AMD Bulldozer CPU arhitektura

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jun 23, 2010.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    Treba jos malo cekati i vidjeti koliko ce se klokati.

    AMD Will Push 'Piledriver' Beyond 4GHz Using Resonant Clock Mesh Technology.

     
  2. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  3. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    A Intel će sigurno odmaći daleko još... :roll:
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

  5. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mislim da će ovo biti super odabir za budžet konfiguracije, gdje raja nema toliko novca za diskretnu grafu, a nema potrebe za nekim ekstremima sa velikim rezolucijama, detaljima i AA :)
     
  7. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Idealna stvar ko koristi rezoluciju 1024x768 ili 1280x1024. Još jedna jako dobra osobina je da je jako štedljiv u idle modu. Ovaj moj prethodni post je možda malo off topic ali to sam iskljucivo stavio samo da raja vidi šta mogu očekivati sa Piledriverom.
     
  8. joyjoy

    joyjoy Aktivista

  9. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ovaj članak je star godinu dana, treba vidjet sad kako fecera na finalnom windows 8?
     
  10. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako su ovi podaci tacni onda je opet fail, jer u Cinebench 11.5 score ovog procesora na 4.6 ghz jednak stock 2600k.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jest da je nesto bolji od prvog bagera al je i dalje fail samo takav. milsim ici sa 4.0ghz kao stock brzinom je vise nego smjesno.nedostak pameti se pokusava nadoknaditi visokim taktom koji naravno donosi potrosnju i zagrijavanje.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma


    Ma nemj tako dino odmah, možda nisu tačni ovi testovi :D
     
  14. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Neke su glasine procurile kažu da će da se kloka kao lud valjad 5 GHz na vodenom hlađenju. Ovi testovi nisu još uvijek konačni tj nisu oficijalni. Čeknut ćemo još malo vidjet šta kažu prave recenzije. Navodno izlazi 24. ovog mjeseca.
     
  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ma da ide na 15GHz to mi nista ne znaci, koliko ce trositi na recimo 5GHz?? Veliki sam fan AMD-a , ali vidim da su tek na performansama nahalema. Moj stari overklokirani i7 860 sa HT-om na 3.8 GHz je tukao ovo ko lud u svim testovima. Jedina stvar koja bi me natjerala da razmislim o kupovini novog FX-a je cijena od 350 KM maximalno, jer sa ovim performansama i potrosnjom ne vrijedi vise...
    Cekamo full recenziju, ovako nagadjati nema smisla, nadati se bar 15% brzem procesoru, za 30% nizu cijenu ako nista, u svakom drugom slucaju ovo je FAIL.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Izgleda da ce biti
    Faildozer no.II
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kloka sa i svaki drugi SB 2500K i 2600k na 5Ghz bez vodenog hladjenja, pogledaj mi CPUZ sig :) Iskreno kome treba 5ghz za svakodnevnu upotrebu, to ti je TDP od 200W? Dovoljno je 3.5Ghz ako je CPU dobar.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nece ici bas svaki drugi na 5 GHz.
     
  19. Warlock

    Warlock Novi član

    AMD se polako distancira od čistokrvnih cpu i ide prema apu procesorima , mislim da je ovo izlazna strategija , barem do nekih boljih vremena :D
     
  20. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Ako bude fina cijena i poboljšan IPC ja ozbiljno razmišljam da sebi jednu ovu osmoglavu adždahu kupim. Sentetički testovi me nikako ne zanimaju nije mi važno kolko izbacuje u cinebench-u ili tamo nekakvim vaznama. Bitan mi je video encoding, igre i kompresija fajlova, a ne sumnjam da će nova AMD-ova prejanica to dobro da obavlja, Igre i ne tako dobro, ali u današnjim igrama cpu je i onako stavljen u drugi plan tako da ne vjerujem da će biti neka igra koju neće moći da pokrene na igrivi broj sličica. Eh sad, nekome je važno da ima 120 ili 150 sličica u sekundi a to što njegov mozak ili oko nemože uočiti razliku u svemu što prelazi 60, to je druga stvar.
    Takvi neka sebi kupuju Intelove procesore i neka daju još dva ili tri puta više novca nego što će dati na AMD-a
    Sve u svemu treba se strpit i sačekat još par dana pa onda vidjet šta prve recenzije govore o piledriveru.