Koji mobilni provider koristite i zasto?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by pac, Aug 4, 2011.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Za 300 km se moze uzeti sgs polovan mozda i nexus s

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A za 30-40KM i Xperia Ray nova, koja performansama razvaljuje sa ICS nadogradnjom.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Izgleda neće uzimati na pretplatu nego samo na otplatu preko fiksnog jer tek je krenuo raditi u Sa pa bi to uzeo preko svog starog, jbg. Znam da izađe dosta skuplje ali bar ima poštenu garanciju. Šta je tu je. Gledao sam LG Optimus Hub E510 je najbolje šta se može uzeti ako se ne varam? Solidan 800MHz proc, 512MB RAM, Gorilla Glass, solidna 5,0MP kamera, video VGA itd. Čitam raja uglavnom zadovoljna, koštao bi ga 360KM preko fixnog a nije zahtjevan korisnik pa bi sigurno bio zadovoljan. Jedini problem je nema ga na stanju u Travniku...
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Je li ko slucajno ucestvovao u ovoj septembarskoj akciji (vidim i prije je bla) 200% nesto? Kontam uzeti ovaj mStudent i potpisati na 2 godine pa bi sve bilo u pola cijene (100mb mjesecno prometa), jer me ovako ova Ultra odera, al opet telekom je to, garant ima neka caka :D

    Vise o akciji tu: http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M5ac8dfad738.html
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pogledaj Član 6, pa kad ga malo prokontaš, javi. Meni jedino on nije jasan, a nije mi se dalo da sad mozgam oko toga. I ja bih potpisao na 2 godine, jest da u dva mjeseca potrošim 5 KM, ali ima u porodici ko bi potrošio :D
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ima znaci caka, lopovi :D

    Ako sam dobro shvatio, ovo znaci da recimo ako potpisem na dvije godine, sa ovim mStudentom inace mogu potrositi 10km, a posto je u pola jeftinije, to je efektivno 20km ako se gledapo starim cijenama, i sve preko toga je ponovno se racuna po tim istim starim. Znaci, na 12 mjeseci, daju "gratis" pola pretplate, a sa 24 mjeseca daju dzaba jos tu jednu pretplatu.

    Npr, ako bi mi dosao racun 23km, sa ugovorom na 2 godine, doci ce 13km, a sa ugovorm na godinu bi bio 18km.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Nije to bas tako "u pola jeftinije" niti to sa pola pretplate :D To samo kaze da popust ne moze preci taj dio pretplate. Tj. ako ti je pretplata 10KM, i napravis racun 25KM, max popust ti je 5 ili 10KM, zavisno od duzine ugovora. Jer se time ogradjuju na ono 50% jeftinije, ako neko potrosi daleko vise od pretplate. U svakom slucaju nije to neki popust, ja sam se prijavio prosli mjesec, trebam sad dobit racun, pa ti javim.
    Evo utisak jednog korisnika: viewtopic.php?p=350089#p350089
    Na 16.42+pdv dobio je racun 16.02KM, potpisao na godinu.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa to je to onda, izadje to oko 25% popusta na tu cijenu, pa onda dodaju PDV. Po toj istoj racunici, da je na 2 godine, na tih 16 bi imao skoro 8 popusta, pa dodje do tih 50ak%.

    I ja sam napisao gore, ako je racun 23km, i na dvije godine, doci ce 13km (10 pupusta). :)

    U svakom slucaju, treba da se isplati naspram Ultre, ja sad trosim mozda oko 10-15km, kako kad, i ako nista i radi neta je dobro, taman je 100mb za mail i FB messenger, a i ove ostale stvarcice su jeftinije. U sustini, za 10km se moze pricati za 20km :D
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ultra je smece,ne sto je skupa nego sto si ogranicen,izda te kredit kad ti najvise treba.
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Haman da su pustili ovu neku SOS kredit uslugu za takve situacije, treba poslati por na 06111077 i dobijes 2 marke :)
     
  11. civil

    civil Aktivista

  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Onaj ko pravi račun od 25 KM sumnjam da će ići na studentski paket. Ovako za 10 KM na dvije godine se dobije 20 KM, valjda :mrgreen: a nema šanse da potrošim više od toga. Meni dosta :)
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  13. Deniken

    Deniken Aktivista

    U BH Telekomu sam uzeo aparat na 2 god. Mogu li to skratiti na 1 god i otplatiti ostatke? Namjeravam opet uzeti drugi aparat kod njih.
    Zahebao sam se, dugo mi 2 god...
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mozes, s tim da moras platiti punu cijenu uredjaja. Pri tome mislim na cijenu koja nije umanjena u odnosu na paket pretplate....

    Sent from my GT-I9100G
     
  15. Deniken

    Deniken Aktivista

    Nisam bas razumio. Npr: cijena uredjaja je bila 1000KM, otplatio sam 500KM. Koliko im placam pri promjeni ugovora sa 2 god na 1 god?
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ako si uzeo neki telefon na ponudu paketa. Recimo SGS3 je inače koštao 1000 KM, a sa paketom MAX30 (ne znam kako idu paketi, čisto primjera radi) telefon bi te trebao izaći 500 KM. Ako odlučiš raskinuti ugovor nećeš ga platit po toj umanjenoj cijeni od 500 KM nego punu cijenu od 1000 KM. Nadam se da ti je jasnije.
     
  17. Deniken

    Deniken Aktivista

    Evo ovako je kod mene:
    uzeo sam SGS2 i placam ga po 34KM na 2 god, tarifa 15. 8 mjeseci sam ga otplatio. Zelim prekinuti ugovor sa 2 i potpisati novi na 1 god i uzeti opet kod njih (BH Telecom) SGS3.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Najbolje pitaj njih, ali vjerovatno nije moguce tek tako.
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Moraces uplatiti razliku ostatka duga i pune cijene mobitela bez obzira sto ces uzeti novi phone kod njih. Znam to jer sam i ja htio isto to da uradim prije nekog vremena.

    BTW... u toku je akcija potpisivanja ugovora na 2 godine cime se dobija popust od 50% na usluge mobilne telefonije i m.interneta. Tako da sada imam paket mini15, a mogu trositi 30 :) i imam 100MB brzog data prometa te ako prekoracim limit spuste mi brzinu na 64Kb

    Sent from my GT-I9100G
     
  20. Deniken

    Deniken Aktivista

    Jel ima kod njih SGS3 u ponudi?