Koji mobilni provider koristite i zasto?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by pac, Aug 4, 2011.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Najtacnije informacije mozes dobiti na telekom šalteru. Treba ti potvrda sa posla, mislim cips i licna..tako nešto, ali ne daju svakom. Odnosno, mozes dopiti dopust da predjes na tarifu 15 ali nakon 3 mjeseca urednog placanje mozes dobiti telefon.
     
  2. Deniken

    Deniken Aktivista

    Potvrda sa posla OK, cips OK ali to tri mjeseca pa tek onda telefon... E jbg. Ja sad i nisam u BH telekomu, negi Eronet Hej... :( Znaci jos gora stvar :(
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Zavisi gdje rdis. Ne daju svim firmama odmah telefon nego trebaju cekati da otplate 3 racuna kao penzioneri ili studenti na m10 paketu. Zato ti kazem, najbolje idi u poštu i vidi.
     
  4. Deniken

    Deniken Aktivista

    Ma ja, nisam stigao danas da ih zovem pa cu sutra. Inace radim u drzavnoj firmi, pa se nadam da ce mi odmah dati i aparat.
     
  5. Deniken

    Deniken Aktivista

    Jos uvijek ga nisam kupio, trazio sam ga u Zenici i Travniku ali nemaju pojma ni da li ce dolaziti ni kad ce dolaziti. Jbt, ko zna kad cu ga uspjeti uzeti. Ima li ko ovdje da je uzeo u Telecomu SGS2? Gdje ga uzeti? Sarajevo?
    EDIT: Jucer zvao BH Telekom u SA i rekli mi da nemaju SGS2 i da ih vise nece nabavljati. A jesam baksuz... :(
     
  6. Deniken

    Deniken Aktivista

    Kako da provjerim stanje racuna? Danas sam uzeo tarifu 15 u Telecomu...
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Imas online stanje racuna za pretplatu, a mislim da ima i neki USSD code, ne bih znao koji, mozda *101#?
     
  8. Deniken

    Deniken Aktivista

    A ja gluposti... Nema nigdje to objasnjeno. Nije ta kombinacija.
     
  9. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    Deniken,
    kada odes na stranicu bhtelecoma, pod usluge mobilne telefonije imas onaj cjenovnik za skinuti.
    pri kraju dokumenta imas broj na koji posaljes prazan sms i kao odgovor dobijes stanje racuna
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Samo posaljes praznu poruku na 0611101 i dobijes odgovor sa stanjem racuna bez PDV-a
     
  11. burner

    burner Aktivista

    Nisam znao gdje da stavim ovo. Pohvalno, nema šta. Moram probati sutra preko dana u gradu. :)

    [​IMG]
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Nisam mogao naci prikladniju temu, pa da malo probudim ovu. Posto nam nas dragi BHTelecom ima novu akciju do kraja marta "200% vise", a dobijas 2x vise (i to je upitno), matematika im slabo ide, da se raspitam za ovu akciju prelaska na pretplatu i potpisivanje novih ugovora. Mislio sam da predjem sa ultra paketa na MINI 15 uz potpisivanje ugovora na 2 godine, sto bi po onoj njihovoj tabeli bilo 50% jeftiniji pozivi i poruke i ne sjecam se koliko MB mobilnog interneta. Ovako trosim 30-40KM, ali kontam da bi MINI 15 bio dovoljan ako bi to bilo vec jeftinije. Ali (uvijek postoji ali), prvo da pitam je li neko vec potpisivao ovaj ugovor (pretpostavljam da jeste pa zato pitam) i je li to 50% jeftinije vazi uvijek ili kako sam cuo da vazi samo za vrijednost pretplate, sve iznad placas po normalnoj cijeni? I ima li jos nekih sakrivenih stvari u ugovoru na koje treba obratiti paznju?
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Cijene su ti iste i u onih 15KM i preko. Ja sam presao na pretplatu upravo iz tog razloga sto sam mislio da ce mi se 20-30KM dopuna uklopiti u 15KM pretplate zbog nizih cijena. Nikad se nisam uklopio u tu 15KM pretplatu, ali u mom slucaju je osjetno jeftinije. Da ne spominjem prednost raspolozivosti u svako doba (ne ostajes bez kredita i zezanje oko dopuna).
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam se na Eronetu prebacio sa predplate na bonove radi Full tarife,
    500min poziva prema svim brojevima iz Eroneta
    500 SMS poruka prema svim brojevima iz BIH
    500MB interneta
    za 20KM

    Ovo je po meni idealno, ništa više mi ne treba ni manje, poziva ostane uvijek 100-150min, poruka preko 400, jedino interneta ostane 50-ak MB :)
    Kad sam prvi put vidio ovu tarifu nisam mogao vjerovati kako je dobro.

    Ali opet, bio sam pretplatnik dugo godina, i ovaj eronet nikako da se zahvali svojim postpaid korisnicima nekom finom tarifom ili nečim.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja bio pretpalti jedno 5-6 godina pa sam onda presao na ultru isto jedno 5-6god i od skoro sam bio na mini15 jedno 4-5 mjeseci i lose mi je to,skupa mi je tu minuta,ja se stvarno ne kontrolisem kad pricam i kad zovem.Kad god mi treba telefom ja ga potežem i ne drzim ruku na crvenoj tipki dok pricam :D ono da brze prekinem.I redovno sam placao 40-50km racune.Od skoro sam se prebacio na midi30 i tu vec osjetim da je jeftinije a isto pricam kao i prije i uklapam se u pretplatu.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    DogFather, ti si potpisao ovaj novi ugovor? Nema nista bas sumnjivo u njemu? :)

    Ma i ja sumnjam da cu se uklopiti, ali eto ako budem trosio do 30KM, zadovoljan sam. Bojim se da cu sa MIDI 30 ici na 50KM pa zato ne zelim :D Privlaci me i to sto ima nesto MB interneta.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako mislis da ces sa midi30 trositi 50 onda ces na mini15 trosit 70.Nije stvar na kojem si paketu nego koliko pricas.Meni fon treba zbog posla najvise a i u kuci sam odjavio fiksni,tako da je telefon na pretplati bio obavezan jer kredita ti nestane kad se o glavi radi.A tog mobilnog interneta ima 10Mb dzaba i to se potrosi za sekundu kad ti na racun a ono nekakvih 10ak maraka megabajta :evil: a ne znam ni gdje odose.
    Najbolje ga je ne koristiti nikako,jedino ako je bas nesto zapelo a onako bezveze samo dzaba bacis pare,jeftinije je otic u internet klub :D
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ma kad znam da mi je 15 limit, onda cu se donekle pridrzavati pa potrositi 30, a sa midi se necu pridrzavat do 30, i dok se ja skontam to je vec 50 :D

    A sto se tice tih MB, po novom ugovoru je vise, 500MB cini mi se ili nesto tako. Samo sam i to cuo da je obracunska jedinica 1MB ili nesto slicno, stvarno nidje veze ako je tako.
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne znam sta je novi, ja sam vec jedno 2 godine na 15KM paketu.
     
  20. selvin

    selvin Moderator