Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Malo sam provjeravao. BGA (ball grid array) socket je izgleda samo kod Atom procesora, što znači da su oni zalemljeni za socket. Isto tako i svi ovi AMD procesori Fusion i Zaccate serije. Našao sam članak kako Intel navodno još uvijek ne planira uvesti na sve serije procesora BGA. Tako da po ovome što kaže Ark, Celeroni B serije idu u FCPGA socket, a i3 u PPGA socket. Čini se da ova dva socketa imaju isti broj pinova i iste el.osobine pa valjda zato i3 procesori mogu raditi u FCPGA slotu. Ovo za gašenje su neki izgleda limiti u biosu.
    Prema ovome što sam ja našao zasad su izmjenjivi.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Evo i buraz želi uzeti kakav lapaš, inače je grafički dizajner (Photoshop, Illustrator, inDesign), nešto malo 3D (Cinema4D) uz video obradu (After Effects) + AutoCad s obzirom da je i Arhitekta. Ja mu preporučio kupovinu u Srbiji, i to ovaj:

    Asus K95VJ-YZ020D 18.4"FHD,Intel Core I7-3610QM/12GB/1TB/Intel GT 635M 1GB/BT/GL

    Nemojte mi sada samo govoriti "Pa neka odmah uzme kakav desktop, za tu lovu ionako može uzeti mašinu boli glava itd.", pošto ima već dobar desktop pa sada traži nešto mobilno što (kada zatreba) može i ponijeti sa sobom! Sada me interesuje; ima li (konkretno) ovaj gore Asus igdje jeftinije ili neki bolji od ovoga za sl. cijenu! Srbija dolazi u obzir, pošto namjerava lično otići gore po isti! Hvala unaprijed! :wink:
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Lapash je super za te svrhe, jos kad bi nasao neku slicnu varijantu ali sa nVidia Quadro grafickom - bilo bi jos bolje.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  5. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma ima opcija i da se uzme u Njem. ali npr. ovaj asus je gore opet neznatno jeftiniji, a opet lakše se hebavat' sa garancijom (u slučaju da zatreba - gluho bilo :smt003 ) do Beograda i preko jedne granice nego (opet) preko nekolicine! :mrgreen:
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Neka Vedo kaže na koji model konkretno misli,vjerovatno može preko emmia-a naručiti.
     
  7. Piroman

    Piroman Komšija

    E to bi bilo odlično, samo da je po mogućnosti u cjenovnom' rangu kao gornji asus! :mrgreen:
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Za te potrebe idealno bi bilo kakav i7, 8+GB rama & nVidia Quadro i da je bar 17" (rad preglednosti).

    Pa nek trazi/googla neki lapash sa tim specs. A onda nek ga trazi u Bg/Ger.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  9. Piroman

    Piroman Komšija

    http://www.nvidia.com/object/mobile-wor ... books.html

    Evo našao na ovoj stranici koji sve lapaši imaju tu quadro grafu, ali na žalost su malo preskupi, najjeftiniji oko 3milje, tako da izgleda nema ništa od quadro!? Zasad ostaje ovaj asus gore, pa ćemo vidjeti.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Imas i jeftinijih varijanti sa Quadrom, pogledaj Latitude seriju od Della.
     
  11. Piroman

    Piroman Komšija

    Pogledao, nisu loši, samo što buraz neće da čuje ispod 17'' ništa!! :mrgreen:

    EDIT: Evo buraz našao i ovaj: http://emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-asu ... ctId=28679

    Mada sam mu rekao da je onaj prvi asus sa većim ekranom bolji, jedino što ovaj ima (dosta) bolju grafu! Meni samo nije jasno kako nisu mogli ovu gt650m ugraditi u onaj gore (koji ima gt635m), valjda bi bilo logičnije pošto ima i veći ekran!? :?
     
  12. d4nijel

    d4nijel Novi član

    potrebna mi je preporuka za neki laptop do 1000-1100 KM
    izabrao sam ova 3:

    1. Toshiba Satellite C855-1UK
    2. Dell Inspiron N3520 (272145110)
    3. HP 650 (B6N13EA)

    http://i47.tinypic.com/315jtyf.png

    sta mislite koji je izbor najbolji ?
    ima li neko mozda neki bolji prijedlog ? :)

    hvala
     
  13. techton

    techton Aktivista

    Ja bih isao na dell, sto zbog garancije, sto zbog najboljeg procesora od ponudjenih. Mada, toshiba ima diskretnu grafiku, ako mislis igrati nesto na laptopu - naravno ne ocekuj previse, zbog procesora.
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pozdrav,moze li mi neko reci koji laptopi su u opciji..naime,ocu treba laptop na kojem bi radio u AutoCAD-u,nista zahtijevno,sto jeftinije..hvala
     
  15. pac

    pac Komšija

    Ako je samo 2d u pitanju dovoljno je skoro pa bilo koji laptop sa i3 procesorom. Velicinu biras koja ti vec odgovara.
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Vrijedil ovo cudo
    http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=5098
    1379 km

    ili je bolja kupovina ovo


    Sony VAIO E 15"/4GB/1GB/500GB/Win8

    Operating System: Win8
    Chipset: IntelR HM76 Express Chipset
    CPU: IntelR CoreT i3-3110M Processor
    2.40Mhz
    Memory: 4 GB DDR3 1600Mhz
    Max: 8GB
    Boja : Bijela
    Hard Disk Drive: 500 GB 5400 SATA
    Optical Drive Type: DVD SuperMulti Drive
    Diagonal Size (inches): 15.5"
    Screen Type: VAIO Display, GLARE LED
    Resolution: 1366 x 768
    External : 1920 x 1200
    Graphic Card : AMD RadeonT HD 7650M 1 GB
    USB Port(s): SuperSpeed USB (USB 3.0)
    SD Card Slot: yes
    HDMI out: Yes
    Ethernet Type: 1000BaseT + Wireless
    Bluetooth: Yes
    Camera: HD Web Camera powered by "Exmor for PC"
    Touch Pad: Yes (gesture support)
    Software:VAIO Gate, VAIO Message Center
    PlayMemories Home
    McAfee Internet Security

    MPC: 1426,00
     
  17. techton

    techton Aktivista

    Taj vaio je po meni pametniji izbor, bolji procesor, win8 licenciran, potrosnja bi mu trebala bit manja posto je ivy bridge u pitanju. Toshiba je dobra radi aluminijskog kucista, jace graficke kartice, veceg hdd-a. Obrati paznju kolika je garancija na jedan i drugi.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kupio je kolega tog Vaio-a neki dan, vrlo lijepa izrada i solidne performanse.
    Jedina moja zamjerka je blesav touchpad, ispod jednog komada plastike je i touch senzor i lijevo/desno dugme misa, a i samo ponasanje touch-a mi se nije svidjelo, ali vjerovatno se treba i naviknuti na njega.
    Bloatware od Sony-a je naravno predinstaliran ali to se da rijesiti lako.

    Evo dobar review gotovo identicne masine: http://www.notebookcheck.com/Test-Sony- ... 005.0.html
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Prijateljica bi htjela da kupi laptop, obicna upotreba, Word, Facebook, mozda film i tako to, nista zahtjevno. A ne bi da ide preko 1000km. Nekako mi se ovo cini kao fina kupovina: http://genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=31&cid=21561 (pogotovo radi garancije, 3 godine)

    Medjutim, posto je poprilicno nezahtjevna i vjerovatno ne bi forsirala laptop i puno ga nosala, kontam da nije mozda ni ovako nesto lose: http://genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=31&cid=21736 Ima mozda malo bolje karakteristike, veci HDD i memoriju te nesto sporiji procesor, uz godinu garancije. A razlika je nekih 150km.

    Pa, sta mislite, na sta ici od ovog dvoga, te da li mozda ima nesto bolje/povoljnije do tih nekih 1000km negdje u TK?
     
  20. JaLa

    JaLa Komšija

    Pozdravljam,

    Imam namjeru uzeti neki polovan laptop u inostranstvu. Ne mora biti nista specijalno, mislim da mi je dvo-jezgreni sasvim dovoljno. RAM-a min. 2GB i display ne preko 15". Mozda bi cak isao na varijantu od 13".
    Uglavnom, da je lagan, lijep dizajn i sto tanji. Cuo sam da je Acer los, pa eto, kvalitet kao Dell, HP, Toshiba ili ne znam ni ja sta nebi bilo lose :)
    Kao sto sam spomenuo, uzet cu polovan, ali mi mozete prosljediti linkove paar laptopa sa oficijelnih stranica ili slicno. Cijena bi bila oko 800 KM za polovan.
    Upotreba: prvobitno internet, igrice nista...
    Hvala