All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Looney

    Looney Komšija

    Hvala.

    Akumulator ide na provjeru i dopunu preko vikenda.
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    a koliki je vijek trajanja akumulatora bez tog dopunjavanja, moj evo drugu zimu radi kao kad je kupljen a od kako je ubacen u auto nikad izvadjen nije, relacije se krecu od 5-15 km svakodnevno sto ne znam je li dovoljno da napuni potroseno i izvuceno tokom noci (auto stoji vani), doduse kod mene je benzin za koji i ne treba nesto puno struje pri paljenju al et cisto me onako zanima?

    u pitanju je neki black horse aku, za koji nikad prije ni cuo nisam da postoji ali kad sam kupovao bio najjeftiniji (jbg stari crko na visokom datumu :mrgreen: )
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve zavisi jel auto garazirano ili je vani na ovim minusima, jel odvrnes muziku i klimu do daske i sl. Kod mene je Black Horse od 2010 godine i jos pali iz prve iako vozim dizela na skroz kratke relacije, dnevno samo 7-10 km, ali je auto svaku vecer u garazi.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako je od tih 5-15km bar 1/3 u cugu sa 80km/h dovoljno ga dopunis. :D
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    u cugu jeste kad idem za sarajevo svako koji dan, a ovo loko gdje je ~5 km bgmi i nije, rijetko kud po ovim minusima 50 km/h mozes

    al et vec drugu godinu pali iz prve iako je auto vani pa vidjet cemo koliko ce gurati, mada mozda zbavim kakav punjac da mogu to s vremena na vrijeme dopuniti, valja kakav jeftikaner moze puniti aku od haman 66 ampera ako se dobro sjecam
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Kod mene je akumulator star gotov 3.5 godine kod mene + bio je u autu kad sam ga kupio. Nije nikad nikakve slabosti pokazao, cak ni na -25°C prije 2 godine. S tim da sam radio "reparaciju" anlasera i mijenjao alternator, tako da ga vjerovatno to odrzava. A i minimalna voznja mi je 20km.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod dizela ako je malo slab akumulator, nece upaliti, kod benzina opet, ako ima imalo kuveta u njemu, upalit ce :)
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nasuo ovo jeftino dizel gorivo od 1.79 KM, pali od prve na -5, mozda je bolje od EP :)

    Gorivo je jos uvijek pomijesano u rezervoaru, pa nije bas 100% informacija.
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    e bas zbog ovog nisam ni razmisljao previse o odrzavanju akumulatora, da vozam dizelasa sigurno bi se malo vise brinuo a onako benzin ko benzin, ne pali samo ako je aku dibidus crkao

    a sto se tice alternatora dijagnostika pokazuje konstantnih 14.nesto dok auto radi pa sad trebalo bi da ga puni kako treba, bar koliko se ja razumijem oko toga
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Bilo je svega u opticaju, al opet, ne ides daleko od onog sto ti se svidja. XC60 je sad za sad malo skup, ali kad djeca porastu, bice.

    Skoro pa nov, 35000 presao.

    [​IMG] [​IMG]
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Dobar! Neki dan gledam u AC Quatrru, Passat 2015 god, benzinjara, 39.000 KM. pa ko je onda lud davat za polovno auto slicne pare.
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Koliko je bila skuplja ta makina iza, S40 jel ?
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Iza kroz prozor je V70, sa strane je X5.

    Na sta lici taj passat. 39000km, to je 190k SEK. Ni minimum minimuma ne mozes ovdje uzeti za to. Najjeftiniji 2015, 61000.
    http://personbilar.volkswagen.se/sv/mod ... tning.html


    Jos malo slika iz salona.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  14. nFare

    nFare Komšija

    Mislio sam na tog smedjeg sa prve slike, S60 izgleda tako da je žara sigurno, skuplja su gore nova auta sigurno kao i u Danskoj, ovdje generalno za onog ko ima love i skuplje polovnjake moze naći jeftinije nego na zapadu.
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma tu su i ś60ke oko 20k eur.
    Samo ja tjesnijeg karavana od s60 vozio nisam.

    Isto onaj ford kuga. Ja kad se fino namjestim u vozackom, moja Una, curica od 3 godine nema mjesta za koljena kako treba.

    Danska je na nivou sa Norveskom sto se cijena tice, znaci 40-50% skuplje u startu. Znaci isti ovaj passat sa 3-4 puta vecom kilometrazom kosta 5k eur vise.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Samo da javim da sam uzeo auto.
    U pitanju je Fiat Punto mk2 1.9JTD
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Neka je sa srecom, prodao ga i zamjenio za bolje :D
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

  19. anel007

    anel007 Komšija

    nije bas vezano za auta ali ima li neko nase testove u bilo kojem digitalnom obliku, pdf ili nesto slicno :?:
     
  20. selvin

    selvin Moderator