All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. anel007

    anel007 Komšija

    trebalo bi da moze, ako neko ima slucajno u pdf-u onaj dio testova na pocetku gdje su objasnjeni znakovi i pravila bilo bi super da postavi
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo danas sam na Puntu zamjenio set kvačila, remen i španer, te nosače motora.
    I sad imam jedno pitanje za vas koji imate ili ste imali ovaj auto, nebitno benzin ili dizel.
    Izgleda da mi je otišao servo. Na pola puta mi se upali volan na instrument tabli i bude težak, uostalom znate sigurno kako je motati bez serva :)
    City se ne može upaliti ni ugasiti, ali proradi opet kad se ugasi auto i upali nakon jedno minut.
    Auto je navodno vozala neka ženska, prešao je, opet navodno 149.000 i nešto, u što sam se naknadno uvjerio kad je završio na dizalici i kod majstora. Ima i nekih rupa ispod, ali to je od stajanja izgleda, jer je dugo bio na placu (uvezen je iz DE, nije bilo tri dana kako je došao).
    I sad, vjerovatno je bio City stalno upaljen pa je otišao taj elektromotor, ali me interesuje da li postoji mogućnost da nije nešto drugo. Jest da je skup novi dio, ali imam u planu da ga zamjenim kad ga još malo dovedem u red, može ići i bez toga nekako.
    EDIT: Još jedna stvar: postoji li mogućnost da sam ja nešto zeznuo? Prvo sam krenuo da mu zamjenim ulje u Vibi (znaju ovi iz Tuzle gdje je) i ostavim ga u brdu pod 90 stepeni i onda ga ispravim, dakle, to mi se upalilo prije bilo kakve intervencije.
     
  3. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ganjaj po otpadima, a da im je to boljka, jeste.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo editovao sam post, valjda ja nisam šta zeznuo, ali sumnjam da je moglo to odjednom, ko zna u kakvom je to stanju.

    Ok, hvala, ganjaću to čim riješim ove važnije stvari.
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Hoće to otići ako se drži uključeno stalno, a i moguće je kad pominješ da je ženska vozala. Inače je taj volan prelagan i bez tog citya al nejse :D , http://www.pik.ba/artikal/2626491/servo ... senzor-mo/ , onako orijentaciono cijene da vidiš, a mislim da ti to može popraviti Miko iz G.Tuzle, provozaj se pa ga priupitaj :)
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Pa super, ovaj reparirani nije loša opcija ako se naleti. Hvala na info.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pitaj i StevieRay,imao je isti problem i rijesio ga je pa vidi s kim koliko.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moras prvo vidjeti je li otisao senzor ili motor. Cesce senzor ode, ali na nekim verzijama moze lako biti i do motora.

    Meni se desavalo da se upali crvena lampica volana i dijagnostika bi rekla 'greska senzora polozaja volana', ali nisam imao problema da u voznji otkaze servo, osim u dvije-tri situacije da ga nema vec kad palim auto. Upalim ponovo i servo je tu. Ja sam zamijenio vise preventivno, da mi ne bi otkazao u najgorem trenutku.

    Sto se CITY tice, motor jace radi, uloga motora u servu je da okrece umjesto tebe, a posto Punto Mk2 inace ima prelagan volan ne vidim zasto bi i (krhka) zenska osoba koristila CITY. Mozda i jest, to ne znas. :)
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala na informaciji, tako će i biti, prvo nek dijagnostika kaže šta je u pitanju, pa onda ide zamjena.
    Uglavnom, konkretno sad idem sa servisa u Slavinovićima, taman dođem kod tržnog na semafor upali se lampica. I tako ga dovučem do kuće na parkingu ugasim auto i upalim i opet volan vrti normalno, servo radi opet tako neko vrijeme. Možda se to i dešava ko što kod tebe dijagnostika kaže zbog određenog položaja volana, ali vidjeću uostalom šta je.
    I slažem se, nema potrebe za Cityjem.
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Da uletim malo sa razbibrigom, nije bas da se cesto vidjaju na nasim cestama ali izgleda da nisu dobrodosli narocito kod vozaca golfova :D

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ovaj drugi je Ferrari 358 sto je poprilican raritet :D
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mogao si i lamba staviti, navodno iz Gradiske.

    [​IMG]
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Hahah Rumuni su za nas mala maca :D
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Pa nije bas slucajno s golfom jer su nam 50% oni na cestama :D

    A vezano za servo, meni se to desilo davno nekad na corsi, medjutim nije imalo nikakve veze sa motorom serva, jer se 3 godine nije ponovilo, a nesto se ne sjecam sta sam tad mijenjao. U svakom slucaju nemoj "motat u mjestu" :D Zamisli koliko se motor pati pod tolikim trenjem da ga silis :D
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jel šta bilo ispravno na tom puntu.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Selvine hvala na savjetu, mada se ovo nije desilo dok auto nije bilo u pokretu.

    Tale ima odličan motor, jede asfalt :D
    Kočnice su mu isto zdrave, onda došle dobre zimske gume. S vana na karoseriji nema vidljivih mana.
    Malo troši, a s obzirom da je ovo čak i prejak motor za njega nije za njega problem kad treba povući.
    Meni odgovara dizel jer sam na njemu položio (Golf VII :D )
    Ovi servisi su se morali kad-tad uraditi, remen i španeri su zamjenjeni preventivno, ko zna gdje je to voženo i pod kakvim uslovima, a i sudeći po kilometraži već mu je vrijeme da se radi veliki servis.
    Sve će se to dovesti u red. Auto sam dobio prilično jeftino, a za pare po kojim sam ga dobio teško da možeš ubosti 1.9 JTD i to još da ima klimu.
    Ono što sam još gledao za iste pare je bio krš totalni, evo jedan na Sjenjaku prodaje čovjek, običan dizel (koji je poznat po problemima s Lucas pumpom), otvoriš gepek to je skroz izhrđalo, pragovi se jedva drže, kod mene gepek čist, pragovi su ok, one rupe se mogu zakrpiti. Gledao sam i jednog pežoa 106 1.2 benzin ok je kad ide po ravnom, ali kad ide uzbrdo prilično se pati. Ukratko, za onaj budžet koji sam ja naveo (oko 3000) nisam puno bolje ni mogao dobiti za 2000 i neko godište.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro si proso. Ja benzinca platih 6000KM prije 3.5 godine, istina frisko registriranog i odradjenog 'velikog' servisa.

    Sad su koliko vidim oko 4000KM.
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Meni je taj 1.9JTD prevelik za punta, tezak za tako malo auto, pa prednji trap trpi. Onaj 1.3 multijet je idealan, a trosi k'o upaljac.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam davno nekada imao sluzbenog punta II 1.9 jtd. Non stop se kvario.... vraili mi punta I 1.1 benzin, nikad nije zastucao...

    U glavnom, i meni nema bas smisla velike motore u ta mala auta. Kao i Fiesta stara 1.8 dizel, tezi motor od ostatka auta... 1.3 mjet je super varijanta za punta.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tacno da je prevelik za Punta, ali ipak malo trosi a dobro potegne. Ja sam osobno bio vise za benzinca, sto zbog toga, sto zbog jeftinijeg odrzavanja i cinjenice da ne prelazim puno.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma zinabe zakon :)