Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Tesla

    Tesla Aktivista

    I mene to interesuje. Hvala ti drug za sve hintove kao I Adi vezano za SGS2. Omega je vrhunski ROM. Znao sam sta je multi window ali nisam znao da ima za SGS2. Danas sam naletio na clanak da je I to moguce ali ovo je ipak opasno dobro.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  2. pac

    pac Komšija

  3. logitech

    logitech Novi član

    Može li mi neko preporučiti ROM za Galaxy S? Koristim sada X Bean...

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

  5. Riddick

    Riddick Aktivista

  6. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ja sam instalirao Slimbean po preporuci kolega sa foruma, probao sam jos 10-ak romova ali po meni se nista ne moze mjeriti sa Slimom, u stvari STOCK galaxy nexus mi je takodjer bio fenomenalan i mijenjao sam ih nekoliko dana, jedan pa drugi.
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    https://docs.google.com/file/d/0B728YkP ... lCVEU/edit

    Malo testirah ovo,nije cemu,ima jos posla ovdje :D
    Dosta stvari ne radi,a kontao sam da bar ima google play da koju igru stavim:)
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    BHTelecom izbacio Jellybean na S3cama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ima li ista za S2 ?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  10. F16HT3R

    F16HT3R Novi član

  11. Riddick

    Riddick Aktivista

    Prije nekoliko dana sredio sam problem s Lenovo A789... sad imam pristup Google Play i skinuo sam dosta korisnih aplikacija, preporuke iz BUG-a. Drugu sam za Lenovo K860 skinuo v4.1.2 i aplikacije al s Lenovo shop! Osjetna je razlika izmedju v4.0.4 i v4.1.2 , zadnja verzija ima logicnije sucelje... Zadnjih 7 dana toliko sam proveo upoznavajuci se s Androidom da mi se vise gadi gledati u ekran mobitela :lol: :lol:

    Pocetnik sam s ovim OS-om pa mi treba nekoliko savjeta:

    1. Kako automatski blokirati neku aplikaciju da: ima pristup internetu, koristi kamere, snima kontakte, zvuk itd.,
    2. Kako blokirati neku aplikaciju da sama starta,
    3. Kako automatski osloboditi RAM od neke aplikacije koja mi vise ne treba (imam samo 512MB RAM-a i ovo mi je jako bitno),
    4. Koji program da koristim za pohranu kontakata i kako da ih prebacim s Nokijinog programa Ovi Store u moby??,
    5. Koji je najbolji muzicki plejer i zamjena za MS Office?
    6. Preporuka za AV zastitu i kontrolu aplikacija, sad trenutno koristim Lenovo Le Sec v3.5.1 ima dosta opcija koje trazim al ne vidi sve aplikacije i ima slabu kontrolu aplikacija vezano za internet.
    7. Preporuka za teme il sta vec :)
    8. Preporuka za igre: logicke, racing, FPS.
    9. Gdje unijeti IP Adresu: 195.222.056.041 (radi mi GPRS i bez nje al ne mogu provjeriti saldo na wap portalu, trazi mi da ukljucim PROXY sa valjanom IP adresom).
    U specifikacijama A789 ima 512MB RAM-a al mi AnTuTu Benchmark v3.1.1 pokazuje 473,7MB da li GPU PowerVR SGX531 koristi razliku? BTW AnTuTu Benchmark v3.1.1 mi izbaci 6010 bodova. Steta sto A789 nema bar 768MB RAM-a i GPU SGX540/544 :)

    Svi savjeti dobro dosli :D

    P.S. SanDisk MicroSDHC CL10 (Read 30 MB/s Write 20 MB/s) 32GB 52KM DX
     
  12. F16HT3R

    F16HT3R Novi član

    Evo neka lista aplikacija za Android za sve one koji su tek dobili novi telefon, pa ono neka aplikacije koje bi trebali da imate.

    http://goo.gl/M0P3f
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Hajde malo brate popusti da ne bude sankcija. Od tvojih 20 postova, 11 je sa linkom na tu tvoju stranicu. To sto smo malo pustili ne znaci da smo idioti.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    prijatelj mi dao svoj LG optimus hub, njemu nije htio upaliti jer stane na LG boot screenu, eh sad, ja sam preko recoverya obrisao data, cache, i to, telefon je proradio
    vidio sam da ima stable rom cyanogenmod7, koji je izbacen nekad prosle godine u 6. mjesecu, a vidio sam i da ima nightly koji je izasao 1. februara 2013. godine
    jel bolje da mu nabacim stable verziju ili ovu nightly? posto nigdje ne mogu naci changelog, bar se ne snalazim najbolje na ovoj stranici od CM
    i kad nabacim CM, da li moram jos nabaciti i GAPPS? posto nigdje ne vidim download link za gapps

    telefon je malo reci poglup, ne mozes listati normalno aplikacije, uvjek udje u neku, ovo me nervira
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nightly se treba cesce update-ovat na telefonu stoga je Stable bolji za ljude koji ne vole stalno cackati sa romovima i za one koji to ne znaju. GAPPS moras skinuti sa neta i to za verziju CM-a koju instaliras (7, 9, 10)
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

     
  17. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    http://www.mediafire.com/?hhju02h6nccrmbp

    myxperia aplikacija za lociranje mobitela - samo za sony mobitele
    (locirati, zakljucati, izbrisati podatke itd itd)

    radi na nasim prostorima
    (testirano na Xperia s)
     
  18. Shibby

    Shibby Aktivista

  19. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Prelijepo izgleda, UI na fazon WP je beton, za razliku od standardnog Androida koji mi je totalno bezveze. Sve u svemu, jedini android mob koji mi se stvarno sviđa. Na žalost, vjerovatno će opet na hajp bolje proći iPhone i SGS.