Koji mobilni provider koristite i zasto?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by pac, Aug 4, 2011.

  1. pac

    pac Komšija

    Duze vremena razmisljam prelazak na pretplatu ali posto sam neodlucan i nemogu da se snadjem najbolje medju ponudama zamolio bih vas da napise te vasa iskustva i sl. sto se tice vaseg gsm providera. Da li ste zadovoljni ili ne, skupo jeftino, usluga itd.... sve sto vam padne na pamet.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja koristim midi 30 u telecomu, nekako su mi najbolji od svih kvaziprovidera na trzistu. Al to je moje misljenje. taman mi dodje, i potpisao sam neobavezan preplatnicki ugovor bez 12-24 mj, nisam uzeo kod njih telefon da nebih bio vezan (jos uvjek.. vidim dolazi im htc desire s, mozda se odlucim..).
    Uglavnom sam zadovoljan nemam nekih problema sa mrezom sem u udarnim terminima svake godine za bajram i novu godinu :)

    JEdina zamjerka mi je onaj ostatak sto ti ostane od prosli mjesec. Nekako kontam da me levate. Prosli mjesec mi ostalo 5 km, odnosno potrosio samo 25. Na izvjestaju privremenom mi racuna od ovog mjeseca, a nema ono 5km viska, il sta it ja znam, jer je tih 5km pravih 5km a ne pored i ovo ono, jer na kraju mjeseca platim 30+pdv. Dakle vec placeno. Al nigdje ne vidim tih 5 dodatnih. Sad ne znam jel to oni na kraju mjeseca odbiju od tvojih potrosenih, il sta vec..
    Jedna teta na 1444 mi kaze to vam se odmah odbija.. dok druga kaze na racunu ce se odbiti od cifre koju ovaj mjesec potrosim :D

    ehet, pojada se ja i navedeh jedinu manu koja se moze slobodno reci (podrska u telecomu sucks (cast izuzecima))
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam na pretplati od neke 2002 godine. Bio sam na ultri mjesec dana, vidio da je to smece, (tj. starci skontali da je skupo) presao na pretplatu i sada sam na midi 30, a planiram preci na onu maxi 50, kako li se vec zove... Nemam nikakve telefone kod njih, nisam nista obavezan, ali mi je najjeftinije jer 90% ljudi na bhtelecomu koje zovem tako da mi se ne isplati prelaziti na druge operatere. Pretplata je zakon :D
     
  4. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Koristim bhtelecom iako ih mrzim i znam da su skuplji od ostalih ali moja ljenost ih spasava.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma


    eh da, ja sam od 2001 januara, i samo 1 mjesec bio na ultri, koja deracina .)
    Ljudi nisu ni svjesni kolko para potrose na ultri (kolko pricas - platis ). a pogotov ovo sto je vecina (onih sa kojima komuniciram) ako ne i svi na bh telecomu = jeftiniji razgovori. A i da.. imas veci izbor telefona za razliku od drugih i placas na rate a ne odjednom (nigdje logike uzmes na 24 mj i moras odjednom platit telefon) jeftinije u radnji izadje nego kod njih.-
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    maxi 50 je taman, hem kad razgovaras, saljes sms.... rahat si, ne ko kod ultre svaki fening ti vazan, ja sam odnedavno na pretplati, kad se samo sjetim ultre, pa u jednom danu 3-4 puta nadopunjavati kredit :eek: , jos kad se sjetim kad sam placao karticu, danas se moze naci za 10 maraka mozda malo vise, ne znam kako se sad krecu cijene :smt003
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Mobilni internet, jeste zadovoljni sa njim kod vašeg providera? Cijena/dostupnost?

    Ja se ne usudim upalit kod ovog Eroneta
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja u pretplati imam 10MB uracunato, i meni dosta posto skoro gdje god sam ima wi-fi. A doplatis 5KM za 100MB
     
  9. wragg

    wragg Aktivista

    Zasto? Ja imam 200mb za 8KM mjesecno, a ni pola ne potrosim jer imam wifi i na poslu i kuci i u kaficu gdje pijem kavu. Imas za 15KM 1GB tarifu.
     
  10. efo

    efo Komšija

    15km 1gb? mene cjepaju 12km za 500mb u bhtu :mad:
     
  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Evo citam da ona eronet hej opcija 2km=24h 200mb vazi samo do kraja ovog mjeseca.
     
  12. wragg

    wragg Aktivista

    Iskreno, ne vidim smisla uzimati vise od 200mb mobilnog interneta mjesecno. Nije da vucete torrente preko mobitela.
    Druga stvar je ako neki operater uvede nesto tipa IPTV preko mobitela.
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Evo isto da kazem :lol:
    A za net ne znam ni kako to ide niti me zanima . Kad sam na klonji na kacim se na vajrles , vani kad sam en zanima me :D ka sam na picu sa nekim i izvadi mob i pocne drkat net ( znam da nije nista hitno ) opalio bi mu bitch slap :lol: Razumjem ove nove generacije oni i odrastaju uz to al kad mi neki stari prdonja kaze da ne moze bez toga pffff ne znam kako je mogao prije 5 g :lol:
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Koristim ja više od godinu dana. Sve ok.
     
  16. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Re: Re: Koji mobilni provider koristite i zasto?

    BH Telecom 500 MB zadovoljan
    Jako dobra pokrivenost u cijeloj BiH. Često sam na putu, i dosta ga koristim. Imam i m.internet USB modem također sa 500 MB, ali ga jako rijetko koristim kako sam prešao na Android, jer radim uglavnom WiFi dijeljenje konekcije sa telefona. Nažalost Telecom nikada nije ponudio 3G modem u verziji expresscard.
    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    sta mi treba da predjem sa ultre ?
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Potvrda sa fakulteta, licna i.. ne sjecam se da mi je trebo CIPS. Pitaj svakako. Ako mislis ganjati mobitel, njega mozes uzeti nakon treceg placenog računa.
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Prvi start paket koji sam platio bio je Ultra i to je kostao tada 50 KM. Znaci to je bilo tik pred uvodjenje/prelazak na 062 mrezu. Onda sam jedno vrijeme bio na Eronetu kada je u Avazu bila akcija da doneses kupon u Eronet Centar i dobijes gratis kredita ne sjecam se koliko (kada sam dobio tu informaciju to je i bio razlog da uzmem 2 komada, inace zutu stampu ne citam). Eronet mi nije bio povoljan tada, a ponajvise jer su svi bili na BH Telecomu, mada je nudio zanimljivih dodatnih usluga koje BH Telecom tada nije imao u ponudi svojih usluga. Sada sam opet na Ultri, s tim da sam kupio drugi paket, jer mi je kartica bila ostecena, a s obzirom da tada nisam puno razgovarao s nje, nije bilo tesko nadoknaditi gubitak brojeva.
     
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ja koristim Eronet radi Hej TI broja, besplatnih 1000 minuta mjesecno. Taj me luksuz kosta 6km mjesecno a uspostava poziva 6kf. Ne znam koliko se isplati a moglo je i bez ovog 6km da sam kupio novi broj kad je ona bila akcija ali nisam eto. Sta znam, ljudi me nece da zovu bukvalno sa BHTelecoma jer ih oguli moja kartica, ali sve u svemu kako su ga Hrvati kupili od Hercegovaca moram vam reci da se usluga i pogorsala jer se prije nije naplacivala uspostava poziva prema Hej TI broju. Ima tu jos nekih zafrkancija i sitnica koje sam mislio da se samo meni desavaju ali se ispostavilo da nije a radi se o tome kada npr.sa djevojkom malo duze pricam lafo nestane mreze i moras opet zvati, i 6kf ti ode. Sad bi preso na BHT da imaju ovu opciju besplatnih minuta ali nije ni ovo isplativo koliko se cini.