Windows 7

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Esh, May 26, 2008.

  1. emirr

    emirr Aktivista

    Ma nema veze i onako sluzi samo za net i slusanje muzike :)
     
  2. JaLa

    JaLa Komšija

    pa dobro, uz to kad pokrenes internet browser, msn, limewire il sta ti znam, nabere se jbg.
    Ali probaj pa ocjeni sam jel ti presporo il nije.
     
  3. emirr

    emirr Aktivista

    ide samo gugl krom msn i wmp :)

    Edit: Evo instalirao sve fercera :) zadovoljava moje potrebe :smt023
     
  4. Mujić

    Mujić Novi član

    imam problem sa windows 7,danas kad sam upalio racunar programcici sa desktopa su pocrnili,i ikone pobijelile :? imao sam ALL CPU METER,SAT I VRIJEME ali sada imaju samo crne kockice i nista ne pise u njima :( Ako se ko susretao sa ovim problemom i kako ga rijesio nek napise...hvala
     
  5. _amar

    _amar Aktivista

    Virus?
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Govoris o gadgetima? Probaj ih ukloniti pa ponovo aktivirati.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    malo pohvale na račun win7. nedavno promijenio haman komplet pc osim hdd-a i grafe. iz radoznalosti ubacim hdd bez formatiranja. totalno druga ploča a svi driveri od chipseta instalirani od stare ploče. upalim pc sve radi bez ikakvih problema, bez ijednog bsod-a ili bilo čega sličnog. da sam mrskorod mogao sam i bez dizanja novog sistema :)
    rekao bih ponajbolij ms-ov proizvod dosad, dosta je truda ovdje uloženo.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja imam bas obrnuto iskustvo, WinXP normalno radi nakon promjene konfiguracije, Win7 ne. :D
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Par puta kod sebe i kod drugova mjenjao konfu pod win7 i sve radi ko sat bez reinstalacije.Ovo kod Stevie je neki izolovani slucaj.
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Stiv je definitivno imao srece. Jednom mjenjao maticnu plocu dok sam bio na XP-u i nisam mogao bootati OS.
     
  11. Mujić

    Mujić Novi član

  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Kolega prije tebe imao slican problem i pomogne mu Malwarebytes. Probaj i ti. Prije skeniranja odradi update.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Po onome sto sam citao po netu, upravo je Win7 tezi od XP-a sto se promjene hardvera tice, iako je logicno da je noviji OS bolji po tome.

    Ja sam Win7 probao sa Intel platforme bezbolno prebaciti na AMD (VIA), ali nema sanse, cak niti safe mod ne bi prosao. Dok sam vise puta uspio, sto na poslu sto kod kuce prebacit XP sa jedne platforme na drugu, naravno deinstalacija svih drivera je obavezna. Medjutim kod Win7 nije proslo.

    Jedino sumnjam da nije do AHCI moda u kojem su diskovi radili prije prebacivanja na AMD, ali to nikad necu saznati. :smt003
     
  14. GW

    GW Moderator

    Meni nikad nije uspjelo prebaciti XP sa AMD-a na Intela ili obrnuto. Format, jgb. :D
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    'We have confirmed that Windows 7 Service Pack 1 has been released to manufacturers (RTM) and is available for download now.'
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Ko je potvrdio?:) Neki kazu da je final, neki near-final.
     
  17. GW

    GW Moderator

    Ma dok se ne pojavi na win update-u, koga briga? :D
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    dobio na mail od windows7forums.com gdje sam se davno registrovao:

    'Windows 7 Service Pack 1 (SP1), or KB976932, has been pre-released to OEM manufacturers and we are pleased to provide site visitors with the final version. We can confirm, with accuracy, that this is the final, official, digitally signed version of Windows 7 Service Pack 1 which has been scheduled for imminent release to manufacturers (RTM), but has not yet appeared on Windows Update. This download also includes Windows Server 2008 R2 Service Pack 1.

    The 32-bit and 64-bit versions are compatible with all languages. The 64-bit version also includes the Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 RTM.'

    sad jel me zezaju ili šta, spominju se nekakvi leakovi, torrenti etc pa nisam siguran koliko je to legalno. uglavnom kažu da ne dolazi preko update-a to je sigurno. sad postavlja se pitanje šta će predstavljati sp1, je li to samo skup dosadašnjih zakrpa koje sam već sve skinuo ili nešto sasvim novo?
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Pise da se jos nije pojavilo uz win update a ne da se nece nikako pojaviti.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    govorim za prezent :)