Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sada vidjeh da drtechno ima najbolju cijenu za 40W605 od 899 :)
     
  2. Barcod

    Barcod Novi član

    Pozdrav
    Vec neko vrijeme razmisljam o novom TV ,i par njih mi je zapelo za oko. Trenutno gledam kablovske programe znaci uglavnom SD i nesto HD programa (mada u buducnosti razmisljam i o HD resiveru ) E ovako ova 2 modela su mi onako zapeli....

    Samsungu UE40F6400 3D LED TV model 1099 km trenutno u vecini prodavnica dje sam gledao (dali ko posjeduje isti i dali je pametno za kablovsku sad uzeti ovaj pošto spominju neki problem sa upscale pri gledanju losijeg kanala)

    Ovaj drugi je nesto jeftiniji model Samsung 42F5000 krece se od 700 do 800 km doduse nije smart ,i nema 3d što meni i baš nje bitno toliko više bi da se fokusiram na sliku jer ipak trenutno sam osuđen na gledanje kablovskih programa.Buđet je do neki 1000km +100 više manje pa eto ako imate kakav savjet molim da ga podjelite ... Pozz
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    F6400 je prošlogodišnji model, zamijenio ga je prije par mjeseci H6400. Ja sam nedavno uzeo 48H6400 i zasad sam prezadovoljan.

    Ako većinu vremena planiraš gledati kablovsku onda je HD Ready plasma bolje i jeftinije rješenje.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Uzeo sam i ja prošle sedmice 48H6400, oko 1350 je bio, veoma zadovoljan.
     
  5. Barcod

    Barcod Novi član

    Fala na odgovorima kako ulazim u tematiku sve mi je teže da se odlucim šta da kupim ... Samsung definitivno e sad samo model to je vec problem.
    Bas sam se naložio na onaj 40F6400 model hem sto mi preljepo izgleda al eto ako ce da mi slika bude loša pošto rekoh gledam obicnu kablovsku (trenutno) baš sad se pitam šta sad ...
    Više mi je fazon slike minimalno bi da je Full HD tv Smart i 3d baš ,i nije prioritet toliki da mora imati.
    Ništa nastavit cu obilazit ove radnje pa nešto mozda naleti a i sniženja ce biti uskoro Pozz
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Sony je sila, kakav Samsung :)

    com-trade priprema akciju ove sedmice...ne znam detalje ...

    Novi Sony W705-706: http://www.ekupi.ba/Sony-42-W706-model-2014-226843.aspx
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl42w70 ... 233639.htm
    Recenzija : http://hdtelevizija.com/2014/04/05/sony ... cenzija/3/
     
  7. selvin

    selvin Moderator

  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Molim za pomoc !

    Gledao sam jedan, a nasao ukupno dva 27" monitora i prije finalne kupovine treba mi preporuka za 32" FULL HD IPS TV pogodan za PC igre tipa BF3 oko 700 KM, mozda vise za nesto dobro i hvala ?

    TV ne mora biti smart, slika je bitna, hdmi, lag, blur i ostale cake :)

    Slijedece sedmice dolaze novi modeli, veceras saljem mail Sony, ako ima neko da se bolje razumije sta da trazim.
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    Dilema...LG 55LB730V (Full HD, WebOS, 3D, direct LED) ili 55UB820V (Ultra HD + HDMI 2.0, obicni Smart, nema 3D, edge LED).

    Sta mi preporucujete? Za gaming imam 1440p monitor, kao i za rad. Gledam filmove, serije i eventualno nekad PES na TV-u.

    Ovaj 730V ima i 2.1 zvucnike sto mi dobro dodje jer ne koristim kucno kino, TV je u spavacoj sobi. Vrijedi li ovaj 820V Malo vise para (+300KM) za 4K, uz gubitak webOS, 2.1 zvucnika...itd
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako zanemarimo rezoluciju, mislim da je taj prvi bolji. Edge LED daje loše rezultate ako nije dobro implementiran.
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

    4K ti ništa ne znači, morao bi biti na metar od tog televizora da vidiš razliku od 1080p.
     
  12. heroic

    heroic Komšija

    Hvala na savjetima, dodatno ste mi potvrdili odluku, uzimam full hd :mrgreen:
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Prijatelj traži neki tv do milje a ispao sam iz fola. Šta je bestbuy trenutno u tom cjenovnom rangu?
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

  15. metallac

    metallac Aktivista

    Ja sam trazio neki TV za sobu i imao sam tri uslova: da je 32", da je smart i da je sto jeftiniji posto mi bukvalno treba da ponekad pogledam tv i koji film. I kupio sam TOSHIBA SMART TV 32W3433DG za 550 KM :D. TV je super za te pare, a ono sto me je navise iznenadilo je da titlovi rade savrseno dobro, mozes podesavati i velicinu i jezik i jos neke stvari extra :)
    Ko trazi jeftin 32" smart tv ja bih mu preporucio ovaj ;)
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa zar vec nisi pito Bubana? :lol: :lol: :smt005 :smt005 on bi ti to odmah preporucio :D
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ima li neka preporuka za jeftin tv sa vecim ekranom. Uopste ne mora biti fullhd. Ima nekih 32" smartova po 500km a bolje bi odgovarao 37 il 40 a da nije smart jer treba za dvoje penzionera da gledaju vjesti i po neku seriju.

    Eto sta je najjeftinije sa vecim ekranom a da je bar malo brandname.
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Drugarica kupila Sony mobitel na univerzalno.com, roba stigla za manje od 24h iz Sarajeva za Zenicu, a na deklaraciji pise da su oni uvoznici.

    To znaci da mogu imati dobru cijenu, a imaju i TV u ponudi, treba pitati za garanciju i servis :
    http://www.univerzalno.com/proizvod/pan ... _plazma_tv

    U FIS Vitez sam gledao prosle sedmice 47" plazma (mislim da je Samsung) na akciji ispod 1000 KM.

    Koliko vidim trenutno Philips i Sony imaju akciju sa produzenom 5-godisnjom garancijom !

    http://tehnomag.com/
    http://pokit.org/get/?a87133b83c6b05bab ... c0c8b7.jpg
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ljudi nije radio forum, pa nisam stigao pitati za tv. Ugl kupio sam Panasonic 42as600e, pa sad kad sam kupio da vidim koliko sam se zajeb'o :D Prije sam imao plazmu i ne moze se ovaj lcd mjeriti s njom sto se tice svega, od crne i svake druge boje, pa do sd signala, a da o pozadinskom probijanju svjetlosti i ne govorim.