nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A razlika izmedju gtx970 i 980 je 15%, tako da ne moze biti sporija 15% od 980 a u isto vrijeme brza od 970 :D
     
  2. black

    black Komšija

    Izgleda samo 6GB verzija 19.jula , niko ne spominje 3GB.
    Ja cu uzeti RX480 ili RX470 jer ce GTX1060 u Njemackoj biti oko 270€.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma



    bez sli podrške
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa i logično je da nema SLI, ako ti je malo performanse 60-ke ideš na 1070 ili 1080. Koliko ljudi ima SLI uopste, a pogotovo tih mid range kartica?
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ipak su mogli ostavit to, SLI na mainstreamu postoji jos od 6600GT.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kartica je u nivou prošlogodišnje high end kartice tako da je sama po sebi poprilično jaka, a možda i ne referentne budu imale taj konektor. Vjerovatno su uštedjeli na tome da bi stavili 6GB memorije.
     
  7. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Moze li meni neko objasniti koji su to glavni problemi kod CF i SLI?
     
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    support,scaling ? SLI driveri izadju dosta kasnije od obicnih,a i tu je problem scalinga,npr. sa jednom grafickom mozes imati 60 fpsa,a ako igra nije optimizovana (ili driveri),sa dvije iste grafe u SLI ili CF imas 70,sto nema smisla,niti se isplati :D .
     
  9. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    poosto ja nikad ne kupujem igre tek kad izadju, u tom slucaju ne bih trebao imati problema sa driverima?

    a za scaling to znam

    ima li jos kakvih znacajnih problema?
     
  10. Waha102

    Waha102 Aktivista

    Jedini problem je što je GTX 980 kartica iz 2014 a ne iz 2015 a takođe nije ni high end nego gornji mainstream sa napucanom cijenom. Drugi problem je cijena koja će biti 300 i više eura kod nas ( evropa ).
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ni ja ne vidim poentu sli jer je ova karta preskupa u odnosu na 1070, za 250$x2 nemas vece performanse od 429$ koliko trenutno kosta strix 1070 a imas manje memorije i dodatne probleme. A velika je sansa da to bude 280x2...
     
  12. Decerto

    Decerto Komšija

  13. somer

    somer Aktivista

    Prije 7 danas sam nabavio Gigabyte Gtx 1070 Gaming G1 kartu. Ostale komponente su: AsRock Z170 Pro4S, Intel Skylake i5-6500, CM Hyper 212 EVO cpu kuler, 8Gb HyperX FURY 2666Mhz DDR4 RAM, 256SSD+1Tb SATA3, CoolerMaster 600W, i zamislite moje sreće kad sam spojio svoju kartu u taj rig, nakon što sam imao gtx 960, rekoh, sad kad poleti sve :D

    Međutim, već par dana se 'ebem sa underwhelming performansama.

    U benčmark testovima sve je ok, Gpu usage i Cpu usage na nivou, ali kad sam upalio Witcher 3 i vidio u ćošku 30fps srce me strefilo! Igram na 1080p rezoluciji, i znam da bi ova karta trebala biti opasan overkill, ali ja u igrama (većini njih) imam skoro pa iste, ako ne igore, performanse u odnosu na Gtx 960 4Gb.

    Znači, googlanje, traženje problema itd traje već par dana.

    Upalim NFS i isključim Vsync, vidim da igra ide u 60-80fps, haj reko ok, Ultra je to ipak, sve popaljeno do jaja, krenem vozit, hop! Pade fps na 40. Aa rekoh 'ebalo majku, odem na yt da vidim tamo kako ide sa istom kartom, frajko ga vozi u 130fps avg, znači, vidim da nešto nije ok.

    Upalim MSI Afterburner, tamo u igri GPU Usage fercera od 40-60%. CPU Usage: pa bude i 100%.

    Aaaa pa kako, kontam se, ovaj novi Skylake da bottlenecka na 1080p? :( Uradim downgrade BIOS-a, overklokam cpu na 4.2Ghz koristeći Non-K Skylake overclock metodu, i pokrenem ponovo Valley bench, neke igre i to, i fakat vidim skok čak od 30-40fps! Ali, gpu usage u nekim igrama I DALJE samo na 50%, a cpu zakuca i na 100%. Valjda grafa "čeka" cpu da stigne, pa padne na 50%, jel? To bi trebao biti klasični botlnek primjer?

    isfuram se, šta ću, i evo sad, gledam šta mi je činit. Trenutno nemam za i7-6700, a vidim da je taj Cpu mjera za 1070/1080.
    Znači, par dana nisam NIŠTA igrao, od one prve euforije testiranja i igranja sa raznoraznim benchmark alatima, do troubleshootinga, nisam igre upalio kako treba, a taman žena bila vani sinoć mogo sam završit Fallout konačno :D

    Elem, eto tako, da podijelim malo svoje muke sa vama, nisam dugo bio na ovom forumu poželi sam pravo :)
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    ja bi prvo frisko windows instalirao (ako nisi vec). da nije kakav malware u pitanju pa on jede CPU? jel task manager pokazuje da ti bas igra jede sav CPU?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  15. somer

    somer Aktivista

    Sinoć sam to baš uradio, tako da nisam stigo uraditi neke testove, osim u GTA 5, ali je rezultat bio isti, čini mi se da GTA V ne voli ovaj BLCK način OC-anja... jer bolje mi je na stock brzinama išlo (3.2-3.6 turbo)
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    probaj overclocakt memoriju i to je bitno
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema smisla da taj procesor koci GTX1070, ni na stock taktovima. Pretpostavljam da su tvoji problemi softverske prirode.

    Samo GTAV nemoj koristit kao referencu, to jest jako CPU-bound igra, iako je to zapravo vise slucaj kod AMD grafickih.
     
  18. somer

    somer Aktivista

    ni meni nema smisla, ali eto... taj GPU usage mi vadi živce :) vidim da karta bolje radi sa ovim i7 procesorima, na 99% dok cpu kulira negdje na 50-60% snage..
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    A da probas fiksirati 3d takt na karti. Spoemenuo si MSI Afterburner, napravi profil sa 3d clockovima, i fiksiraj taj profil prije igranja pa isprobaj kako ide. Jest da je pusti pokusaj ali znalo mi se desavati da ovaj nacin popravi performanse.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Witcher 3 je prilicno optimizirana igra. Upali Witcher i nafrlji sve detalje, a pazi da ti nije limitiran framerate. Ne znam koja ti je rezolucija monitora, ali probaj i sa vecom virtualnom rezolucijom.