrisao, user ti "sibnem" na PM, a ako nemas igru mogu ti je licno donijeti na vrata ako si u Sarajevu, naravno da ne trebas nista placati.
    I nisam ja pokrenuo raspravu PES vs Fifa, vi ste ti koji se pale kad se spomenu danasnji nedostaci PES-a naspram danasnje Fife, vi ste ti koji hocete nesto dokazati sa pitanjima tipa "koliko ti je godina" i vi ste ti koji me prozivate da nemam original a lazete.
    Ja se bar ne sluzim tim stvarima.
    Poz
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Živio, igraj FIFU i komentariši na threadu predviđenom za nju. Ja nebi bacio par giga prostora HDDa radi FIFE kad bi je dzaba dobio, a kamoli platio.
     
  8. Waeva

    Waeva Novi član

    Opa, izvini nisam te odmah prepozn'o.
    Ti mozda mozes kuci svojoj govoriti ko sta da radi, meni se mani te suplje, ne vidim da si admin prema tome ako ti se ne svidja sto sam prokomentarisao PES onako kako bi ti volio radije me zaobidji nego da mi govoris sta da radim.
    I drugi su pricali o Fifi i Pes-u u obje teme, ne vidim sta je tu problem.
    Zivio i ti meni.
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Propade KONAMI zbog tebe mili moj. Istina da je PES uvijek imao poteskoca sa licensama ali to nikako ne umanjuje kvalitet same igre. Nije proslo par dana odmah je izdat patch koji ti to sve fixa, nebi ni dobio igru a vec bi imao pravo ime teama.

    Ipak mislim da je pravi razlog prelaska na FIFU bio taj sto si bio mnogo los u drustvu pa se vadis na North London :roll:

    Za par dana mi stize Pes 2011 pa ako ima tko od raje da se razbaci koja online slobodno neka cima!
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Izvinajvam se zbog duplog posta ali nisam na vrijeme procitao.
    Kupio sam org wireless xbox gpad od kolege sa foruma, sa postarinom me izaslo 70KM + sam uzeo wireless receiver sa dealextrem-a i sve funcionise odlicno.
     
  11. Waeva

    Waeva Novi član

    Jes' jes' , bit ce da je to, kad nisam dijete, kad ne lazem da imam original... onda mora da sam los... Ima li jos sta da mi se prisije, bas ste ono super ekipica, jedni druge nadopunjujete :)
    S tobom po zivot pes 2010 online :D, samo sarni msn na pm pa da se dogovorimo za termin.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Evo da se ukljucim, Ove godine su fifa i pes bare bare sto se igre tice, mrvu tecniji pes (moje subjektivno misljenje).

    Moja su iskustva da raja koju sam na pesu bubao da vise gotive fifu i da im je "realnija", iako ih bubam i na fifi jednako dobro.

    Ono po cemu je PES bolji je taktika koja je u 2011 verziji za 2 klase bolja nego u fifi, ono sto su obje igre ponistile su sutevi van 16m i zbog toga su obje jednako lose.
    PES 2011 8/10
    FIFA 2011 7,5/10
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    PES je uvjek bio jaci taktici i uvjek ce biti ;) formacije i dobra postava je uvjek bila pola uspjeha :)
     
  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Grohotom se smijem.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pes je za prave gamere dok je fifa za šire mase i za botove :D

    hajde šalu na stranu. igram pes-a već godinama a prije toga tamo oko 2000. sam igrao samo fifu. toliko sam zagrižen od pesa da fifu ne mogu ni pogledati, toliko sam zadrt :D
    ali to ne znači da je fifa loša, kome se sviđa nek je igra i ciao.
     
  16. Zer0

    Zer0 Aktivista


    :smt023
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Vecina vas nije igrala FIFU na konzolama tako da niste previse relevantni u ocjenjivanju PES vs.FIFA :)
     
  18. Quark

    Quark Novi član

    A ljudi moji vi se tu prepirete umjesto da slavite, konacno imamo dvije odlicne simulacije fuce. Ja cu vala obje sutat :smt004
     
  19. Pasha

    Pasha Komšija


    FIFA je za ljude koji imaju konzole.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ovo je valjda PC orijentirani forum, tako da se raspravlja i o igrama na PC platformama.

    FIFA je igracka za malu djecu, bila i ostala. :smt006