Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. kio

    kio Komšija

    Hvala AhmeT :D

    Uredjaj bi koristio uglavnom za surfanje, za posao, tu i tamo kao fotoaparat. Svidja mi se display uveliko.

    Cjenovno jeste skuplji nego preko PIk-a ili radnji, ali posto vec koristim njihovo paket mislio sam ga iskoristiti pa uzeti. Generalno sam mislio uzeti neki uredjaj do 500 KM, ali vidim taj LG "flagship" jer G4 je oko 1000 KM. Generalno koristim Lumiu640xl, pa sam mislio androidu dati sansu, ali vidjeti cemo.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ne bih iz principa dao toloko love za dvije generacije stariji mob. Smijesno sta nude i za koliko love.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    U radnjama je G4 samo par maraka skuplji :D
     
  4. kio

    kio Komšija

    I to sto kazete :) Vala uzimaju lopatom, pogotovo kada sam vidio onaj Motorola 1000 KM +, a telefon star :/ . Nikakve ponude dobre nema, osim Lumi-a i nekih low end uredjaja.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jel uzimaš na pretplatu ili preko fiksnog?
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ako bas ima neki paket pa da ga mozes dobiti ispod 500km, onda eto i nekako bi se moglo to uzeti, ali evo i G4 je nesto malo preko 600 nov, ima i OK radnji sa garancijama, tako da je stvarno 700km puno za G3. Za te namjene koje si naveo ce biti OK, s tim da za surfanje jeste malo nezgodan jer disp vuce dosta bateriju, tako da ga koristim ga za ovako tu i tamo neke provjere u browseru, ali sad da sufram u Feedlyju ili citam neke novosti nesto, skoro nikad jer stvarno ode baterija. Kamera je ekstra bila za taj period, i sada su slike OK, pogotovo pri dobrom svjetlu pravi lijepe slike, dok je prednja kamera katastrofa :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, kako je G5 izasao G4 je malo pojeftinio. Samo par mjeseci nazad bio je 750KM+. G3 sigurno nece dobit iducu verziju Androida (isto kao sto je G2 ostao na Lollipopu), a ima losiju kameru i slabiji CPU. Ostalo je priblizno isto i vrijedi ga uzeti samo ako je znacajno jeftiniji.
     
  8. kio

    kio Komšija

    Ma uzeo bi preko pretplate, koristim student paket. Nesto gledam, za ono sto mi treba, i lumia je vrh 640/640xl, ali eto kontam android radi nekih drugih gadgeta tipa xiaomi yi ili buducih koji su primarno orijentirani na android. Za Yi ima app za windows phone, a valjda ce i ostali portati svoje aplikacije, nadati se :) . Koje su radnje dobre, i da nude garanciju za uredjaje?
     
  9. _amar

    _amar Aktivista

    Jesi mozda zainteresovan za polovnu nokiu 640 dual sim? Kupljena 21.03.2016 u mobisu, 2 god garancije. Samo upaljena, nisam je dugo koristio, dan najvise!
     
  10. kio

    kio Komšija

    Hvala drug. Trenutno nisam zainteresovan. Ako budem uzimao Lumiu, uzeti cu 640xl kao poklon supruzi. Bio sam u planu da sebi uzmem androdi telefon (putem Telecoma) ali ponuda im je trenutno ocajna.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako da se rijesim google play service-a kao glavnog potrosaca baterije. Probao sam par razlicitih romova i sa svakim imam taj problem. Sad sam instalirao 6.0.1 R. Remix i iskljucen mi je gps, nisam postavio weather widget a nisam ukljucio ni mail client.
    [​IMG]



    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
     
  12. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ne znam na kojoj sj verziji brate, kod mene je RR V5.6.8 sa IdleKernel 7.1.0 cm13 i uvijek mi je screen glavni potrosac. Baterija je fantazija...
    [​IMG]
    [​IMG]

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Isti RR,isti kernel, samo ne znam koji gaps paket koristis? Ja sam stavio mini a mozda sam trebao zero.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
     
  14. Piroman

    Piroman Komšija

    http://forum.xda-developers.com/nexus-6 ... e-t2999821

    http://www.xda-developers.com/psa-googl ... -5-x-roms/

    Ja sam preko disable services aplikacije ukinuo GoogleLocationManagerService i GoogleLocationService nakon čega se wakelock značajno smanjio ali nikada nije u potpunosti povukao, jbg, ipak ga samo google može u potpunosti ukloniti!
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [​IMG]
    [​IMG]
    Xperija Z5, samo eto ima taj mali bug sa marshmallow koji ce uskoro biti ispravljen :D

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     

    Attached Files:

  16. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Mislim da sam snimio slim gapps za 6.0 sa ovog linka: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2792842

    Mozda ima veze sto sam ja na RR jos od 5.6.5 verzije, a radim samo update odnosno dirty flash od tada uz wipe cache i dalvik.
    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Ne znam dali ste koristili banks gapps, otkad njih sam koristio nisam imao problema sa g play service

    Sent from my A0001 using Tapatalk
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Trenutno mi je instaliran Slim gapps mini,postoje i slim gapps zero,kao ono najosnovnije.Rado bih probao i te Banks gapps jos pogotovo ako ne bih morao sve nanovo.Znaci jel ih moguce samo preflesat preko ovoh postojecih?
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mogu ja izvuc 5h sot ako ne pustam telefon iz ruku, al ako ga ne koristim svejedno mi se baterija potrosi za dan i to mi ide na živce. A ti google play services mi je pojedu.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk