All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ne bih da dodajem so na ranu ali zar nije benga bila dovoljna komocija? Jaran imao X5 face lift i imao opciju kljuc za kljuc Touareg ali kad ga je testirao nakon min.skontao da je X5 klasa iznad. Mozda je taj Touareg bio pregazen. U svakom slucaju sretno, BMW prelijep bio, mamio uzdahe. :)
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    @Reznor - Drug vozao Punta 2003 1.2 8v nekih pet godina bez većih problema dok ga nije prodao. Provjereno jeftino održavanje, te ako ne prelaziš puno mislim da ti se dizel i ne isplati :)
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Jest naprijed, al nazad je bio haos, pogotovo ljeti. Hem ne mozes otvorit zadnje prozore na coupeu, hem koza pa se sav znojis, a ne smijem ni klimu upaliti radi bebe.

    Imao sam ponudu, da dam svog BMWa i 12.000 KM za ovog: http://www.pik.ba/artikal/14763122/bmw-x5-e70-x-drive/

    Ali previse mi to para bilo, nije mi se davalo jos toliko za auto. Tako da ce Touareg se koristiti dok ne bude opet nekih para pa onda definitivno ganjat F10, jbga, nema lijepseg auta sa 4 vrata :)
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vedo nek je sa srecom. Za boljeg ga zamjenio.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sjedio sam jednom u Tuaregu V10 TDI, srasno kako auto ide a motor radi mirnije od 3.0, jos je imao i zracni ovjes sa kompresorom za zrak u gepeku. Unutra ogromno auto, prostora ko u autobusu :)
    Nek je sa srecom.
     
  6. Ziks

    Ziks Aktivista

    Sad naleti na neke podatke o potrosnji Porscheovih modela :D

    918 Spyder: 3.1-3.0 l/100 km;CO2 emissions: 72-70 g/km. Electricity consumption 12.7 kWh/100 km;

    manje od Golfa trosi :D
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala na info. Prijatelj mi sad govori da zna dosta situacija sa pežoima da imaju problema s elektronikom i skrenuo mi pažnju na 146icu da gledam pređenu km.
    Tako da bih mogao tražiti takvog Punta 2 (izgledom nije loš samo mi se unutrašnjost čini malo spartanska) ili neku Corsu.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala bhd i Zela. Al strasno koliko je trom ovaj 2.5TDI, prva brzina sluzi bukvalno za prva 3 metra, odmah pocne da vristi i trazi vecu. Polomis se po gradu. Dzipa treba uzimat automatik.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Malo je to konja za toliko auto, posebno nakon bmw-a. U svakom slucaju da bude sa srecom.
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    @reznor: za tolike pare nemas ni traziti sta vise od spartanske unutrasnjosti :wink:

    a sto se tice auta sve ti je to macak u vreci, ako si ga kupio od osobe koja ga je odrzavala po pravilima i ti ga nastavis odrzavati rijetko koji ce ti vece probleme napraiti, ako si ga pak kupio od nekog kome je bilo zao marku uloziti u auto u pravilu se propremi na popravljanje i prepravljanje tudjih budalastina i sigurno ces u svemu tome pomisliti kako komplet proizvodjac tog auta ne valja

    elem, punto je solidan autic kojem je odrzavanje strasno jeftino (koliko sam ja cuo iz prica), za prvi auto s njim neces pogrijesiti
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Rekoh ti ja da ces zaplakat za konjima. Definitivno preslab motor za toliki auto. Ja ti predlazem da overklokiras :)

    Imam u porodici pasata 6 karavana sa 1.9tdi 77kw i ide on al bjeda je to ziva. Uz brdo kad preticem boga molim da sta ne izleti u susret.

    Odvezem ga poslije kod jarana sto je povezan sa jednom njemackom tuning kompanijom i posalju nam ljudi software i samo ga snimimo na ECU i pasat leti.

    Oni tvrde da sa tim softwareom ima 105kw,nisam ga vozio na valjke da izmjerim al auto je nebo i zemlja. A intersantno je da je potrosnja spala za skoro litar.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Generalno da, zato uzmes ovakvog:
    http://www.pik.ba/artikal/14840449/fiat ... -141127km/ :D

    Kod mene 99% isto izgleda, isto verzija iz Svice.
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Eh to je to na što sam ciljao :D
    Ovo izgleda puno bolje.
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To je ta Sound oprema koja je zaisa ok, udobnija sjediša nego u Corsi, te imaju fino bočno držanje. Na kraju krajeva provoza pa vidi, niko te ne tjera da moraš odmah kupiti :mrgreen:
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    A mozes li mi provjeriti moze li isto uraditi za ovaj kamion? I koliko je love. Pa da odletim do tog tipa.
    Jel moze to sta stetit motoru?
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo kako i samirov link kaze negdje izmedju 200 i 210ks.

    A steti li motoru,to se moze protumaciti na razne nacine,standardnom serisjkom motoru steti kad god ga upalis i ugasis. Hladan start mu smeta,vruci start mu smeta tako da ako se ne ponasas normalno sjebes i serijski a kamo li tunirani motor.Koristenjem kvalitetnih ulja ti problemi su svedeni na minimum. Redovni servisi i malo paznje kod pritiskanja papucice gasa do kraja prije nego se motor malo zagrije i nece bit problema.

    Ja sam za pasata platio 150e,za to malo vece auto sa vecim motorom mozda da je max 200e.


    Edit

    Evo sad sam se cuo sa jaranom,ide na 210ks i vec ima spremnu mapu i posto si moj pajdo uradice ti to za 150e kao sto je i za mene bilo.

    Samo eto valja ti se provozati do Gracanice.
     
  18. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Vedo nek je hairli i ako Bog da pun djece da bude hehe
    Kolko je falilo para da se ubode ovaj tuareg 3.0 TDI? Iskustva mojih poznanika sa tim motorom nisu najbolja, ali eto mozda su ljudi bili peh :)
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    @ Dino - Super, sibni broj molim te pa cu mu odletiti cim stignem u BiH, tamo oko 25-og. Jel opet 150E kad se vraca na stock, prije neg ga budem prodavao? :)


    @X-Factor - hvala broda, za ovog 2.5 sam morao dodati 5.000KM, za tog V6 bi bilo skoro pa jos toliko ja mislim :)

    Pricao sa ljudima iz AC Quatrra, ovi R5 Touarezi su imali problema sa vodenom pumpom i to je sve. Al uradjena je revizija i nje. A nemaju veliki servis, jer nemaju lance, nit kaiseve, nego su zupcanici. I R5 se proizvodi od 2004 cini mi se, tako da su sve djecije bolesti ispeglali sa godinama.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vedo druze,vracanje na stock je bilo free of charge,ne znam jel se sta promjenilo u medjuvremenu. Jedino trebas traziti da ti dadne tvoj stock rom da ga poneses sa sobom i cuvas. Cuva i on sve sto odradi al ko zna sta se moze desiti. Mozes mu izgoriti disk il sta vec. Do 25og sam i ja u Bosni pa ces se meni javiti i onda cemo skupa otici.