AMD Radeon HD 7000 - oficijelni thread

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by NAILS, Nov 8, 2010.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    To sto tebi nije neophodan ne znaci da ga ne treba koristiti.
    Crysis, metro, stalker, riddick, battle forge... ima ih koliko hoces
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa na 1680x1050 moze i sa AA :D. A cuj riddick :D, meni metro ide ok al igra ne valja :), a hajd nabroj jos 5 ako ima koliko hoces. :) A fakat je preseravanje sa ovim novim serijama grafa, stancaju ih a nigdje novih igara radi kojih bi trebalo kupovati te grafe. Doduse mozda je i do tog sto ja sve igram u dx9 :D
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Normalno, sve dok su na snazi aktuelne generacije konzola, graficke kartice su nesto kao modni detalj koje preporucuju fashn gurui, ovog proljeca pink je out, green is in :)
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    dirt2, bc2, AvP, jc2, arma 2, lp 2, Anno 1404...
    neke su na granici ali ne mozes garantovati 50+ fps
    dok god ima par igara na kojima se i najjace karte 'vuku' bice smisla za novim modelima iako je to, pogresan, brute force pristup.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    dirt2 i bc2 od ovih zadnjih nabrojanih sam probao i bc2 ide preko 70fpsa a dirt2 preko 60 koliko se sjecam. A sto se tice nove grafe moj kriterij je ako se pojave bar 3-4 dobre igre koje nece moci raditi pristojno na 4870 onda vrijedi mijenjati.
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    druze dmr,
    donekle se mogu sloziti s tobom - "starije" graficke stvarno mogu potjerati igre u solidnim rezolucijama uz solidne detalje i tako ce vjerovatno biti neko vrijeme. Medjutim "starije" serije grafickih je sve teze nabaviti nove, jer ih ne proizvode, a uglavnom su nesto slabije nego nova serija (ili se vise se griju ili nesto vise trose ili se nesto slabije klokaju, ti proberi). Treba uzeti u obzir i to da vise niko i ne govori o igranju na manje od 1680x1050, 1920x1080 postaje neki novi standard, a da ne govorim o perverzijama tipa 2560x1600 ili multi-monitor rjesenja! Eh, sad sto smo mi "sirotinja", to je druga stvar...
    Iskreno, po meni jedina trezvena stvar koja opravdava prelazak na novu seriju moze biti neki novi standard tipa HD3D ili nesto slicno - sve ostalo je overkill. Sreca pa nismo svi trezveni :lol:

    Nego, hajmo se mi ba vratiti na temu, ima li kakvih novih info o AMD HD7000?
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko je vjerovati glasinama, HD7000 serija se treba pojaviti u HP Omni all in one racunaru sa HD 7270 modelom. Mislim da je bas rano govoriti o ovome.

    Sacekaj barem 2011 godinu.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema smisla pricati o HD7000 seriji kad ni HD6000 serija nije izasla.

    Dovoljno je znati da ce HD7000 izaci iduce godine.
     
  9. Ludimedi

    Ludimedi Aktivista

    slazem se...
     
  10. Konjislav

    Konjislav Komšija

    I da ce biti jaca od prethodne generacije :lol: :lol: :lol:.
     
  11. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ma decki sve je ovo meni jasno, samo sam mislio da pricu vratimo na naslov teme, a to je HD 7000
    Znaci, dajte glasine, spekulacije, sbbkbb :smt005 i slicno , a kanimo se price o tome kako je nesto novo nepotrebno :wink:
     
  12. immolation

    immolation Novi član

    ha kome ce trebat 7000? imaju sad grafe koje cekaju tek da se iskoriste, pa ni dx11 nisu poceli koristit kako treba....
     
  13. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Ja jos na hd 3870 i zadovoljan :) A nek oni samo izbacuju nove serije, pa fino da padnu cijene starim i lagano onda preci na hd6000 :wink:
     
  14. Esh

    Esh HWB

    L: http://news.softpedia.com/news/AMD-Rade ... 6061.shtml
     
  15. GW

    GW Moderator

  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  17. GW

    GW Moderator

  18. Sena

    Sena Veteran foruma

  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    7900 zvuči kao neka agp nvidia :D
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ja cu opet prekrsit obecanje i uzet cu ovu HD 7970 (mozda dvije) cisto zato sto je prvi High End GPU u 28nm.