BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    @kolins, pa znam da koristis cutuk, odjavi telecom, nemoj uzimati mrvice od njih ako su toliko losi.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa to bi se uskoro i moglo desiti, jer cutuk uvodi digitalnu televiziju ;) ja samo kazem, tesko onom ko je dosao u takvu situaciju da mu je bitchnet jedina alternativa. btw selvine, ti ni u jednom mene nisi porekao, i rekao e to sto kazes nije tacno, nego je nesto drugo tacno ;)
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nego sta je potrebno da se smanji paket sa 4g na 2g, je li dovoljno samo pozvati telefonom ili se mora ici na salter?
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa zar je moj cilj da te poreknem? Samo kazem da je glupo to hejtanje i reci da nikad nista ne daju, sve su mrvice. Meni nema logike to sto ti pricas. Ako ti se ne svidja iskljuci i cao. Ima cutuk sto dijeli internet dzaba, mozda odigras koju igru, ali u lokalnoj mrezi.
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Pa uđi na svoj korisnički profil preko bh telekomove stranice,imaš online zahtjev za uslige i tamo možeš to odraditi.Samo nazovi ako ti je to bitno i pitaj za koliko brzo će ti (obraditi zahtjev)promjeniti paket.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    thx, uvijek zaboravim na taj online profile i njegove mogucnosti :)
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Došao si na temu o ADSLu a žališ se na MojaTV uslugu. Pa ne treba te selvin poreći, sam si to uradio. Za MojaTV razumijem kukanje, za ADSL i ne baš.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ako cemo u tom pravcu, svi dijele dzabe internet, samo ga ne dijeli bitchnet, i eto s njim uz rame moze i Zona :D :D
    cutuk nikad nije hostao crackovane servere, niti ce to kad raditi, dok bitchnet jeste :D
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Izgleda da je to slucaj samo kod tebe, kako god, dobro je :)

    [​IMG]
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gledam danas po naselju Telekom gura nekakve žute kablove u one šuplje cijevi koje su polagali ranije, šta mislite šta je to? Već ranije su provukli one obične telefonske žice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. riki69

    riki69 Novi član

    Opticki kabl, kod mene su to uvukli u haustot prije pola godinr i jos nista:evil:

    Sent from my Xperia Arc S using Tapatalk
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I ja sam mislio da je optika, ali ljudi ovdje govore da nema ništa od toga još par godina.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kako uci u konfiguraciju modema.
    Znaci nece da udje kada ukucam 192.168.1.1
    jer je iskljucen DHCP i modem je u bridge modu.
    Zanima me sta trebam ukucati u manual IP i Subnet da bi usao u konfiguraciju modema.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Najvjerovatnije ces morati uraditi reset modema.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Retadizam od Telecoma. Morao sam naravno resetovati i postaviti sve postavke ponovo.
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Da si išao run > cmd > ipconfig /all , dobio bi podatke koji su ti potrebni :). Ja sam najnormalnije ulazio u postavke sa isključenim DHCP-om, nije ga nikada bilo potrebno resetovati da bih dobio pristup.
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ljudi jaran mi ima adsl i onaj njihov router ZTE, kada idem na wireless postavke, upalim ih, postavim password, uspijem se konektovati ali ne otvara mi browser stranice. Do cega bi moglo biti?
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    istu stvar imao,na kraju kupim dodatni router gdje iskonfigurisem adslov user i pass i sve uredno radilo. nedavno jaran dolazio (radi u Telecomu) i on iz prve uspio da nastima taj ZTE da radi bez dodatnog WiFi routera. sta mu je cackao - pojma nemam,al znaci da moze 100%.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Odes u Interface setup/LAN/ označi portove 2,3,4, odes u DNS postavke i upalis auto descovery dns
     
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Hvala stihi, budem probo sutra.