Preporuka graficke

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by windy, May 3, 2014.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    ako se ne varam nvidia je izjavila da nece, bar sam tako cuo/procitao negdje
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jucer igrao AC Unity dok nisam uradio uninstall zbog bugova. Patchovana igra na 1.5.0, ali opet katastrofa.

    Igra uzme 3.8GB VRAM-a na fullHD, a nije cak ni MSAA ukljucen, nego sam koristio shaderski FXAA. Niti su Nvidijine Gameworks opcije koristene.

    Od nekoliko novijih igara koje sam probao mozda samo dvije nisu jele VRAM. Ovo ostalo sve 3GB+.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakvih bugova? Kod mene radi super sve na max osim aa, rijetko pada ispod 50fpsa, jest da je cpu cesto iznad 90% opterecen.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ono sto je presudilo je da Arno zakuje, ne da se igra zamrzne nego doslovno samo on. Prije toga imao rusenja, pa fixao, pa opet par random rusenja, sve hajd nece vise, na kraju me raspizdi ovo sa zakivanjem glavnog lika i pade uninstall.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    da nije sta do tog zadnjeg patcha, kod mene je na 1.4 i nikad takvih problema.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moguce. Samo nikad necemo saznati, buduci da sam obrisao sve od AC Unity i ne pada mi na pamet to sve skidat ponovo. :)
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma hajd i nije neka igra :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vala nije, Black flag bio mnogo bolji. Jedino sto je zanimljivo je Pariz.

    Na stranu AC Unity, ono sto sam htio da kazem kako sve novije igre jedu sav VRAM koji je na raspolaganju, i skoro sve idu preko 3GB na 1080p, i to bez ikakvog ludog MSAA.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa to onda ono uzme koliko ima al nije neophodno, radi skroz normalno na 3GB
     
  10. denaga

    denaga Novi član

    Da li da idem na novo ili polovno.

    Novo bi isao do 600, polovno do 350.

    I koju graficku bi mi u tom rangu preporucili da uzmem u Sarajevu.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    970ku
     
  12. denaga

    denaga Novi član

    GTX970 ??? Druze budzet mi je 600 novo, eventualno 450 polovno.

    Nemoguce je tu uzeti za pare koje ja imam.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako ćeš preko pika nova EVGA 970-ka 645KM. Vrijedi itekako nabaciti fesa za ovakvu zvijerku jer ova grafa nema trenutno konkurencije u svojoj klasi.

    edit: Kolega me preteče :smt004
     
  15. denaga

    denaga Novi član

    Ma iskreno strah me ovakve vrste kupovine. Narucujem ja sa vana online EBAY DEALEXTREME do 100KM stvari.

    Nikada nisam uzimao nista u ovoliko velikom iznosu, pogotovo ne u BIH. Jos nije ni u mom gradu nego u Bijeljini. Jest da ima 88 prodatih item-a lik. Ne znam. Jeli iko od vas imao iskustva sa ovakvom kupovinom ili specificino sa ovim likom.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa većina ti ovdje ima komponente kupljene od švercera preko pika. Gledaš da kupiš od provjerenih prodavača tipa perop, mickey84 i sl. Za ovog prodavača ne znam a svakako opreza nikad dosta. Dogovoriš se da pri preuzimanju možeš provjeriti robu jer se to može i traži obavezno račun i garanciju. Jbg ta grafa ti je u radnjama 2-3 stoje skuplja.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Iskreno i meni bi bila frka kupiti ovako iz drugog grada od nekog nepoznatog. Sacekaj mozda je neko kupovao od ovog prodavaca, ja nisam. Ako ides na prodavnice onda od novih u tom rangu jedino imas 280x, a sto se polovnog tice trazi 290ku ili 780ku.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne razumijem sto se budzet polovi a relaciji novo polovno.. :D
    Mislim da kolega @jakuza prodaje asus gtx780ti matrix platinum sa garancijom za 700, mozda ce i da ti spusti na tih 650, a provjerena je kupovina.
    Jedino sto je na strani gtx970 je potrosnja, ostalo sve slabije, gtx780ti se bolje kloka i parira gtx980, a gdje ti zatreba vise od 3g memorije, ni gtx970 nece puno bolje proci sa 3.5g :smt003
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    oko vrama se nikad ne zna, eto ti primjer gta5. Vedo ne moze nafrljit texture na very high jer ima 2GB, a ja kad nafrljim zauzme 2,5GB. Znaci 500MB znaci :D
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni sa 4GB VRAM na very high postavkama i 2560x1440 rezoluciji uzme oko 3.3GB VRAM-a. Znaci da je i GTX970 sa svojih 3.5GB dosta za GTAV i ove 'normalne' rezolucije.