Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav rudari :) kako ide rudarenje? koliko vidim, Dogecoin nije vise isplativiji u odnosu na LTC. Jeste li se vratili na LTC ili nesto drugo kopate? Takodjer, imao bih prijedlog, da na Skype-u kreiramo jednu grupu, pa da tu komuniciramo, razmjenjujemo misljenja i sl. Evo moj skype mail: [email protected], pa me dodajte :)
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja sam na doge jos uvijek , jeste pao ali ce se dici, mrsko mi se saltati stalno sa jednog coina na drugi.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sad citam i ne mogu da vjerujem da su uhakali mtgox, pokrali pare hahahahaha sto je najgore nisu njihove nego od raje..

    svasta..
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ukoliko je netko ostecen od strane MtGox-a, evo novosti:

    Katastrofa:
    As a result of our internal investigation, we found that a large amount of bitcoins had disappeared. Although the complete extent is not yet known, we found that approximately 750,000 bitcoins deposited by users and approximately 100,000 bitcoins belonging to us had disappeared.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hahahahhaha presmjesno.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    mozda tebi, sto od tebe nije nista ukradeno ;) isto da tebi neko obije stan i pljahne neku lovu, i mi ovdje kazemo da je to presmjesno i umiremo od smjeha. nekokretno, jelde.... nemoj pristajati nikom na muku brate dragi. Ja nisam radio s Gox-om, i nisam ostecen, ali mi je zao tih ljudi koji jesu.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jedno je kradja stana jedno je kradja naselja stanova. I da presmjesno je virtuela i jos ako nije osigurano......
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ne bjezi od poente ;) cinjenica je da je zalosno to sto se desilo, bilo stan, ili naselje, ili bitcoin, ili hiljade njih, i nije nimalo smjesno. si ti svoj stan osigurao? si sebe osigurao?
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Naravno:)
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  11. DarGar

    DarGar Aktivista

  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo jedne vijesti, nekom ce dobro doci za informaciju :) naime, u ponedjeljak sam povukao sa Bitstampa 280$. Danas mi je na karticu leglo 361,75KM. Bitstamp je u startu uzeo svojih 15$, tako da mi je na karticu leglo 265$~376,5KM. Znaci, banka je svoje provizije naplatila tacno 376,5-361,75=14,75KM. To u konacnici dodje nekih 9% provizije :)
    Prije sam pare povlacio sa BTC-E na Payeer (1% provizije), pa onda sa Payeer na Paypal (6,9% provizije), pa onda sa Paypal na karticu (5$ provizije), tako da to u sustini dodje na isto sa stanovista troskova odnosno provizija, ali pare sa Paypal-a moram cekati mjesec dana, dok ih ovako dobijem za tri dana...
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Moze li me neko u par recenica uputiti u sustinu, da li ovdje potrebna samo snaga GPU-a? Ili treba i jaci CPU da bi se GPU mogao konkretno iskoristiti? Razmisljao sam o tome da sklopim kakvu konfu sa nekim pristojim SLI-em kad se vratim u Sarajevo za koji mjesec pa da je pustim da rudari, i da joj to bude jedina namjena.. Sudeci po ovih par postova sto sam procitao, mogla bi se otplatiti za 6-7 mjeseci ako je u pitanju jaci GPU, i velik broj working hoursa!?
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sustina ti je na pravoj strani ovog threada, pa da se ne ponavljamo... usto batali SLI :D samo CrossFire dolazi u obzir :)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hvala na informaciji. Svakako dakle bolje nego komplicirani put preko BTC-E koji i dugo traje. Cuo sam za hrvatski market BitKonan (BitStamp je slovenacki), pretpostavljam da je to priblizno kao i sa BitStampom, tj. da se lova moze direktno na banku prebaciti, bez medjukoraka.

    Ja nemam jos za nekog iznosa jer je HD7850 spor rudar a nisam htio investirati u ovo, kamo srece da sam ranije uzeo dvije HD7950 kartice dok su bile po super cijenama...
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nije jos (nikad) kasno :wink: , dolaze 280-ke :D :wink:
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Koje ste vi ribice u moru :)

    Juche se sreo sa frajerom, prodao mi z68-gd55 za 30 eur. Usput mi pokazao rig. 28x 280x :) Mjesecno dobar 1200 eur ciste love. 800 eur ga dodje struja.
     
  18. Majesco

    Majesco Aktivista

    Komotno moze investirati u slolarni panel i ustediti struju. :D
     
  19. efo

    efo Komšija

    28x 280x i dobar 1200 eura mjesecno? Trebalo bi biti vise sa tolikim brojem grafa. Na kojem poolu rudari?
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma nemam pojma, to su njegove cifre meni. Moze kulturno biti vise, al ima love, rudari vec 3 god.