Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. goldi

    goldi Aktivista

    Kao prvi prestavnik zasnovan na GK106 chipu ja sam ocekivao da ce biti u nivou HD7870 medjutim slabija kartica od HD7870.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni je samo GTX 690 roba prava, ovo ostalo susi-bushi.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Performanse su tu i tamo, kao i sa Ti serijom. Negdje je bolja, a negdje losija od konkurencije. Ono u cemu se istice od konkurencije je sto je za napajanje potreban samo jedan 6pin konektor u odnosu na 2x6pin kod 7870.
    TDP je na testovima bio oko 115W sto je odlicno, ima skoro duplo bolje performanse od moje GTX 460, a cijena joj je ista kao i GTX 460 kada je izasla. Tako da i nije toliko losa karta.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    IMHO ova kartica je bolja nego GTX660Ti. 660Ti realno ima prejak GPU u odnosu na memorijsku propusnost.

    Nego sto se tice cijena, GTX670 kartice su zapravo poskupile u odnosu na GTX660Ti, a HD7950 itekako jeftinije od GTX660Ti. A dok se kupi GTX670, vec se moze uzeti HD7970, jos flashat 1GHz bios i eto veselja. S tim da je AMD najavio dodatno obaranje cijena kompletne HD7000 serije.
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    Ako ko proba nove nvidia drivere na bf3 neka javi imal kakvog hajra?!
     
  6. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Ja kad sam kupovao GTX 670 bila 340 eura (makar ovaj moj referentni model), a 7970 se nije mogla naci ispod 450, nema sanse. I sad, makar ovdje kod mene 7970 nema ispod 445 eura, dok GTX 670 nema referentnih modela, najjeftiniji je MSI GTX 670 PE za 375e. Uglavnom, 110 eura manje koliko je mene kostala GTX 670 nije bas mala razlika u odnosu na 7970, a nije da nisam imao i nju kao opciju, ipak mi draze bilo kupiti jos Crucial M4 i da mi ostane jos kusura :mrgreen: . Da je brza to stoji, ali opet velika razlika u cijeni je bila u tom trenutku.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Naravno da je po toj cijeni odlicna kupnja.
     
  8. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Da, mada sada se malo teze nalazi ovaj referentni model... ima ova MSI Power Edition, isto je odlicna, ali je skuplja nekih 35 eura.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  11. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ovo je smijesno kartica izgleda ko govno, ne prelazi dalje od duzine umetka za PCI-e slot, a navodno ce kostat 150$. Sipak.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Legao Kepler konacno. :D

    U pitanju je GTX 670 WF3 od Gigabyte-a.

    Javim detaljno dojmove veceras, za sada je sve odlicno, od temp, akustike, performansi.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nema sumnje da je dobra kartica,samo koliko ce sreca da potraje to je ono sto je upitno. U svakom slucaju nek je sa srecom.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da te služi :D

    Opali taj benč da vidimo kolko može izbaciti :smt003
     
  15. veki81

    veki81 Aktivista

    Cestitam Sena sad je deri do iznemoglosti :smt003
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Javi kako clock boost radi. :lol:
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hvala svima.

    Boost je na stock clockovima 1176 MHz, i prakticki sam jednak sa stock GTX 680(par poena manje u Heavenu), clockno sam malo i sada je boost 1241 MHz, moram jos ove konce da pohvatam, hehe.

    Pomaze sto je Gigabyte stavio 8 pin, pa nema brige da cu u power limit da uletim, vecinom sam na 60-70% power limita(max je 112%).
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Neka je sa srecom.. :smt006

    Samo nakon ovih 12.11 drivera opet nisi brzi od klokane HD7950 .. :smt005
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Si siguran? :mrgreen:
    Hvala, ali nije mi bitno ko je brzi i to, vazni su mi njihovi driveri.
     
  20. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Sena tebi se pocesto mora cestitati kupovina kartica :D. Ako, samo nek je sa srecom ;)

    Dobre su GTX 670, a ta WF3 je bruka, jedan kolega sa drugog foruma ima skoro 70fps u Warheadu sa tom kartom, 1920x1080, 4xAA, +150 mu je GPU i +700 memorija, kod mene memorija nema sanse da ide toliko.

    http://forum.benchmark.rs/showthread.ph ... ost3017701