SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kod mene je isti SSD, vec 1 god ga koristim za Igre bez problema.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da nema veze sa tim sto mi je komp 100% vremena kada ga ne koristim u sleep modu? Znam da se pricalo da moze stetiti ssdu sleep. Evo sad gledam smart i pise 479 Unexpected Power Loss events. Otkud ovo?
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    koliko vidim ovo problem samo ako koristis bitlocker!?
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Javi se njihovom supportu u svakom slučaju, disk ima neki bug.
     
  6. nivla

    nivla Komšija

  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    nista ne kontam sa ovog linka sta se kome desava :D. Nego gledam ovu temu i prosli put kada su mi nestali podaci bio 26 jul a sad 26 septembar, da nije ipak kakav virus koji se aktivira svaka 2 mjeseca :D
     
  8. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Imam ga i ja al nemam problema sa njim.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: SSD diskusija

    Znat ce se 26. Novembra....
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja ba :), a mozda bih trebo i fresh install uraditi jer ovako uradim restore iz backupa pa ako i ima virusa kakvih povucem ih ponovo.
     
  11. metallac

    metallac Aktivista

    Nisam u toku sa SSD pa da priupitam da li moze staviti na ovu moju ploču iz potpisa. Ona je Sata II (valjda :D), a za ssd treba sata 3. Da li se mnogo gubi u perfomansama diska?
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, ali naravno nemoj ni ganjat brze SSD diskove. :) Najobicniji SATA3 drive ce odlicno radit na SATA2 portu.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    WD kupuje SanDisk, vidjet ćemo kako će ići sa SSD-ovima, hoce li se sta mijenjati u saradnji sa Toshibom.
    http://www.bug.hr/vijesti/western-digital-kupuje-sandisk-19-milijardi-dol/147507.aspx
    http://www.wdc.com/en/company/pressroom/releases/?release=e5f16023-3969-4cd0-bc3b-fe7e35572518
    BTW kad se sjetim onih poplava u tvornicama diskova, cijene od tada kako su skocile ostale su i danas iste. Kao naši trgovci, zbog cijene goriva digli sve ostalo, kad je goriva pojeftinila ništa se ostalo nije promijenilo :)
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ne samo to nego su hard diskovi manje pouzdani otkako su bile te poplave. Narocito Seagate.
     
  15. black

    black Komšija

    Crucial BX100 250GB ili Samsung EVO 850 250GB?
    Je li velika razlika?
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samsung je bolji imho, mada je pro verzija još bolja al i skuplja.
    Izašla je i 750 evo serija koja bi trebala imati slične performanse za manje novca.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da će se 750 serija proizvoditi samo sa kapacitetom od 128GB.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  19. black

    black Komšija

    Kad ce ta nova serija kod nas? Mislio sam sad pocetkom mjeseca uzeti.
     
  20. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Kod nas na piku... LoL