Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    HP je smece.
     
  2. JaLa

    JaLa Komšija

    Eventualno moze i neki Netbook doci u obzir, iako preferiam 13"-15"
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Pa za 800KM mozes uzeti nov po tim specifikacijama sto si naveo :)
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    Pa ajd stavite paar lapasa. Valja li Acer npr.? Jel bolje ici na 13" nego 11" ?
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja skoro uzeo drugu lenovo 15,4" sa 2gb rama celeronom dual core na 1,7ghz 500gb disk i sve ono ostalo webcam,card reader bla bla bla za ispod 700km a za dodatnih 100km mozes racunati na pentuim dual core 4gb rama i ostalo isto. garancija 2god i provjereni lenovo kvalitet.

    Kupljen je u lokalnog prodavca u Gracanici al robu nabavlja u ue.ba pa pogledaj tamo u cjenovnicima.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Najbolje stavi link gdje kupujes pa cemo probrat sta, jer ovako ima milion modela. I svakako 13" bolje od 11", barem meni, 13 je dovoljno i za prenosenje a i za neki normalan rad, 11" je premalo za nekog duzeg rada. 15.4 ili 15.6 je vec malo teze za prenositi, mada ne toliko, ali su jeftiniji od 13".
     
  7. JaLa

    JaLa Komšija

    Evo npr. njemacki eBay ili nas pik, iako preferiram eBay. Ima milijardu modela tako da ne znam sta valja a sta ne. Onda necu ici na 11" nego ipak 13" ili 15".
    Znaci bitno je da je lagan, lijep dizajn i dobar kvalitet. Takodjer da je display dobar da se mogu filmovi gledati, HDMI izlaz za televizor, ne toliko buchan i eto. Vidio sam nekakvih Acer-a koji lice na MacBook air, bar izgledom :)
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sto prije zaboravis tu opciju pika i ebay-a to bolje,laptop se druze ne kupuje polovan ako nije od provjerene osobe,znaci novo i garancija,sto duza to bolja.
     
  9. JaLa

    JaLa Komšija

    Dva sam do sada kupio sa eBay i nisam imao problema..
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I ja sam ovdje u libiji kupio jedno 5-6 komada i sve ok,ovdje ni u trgovinama nema garancije......i prije mjesec odemo jaranu kupit masinu za 1500km ono i5,6gb rama,dvije grafe(integrisana u i5 i odvojena ati radeon 1gb ddr5) win7 home premium orginal, masina glava boli i trajao je citavih 10 dana i onda crce baterija a ubrzo za tim i ploca i kraj price. 1500km by by.

    Kad ti je vec budget 800km a imas mnostvo rijesenja u lokalnim radnjama za te pare sa validnom garancijom onda ne izmisljaj toplu vodu bezveze.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Toshiba je zakon 2. g garancije i to prva no matter what to mi se sviđa dok ovi ostali tipa hp i acer imaju extended warranty budzašto 130KM pa imaš garu čak 3g što se isplati jer toliko npr košta zamjena obične tastature a da ne govorim ako ode ploča ili display nema te nigdje. Samo je moraš taj extended aktivirati u prvih 9 mjeseci od kupovine.
     
  12. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Zdravo,
    zivim u Hr, sad uvode ove fiskalne blagajne pa mi treba nekakav laptop za rad na poslu, tipa blagajna, znaci nista ekstra. Jel valja uzet Intel, Dual core.. ? Nesto tipa ovog: http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?ma ... ts_id=9308 Volio bi da je sto jeftiniji.., ovaj ima linux, radje windows..

    Ako moze neka preporuka. Hvala
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    treba mi savjet oko kupovine laptopa :D

    definitivno najviše mi se dopadaju modeli apple-a tj macbook pro od 13.3 incha prvenstveno zbog aluminijskog kucista i ljepote samog uređaja.
    na piku sam gledao da se solidni polovnjaci krecu oko 1200-1500km al za te pare polovnjak uzet teško .. dok novi modeli preskupi.

    da li imaju slicni modeli drugi marki naravno da su kucista slicna appleovim aluminijski i izgled laptopa?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Asus Zenbook serija ultrabook-ova.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma


    REcimo dobar deal je i telecom sa svojim dell vostrom sto daje na rate...
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    hvala na savjetu.
    Mnogo se se razvili i ostali konkurenti tacnije prelazi se na modele "ultrabook".
    Loše je stanje kod nas, baš sam gledao po prodajnim mjestima kasnimo barem 2-3 godine :)
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Treba mi preporuka za laptop do 700KM,nov naravno,koji bi samo bio koristen za surfanje,office i te nezahtjevne stvari.Ne znam vise sta je sigurno uzeti,a vala za ove pare covjek i ne moze dobiti Bog zna sta.Trebam kolegici jednoj preporuciti nesto.
    Vidim da u ue.ba imaju neka 2 u tom cjenovnom rangu:
    [​IMG][​IMG]
    Sta vi mislite i imate li neku bolju soluciju??
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    HP ima bolji hardver.
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bilo sta od Intela ganjati, pa i Celeron-a, ova dva AMD-ova su ocaj teski.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sve je u ovom segmentu ocaj bez SSD-a. Btw imam u kuci jedan netbook sa starim C-50 APU-om, i sa SSD-om super radi. Bolje od Celeron + HDD kombinacije koju sam takodjer imao do neki dan.