Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    490khs je ludilo. I kako si je naterao na 950mhz? To trosi nekih 300-400w sigurno.
    Moja je default 810mhz ,to nisam ni dirao ,smanjio sam brzinu memorije.
    Voltazu sam smanjio sa 1.100 na 1.015 i radi super. 400khs konstantno ma 59 stepeni.

    Treba razmisliti sta se gubi a sta dobija za tih 90khs koliko je sad razlika izmedju moje i tvoje 6950.
    Potrosnja struje ti je daleko veca,sigurno ce da pojede tu razliku u brzini. A i unistices graficku mnogo brze.
     
  2. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ja se nadam da ce sve virtualne valute ubrzo propasti... ili da makar objave da je sve bila sala i fol, da se ovdje ustvari radi o raznim @Home korisnim projektima
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kod njega je vjerovato otkljucana u HD6970, koja na stock radi na 880MHz GPU, tako da 950MHz i nije nista neobicno ako je dobio solidan GPU.

    Takodje u miningu GPU trazi manje voltaze nego u 3D aplikacijama pa je moguce da je sa stock voltazom uspio pogurati GPU na 950MHz.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A ne kontam kakve ti imas extra koristi i razloga da se nadas tome? Evo nas nekolicina nas s ovog foruma je ulozila neke pare u hardver, rudarimo, i ponesto zaradimo. Konkretno, zanima me sta ti imas protiv nas, i kakvu mi tebi stetu nanosimo sto drljamo hadrver koji smo posteno kupili od svojih para, posteno struju platili, opet svojim parama...???? Ne kontam ovakve retardirane izjave :x :x :roll: :roll:

    Jednom neko rece: Bolje sutiti, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju....
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Moguće da se pita čovjek za koga se to radi, kome ide u prilog da se razbijaju ti blokovi? Masoni? Al Qaida? Zli Apple? :D
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    Uf, pa ti odmah u svadju, jadan ne bio! Ako nisi razmisljao o ovome kao ja, to je OK, to je tvoje misljenje. Ja druze nemam nista protiv tebe, kao ni protiv ostalih, cestitih, domacih rudara, nisam vas ni pominjao... Takodjer, bas je fino je da se napokon hardver, koji kucni korisnik posteno kupi, na neki nacin moze i isplatiti.
    Medjutim, meni se citav retardirani koncept virtalne valute gadi. Dakle, ja sam protiv takvog retardiranog koncepta, toga da se niodcega napravi nesto, toga kako se svi ti silni resursi i podaci trose i ne koriste za opste dobro, i tome slicno... Eto, to ti je moja filozofija, to ti je razlog sto se nadam da ce citav bubble da pukne sto prije...
    Cisto moje (moralno) misljenje na ovu temu, uopste ne ocekujem bilo cije slaganje i podrsku, al' eto, nisam ocekivao ni drvlje i kamenje samo zato sto progovorih u kontru...
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koncept da se ni od čega pravi nešto je kod svake valute danas koliko ja znam :D
    Evo npr. američki dolar dok je postojao zlatni standard dolar je imao stvarnu vrijednost, bubam 1gr zlata=1 dolar. Kasnije kad su kapitalisti/ćifuti to ukinuli centralna banka isprinta papir kaže ovo vrijedi sto milijardi dolara i isprinta ih i izbaci u opticaj i eto ti dolara. Jel tako ekonomisti?
     
  8. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Tako je. Ja sam upravo htio reći ovo isto. Također još jedna vrlo validna stvar je anonimnost, ne samo na način da niko ne zna ko je šta kupio/prodao, nego
    također da ni vlade ne znaju ko šta gdje radi. I to se njima nimalo ne sviđa, jer nemaju apsolutno nikakve kontrole nad ovim, ne postoji pipa koju oni mogu
    zavrnuti/odvrnuti.
    Što se mene tiče, ja bih volio da ovo nikad ne umre, i da nastavi živjeti, pa čak i kad se meni ovo ne isplatilo nikako (da ne rudarim), i dalje je kao koncept nešto jako vrijedno.
    Tako da neko kaže da je ovo totalno sranje, zapravo pokazuje svoj nedostatak znanja o materiji više nego išta.
     
  9. Challenger762

    Challenger762 Novi član

    @kost

    Podsecas me malo na mog dedu (bez uvrede,volim svog dedu) ali i on je tako isto protiv svega sto je novo i sto ne razume. Kad mu pokazem Android telefon a on napravi onu mrsku facu "Ehhhh,sta ce ti to..." i kako ja njemu da objasnim da mi treba zbog navigacije, dostupnosti informacija(interneta),remote controla , fotografisanja itd...

    Virtuelne valute nece da puknu vec su tek na pocetku svog zivota.Mogu samo da se usavrsavaju ,integrisu u svakodnevni zivot ,bice novih generacija i variranja cene ali od pucanja nema nista. Prost dokaz ti je sto se polako ukljucuju u igru i nVidia ,razni proizovdjaci maticnih ploca, razne berze ,ljudi iz celog sveta.
    I smatram da je to dobro jer konacno i mi obicni smrtnici imamo prilike da zaradimo nesto na ovome a ne kao sto je do sad bilo samo gospoda sa Wall Streeta.

    Ja necu da prodajem nista,samo stekanje u LTC i cekam par godina da poraste vrednost kao sto je bio slucaj sa BTC.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Resursi nafte presusuju, zlato vise nije bitno* osim za proizvodnju npr mobitela, Protokol iz Kyota, elektricna energija-energija buducnosti, Facebook kupio Whatsapp (zbog uredjaja koji rade na bateriju), SAD svaki dan stampa cca 100 miliona papirnatih novcanica...

    Litecoin= (kao prvo) elektricna energija=ko proizvodi elektricnu energiju i koji su troskovi proizvodnje.
    +
    Binary Trade ;
    Resursi = pokrice valute.
    Plastika se danas uglavnom proizvodi od sirove nafte i zemnog plina.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Komparirat virtualne valute sa folding home nema nekog smisla.

    Dalo bi se diskutovat, za sto se koriste podaci od foldinga.
     
  12. efo

    efo Komšija

  13. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    otključana je na 6970 i najbolje radi na 930mhz gpu na 1.080v što nije pretjerano

    temperature su po mom mišljenju sasvim ok i grafi nebi trebalo ništa da bude
    http://zaslike.com/files/ts8bmx1lj8e35mdtyely.jpg
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Sta je ono gledam 1 bitcoin pun qrac para, pa naguraste li vi bar taj jedan, il treba mnogo vremena za ono?
     
  15. k0ST

    k0ST Aktivista

    Svakim danom, u svako podledu, i sam sebi sve vise licim na svog dedu :)! Yebayi ga, stari se...

    Ja samo rekoh sta mislim. Slazem se da su virtualne valute sjajan koncept, citava realizacija je cisto sranje. Koliko ja vidim, krajnji cilj vecine rudara nije rusenje svjetskog poretka, kao ni uzvisene karafeke tipa transakcija kojima se nemoze uci u trag/anonimnost, ili decentralizovano poslovanje ili nesto trece - cilj je narudariti sto vise coinova i zamijeniti ih za neku mrsku realnu valutu cim prije ili kad je kurs povoljan... Za one malo starije, koji se sjecaju tih vremena, meni ovo vise lici na zacetke "domaceg slobodnog trzista valuta" kraja 80-ih, uz uobicajene parole tog vremena "Deviza, deviza, najbolji kurs u gradu" ili "Moze vše na jednu červenou" nesto poslije, za vrijeme "internacionalne robne razmjene" (a vidi samo gdje su česi sada, ha!)

    Svim domacim rudarima zelim sve najbolje, da se svi obogatite, uz tradicionalni rudarski pozdrav: Sretno!
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    U mene brat mine-a sa minerom od 7GH I navodno ce mu trebati godinu da izrudari taj jedan, nonstop ukljucen I u hladnoj prostoriji. (Mislim da sam dobro cifre poslozio).
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mrsko mi sada citati cijelu temu ali me zanima laicki oko rudarenja
    ako sada neko rudari i konacno izrudari taj bitcoin,je li njega sada "stvorio" i on "Postoji" u tom nekom oblaku bitcoina ?
    i sto vise ljudi rudari,vise ce biti coina u u opticaju ?...je li to tako funkcionise ?
    postoji li jos neki nacin "stvaranja" bitcoina ?
     
  18. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Očito ti nije poznat Silkroad. Naime, o čemu se radi? Radi se o websajtu, koji je bio ebay za prodavanje i kupovanje droge, oružja i raznoraznih drugih ilegalnih predmeta, mada prvenstveno droge. Po informacijama koje su dostupne na wikipediji (čitaj. vjerovatno je veći broj nego što se tamo spominje), vlasnik Silkroada je zaradio oko 72 miliona $, uzimakući u obzir da je uzimao 2% po transakciji, to znači da je bilo 3.6 miliardi $ prometa preko Silkroad stranice, većinom za drogu.
    Fazon kod ovoga je da tu anonimnost BTC-a i drugih valuta dolazi do izražaja, tj. mogao sam ja komotno kupovati drogu preko toga, i da niko nikada mene ne može povezati sa tom drogom ni na koji način. Ja naručim droge za 300$ i kažem čovjeku da donese na moju adresu. Čovjek donese na moju adresu, ja to uzmem i drogiram se u svojoj kući, a policija ništa ne može uraditi u vezi toga, jer je sve bilo anonimno i šifrirano. Ne želim da ovim podstičem kupovinu i upotrebu droga, samo dajem primjer.
    A ako ti misliš da je navodnog prometa od 3.6 milijarde $ (ja mislim da je u stvarnosti bilo više) mala stvar, i da je to kao što ti reče pravljenje para iz ničega, onda se varaš, i kao što sam već rekao, jednostavno nisi upoznat sa materijom.
    Konkretno primjer sa kupovinom ilegalnih stvari (droga i oružje), obični ljudi su spremni da kupe te kriptovalute (BTC itd.) za prave pare ($, €, itd.) i da onda vrše biznis sa anonimnim sredstvom plaćanja, AKA kriptovaluta, upravo ono što fiat valuta (standardne valute) ne mogu nikada ponuditi.
    Da ne dužim, u svakom slučaju, ako koga zanima, nek se raspituje, neka istražuje, nek se zanima. Vidjeti će da ispod površine postoji mnogo više nego što obični laik zna (ili možda želi znati). OVER AND OUT.
     
  19. Neraa

    Neraa Aktivista

    manite politike nego prodati sad LTC i kupiti kasnije ili...?
     
  20. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Trebao si kupiti nedavno kada je LTC bio ~10$. Sada ti je oko 13.5$.