SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    ma izdrzljivi su vise nego se ocekivalo, ja imam 840evo koji je haman prvi poceo realocirati sektore ali je opet izdrzao do haman 900 TB prije nego je crkao

    kupio sam ga nekad krajem ljeta prosle godine i za tih oko pola godine ima zapisanih manje od 3 TB, za godinu ce biti 6 ali et nek zaokruzimo na 10 to je opet 100 TB za 10 godina, a na njihovom testu je poceo realokaciju losih sektora na tih 100-200 TB...pa nek izdrzi trecinu zapisa koliko je njihov model izdrzao nadzivjet ce sve i jednu komponentu u racunaru, i kuciste cu prije zamjeniti a ne ovo malo cudo

    http://techreport.com/review/27909/the-ssd-endurance-experiment-theyre-all-dead
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Evo kako stoji Crucial BX100 250GB

    [​IMG]
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    malo mu slab taj 4K, vjerovatno do cpu-a.
     
  4. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Da do CPU je, KingT ima bolji core sa svojim Intelom
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Bit ce da je to :D
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sad primjetih, instaliraj SATA AHCI drivere od maticne i imat ces bolji rezultat.
     
  7. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Evo pa vidi da jest do toga, moj MX100 i KingT MX100 256bg
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa jest do toga, al ce imat bolje stanje sa driverima od maticne nego sa ovim od winsa.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Trebam promjenit na lap hdd sa onim ato ima 8gb ssd na sebi
    Imal kakve procedure oko takve instalacije sistemavna takvim.diskovima,
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

  11. n1dal

    n1dal Aktivista

    [​IMG]

    Valjda je to taj, ako ti nesto moze pomoci.
     
  12. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Kod mene je V300, 60 giga verzija, dure je, pogotov za laptop - preporodiće ga.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    U medjuvremenu sam izolirao bad sektore na hddu pa ga vratio ponovo u laptop, tako da zasad otpada kupovina. A sta ovako losi rezultati, to na laptopu sata2?
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav.

    Trebala bi mi mišljenje u vezi ovoga SSD-a Transcend SSD370 256 GB Kupuje se vani, pa šta mislite. Ići na ovaj ili ganjati nešto drugo i šta.

    Hvala.
     
  15. Shibby

    Shibby Aktivista

    Raja sta bi za onaj 840 EVO prefomance drop? Nesto su kao popravili davno u oktobru prosle godine, ali opet ne radi kako treba....
     
  16. anel007

    anel007 Komšija

    necu reci da ne postoji i sigurno ce se neko javiti ko se susreo s tim problemom ali ja nista primjetio nisam u skoro godinu kako koristim 840 evo, sad je li razlog tome sto je ssd spojen preko sata2 interfejsa ili je nesto drugo u pitanju ne znam
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    kupi crucial mx100, provjereno dobar.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bice novi firmware koji ce periodicno refreshat blokove. Pogodi, na stetu vijeka trajanja SSD-a.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Potpis.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zato se kupuje PRO a ne EVO.