Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zavisi sve planira li povremeno pokrenuti neke starije igre, a tu je Intel tradicionalno los.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I dalje je GPU sa DC Pentiuma komotno 30-40% bolji od tih 6290 i 7310, a CPU doslovce tri puta brzi.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Minecraft "leti" na E-450, dok je na tom Pentiumu slideshow. Meni je to dobra indikacija za gpu performanse koje su po svemu sudeci katastrofalne na HD2000.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Minecraft mora letiti na svemu sto je sad novo u trgovini tako da je tu do neceg drugog.
    Nema smisla da je slideshow na DC Pentiumu a da leti na AMD-u kad recimo FIFA 13 na Pentiumu ide 80 fps na low, i 36 na medium a na AMD-u ide 7 (da, sedam) fps na low.

    FIFA 13, low, 7 fps (Compaq Presario CQ58-350SG, AMD E-Series E1-1200 1.4GHz, Radeon HD 7310, 4096MB RAM)
    http://www.notebookcheck.com/AMD-Radeon ... 926.0.html

    FIFA 13, low 80 fps, medium 36 fps (ASUS F75A-TY089H, Intel Pentium B980 2.4GHz , HD Graphics (Sandy Bridge), 4096MB RAM)
    http://www.notebookcheck.com/Intel-HD-G ... 666.0.html

    Ili Skyrim 11 fps na E-450 (http://www.notebookcheck.com/AMD-Radeon ... 745.0.html) a 15 fps na Pentiumu.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja kontao ubacit ssd u svoj laptop jel trebam na sta obratit paznju prilikom te zamjene il mogu samo zamjenit?

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Backupujes sta treba i samo zamjenis. Buduci da su svi SSD-ovi tanki, ne moras brinuti oko debljine samog diska.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma nemam sta samo windows reinstall to jw to. A taj cu kao ext koristiti:))

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma cinjenica je da za ove pare bolji performans ne mozes dobiti
     
  11. JaLa

    JaLa Komšija

    Imam plan da kupim laptop odnosno netbook na kojem je instaliran Linux Ubuntu. Ja hocu na njega Windows 7. Netbook nema cd/dvd rom nego mogu instalirati windows samo preko USB. Nadam se da to nije problem?
    Jedino sto se moze desiti je, ako ne budem uspio instalirati windows preko USBa onda sam u belaju, jer laptop kupujem u inostranstvu i imam da ga koristim tamo dok budem.
    Kako se mogu osigurati da ce instalacija uspjeti? Na dva USBa Windows ili nesto drugo :D ?
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mozes jos i uraditi frisku instalaciju win 7 na bilo kom racunaru, pozeljno na laptopu, i onda bez instalacije drivera uraditi image acronisom i taj image na usb :)
     
  13. frida

    frida Guest

    Želim da svima vama koji imate namjeru kupiti laptop saopštim svoje loše iskustvo koje sam doživjela u firmi Declan Computers d.o.o. iz Banja luke.
    Kupila sam laptop Dell Inspiron 17R-N7110 u julu mjesecu 2012.
    Od samog početka se dešavalo da nakon paljenja laptop radi usporeno,a kad ga restartujem radi normalno.Pošto se to nije dešavalo svaki dan već svakih par dana nisam odmah prijavila kvar već sam ga testirala i pokušala brišući programe koje sam instalirala riješiti problem.
    Nisam uspjela i odnijela sam ga u Declan na popravak.Do 25.12.2012 sam ga nosila bar jednom sedmično,a direktor me stalno ubjeđivao da je sve u redu.Čak je gasio efekte na Windows-u da me zavara.
    25.12.ga je uzeo i šta je radio sa njim to niko ne zna.Vratio mi ga je 20.02.2013,ali bez baterije.Instalirao je na njega prvo piratski Windows 7.pa piratski Windows 8.Bateriju sam čekala do 06.04.2013,a i tad sam je dobila jer sam zaprijetila da ću pisati Dellu jer je za sve on krivio njih.Kad mi je dao bateriju vidjela sam da je reparirana,vidjelo se da je nasilno otvarana.
    Potrudila sam se uz pomoć prijatelja da nađem osobu koja mu je prodala bateriju i uspjeli smo u tome.
    Međutim on i dalje glumi velikog gazdu i ne poduzima ništa da me ispoštuje kao kupca.
    Eto,nadam se da ćete pročitati ovaj post i da nikada niko od vas neće ni ući u tu radnju a kamo li nešto kupiti u njoj.
    Obiđite je u što većem luku.
    Želim vam mnogo više sreće u kupovini nego što sam ja imala.
     
  14. JaLa

    JaLa Komšija

    Kako ide tacno taj image acronism :D
    I je li svaki laptop ima opciju u BIOS-u da BOOT-a sa USB-a ?
     
  15. techton

    techton Aktivista

    Morao bi imati tu opciju, ako vec nema cd citac ugradjen. Zato mislim da ti nece biti potreban acronis ni slicne stvari, samo usb od 4gb, win 7 usb download tool i win 7 iso image. Vjerovatno da ces morati unaprijed skinuti drivere za mreznu ili wireless karticu, u slucaju da se sa instalacijom windowsa ne snime ti driveri.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    E raja, prijatelj mi trazi laptop... max 1500km preko racuna da se plati.

    Primarno igrice..., to je to, ako imate pametnu koju da bacite da mu preporucim, tnx!
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    imao sam lapash sa GeForce 525M 1GB. dovoljna za bfbc2 ali bf3 radi na 20ak fpsova, sve na low. znaci nek ganja sa grafom iznad te, ako uspije naci za te pare. i nek kontaktira Slavoljuba, on bi mu mogao naci nesto odgovarajuce

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    imas mail neki..ili da mu ti upit posaljes

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

  20. wudu

    wudu Aktivista

    Zdravo raja,

    Planiram uskoro uzimati novi laptop. Tako da sam malo rovio po našim 'standardnim' radnjama. Naletio sam na ovaj Asus u Plusu:
    Izašao bi me uz gotovinsko plaćanje i još neki dodatni popust + dodatna 4 GB rama oko nekih 1050/1100 KM.
    Šta mislite da li je to ok cijena za ovaj laptop, ili znate za neku bolju ponudu?
    Uzimao bi samo Asus ili Lenovo/IBM. Ne treba mi za game-anje nego za PRO upotrebu (devlopment, virtualizacija).

    Hvala,
    Pozdrav