Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Benq

    Benq Komšija

  2. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Sad vidjeh da se pojavila Telemach aplikacija za WP, instalirao sam je, međutim, ne mogu se prijaviti putem svog računa nikako. Kaže da nema korisnika sa tim podacima. :) Aplikacija je inače na slovenačkom.
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    To je aplikacija za korisnike iz Slovenije , zato ne prepoznaje tvoje podatke.
     
  4. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Pa najavise na nasoj Telemach stranici u obavjestenju za korisnike da je izasla apkikacija za WP... :)
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    To je bila objava za UniFi aplikaciju http://telemach.ba/a2212/Korisnicki-ser ... one-u.html , sluzi da mozes vidjeti gdje su sve postavili AP za UniFi.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je iko uspio naci famozni ID ugovora ? Taj desetocifreni broj ne piše ni na ugovoru ni na racunu.
     
  7. Decerto

    Decerto Komšija

    uloguj se na telemach stranicu,odmah ti na pocetnoj strani pise broj ugovora.

    edit : evo ja sad pregledao ove papire od ugovora,bukvalno na svakom pise ime i prezime na koga je ugovor,i broj ugovora.Ne znam kako nemres nac :D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    EDIT: Do mene je.
     
  9. Majesco

    Majesco Aktivista

    Zar nisu rekli da ce poskupiti analogna 3KM, a ne digitalna ili sam ja nesto pobrko.
    Ovaj prvi paket Duo Net bio 39.90KM, a sad 42.90KM

    [​IMG]
     
  10. black

    black Komšija

    Odrazavanje kablovskog sistema je poskupilo. Evo Duo Net Grande je bio 15 + 32.90 a sad je 18 + 32.90.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  11. nechko_

    nechko_ Novi član

    Kada su ovo ogranicili UniFi na 5GB prometa?
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Od kad su pustili UNIFI preko modema kod korisnika, svaki modem tipa EPC3925 ili EPC3928 odasilje UNIFI signal nezavisno od konekcije koju koristi korisnik tako da je sada pokrivenost strasno porasla.

    Ukoliko neko ne zeli da njegov modem odasilje UNIFI signal moze da otkaze uslugu ali onda ni on nece moci koristiti istu.

    I nije ogranicenje samo 5 GB, ima zabrana spajanja na P2P servise, skidanje fajlova vecih od 2 Gb ili skidanje vise od 1000 fajlova. Ovih 5 Gb je predvidjeno za mobilne i sasvim je dovoljno za "po gradu" :)
    Ko pretezno provodi vrijeme u mjestima gdje preovladava Telemach nece mu ni trebati mobilni internet.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  13. black

    black Komšija

    Primjetio sam da vise nece da se poveze sa unifi unifi vec sam morao unijeti podatke sa mojtelemach portala. Sad kao da brze dobije IP adresu nego prije.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Da, vise ne vrijede ti pristupni podaci, samo oni koji su registrovani na portalu. Moze se spojiti do 5 uredjaja. Ovo sad je pocetak da tako kazem "profesionalnog" djelovanja unifi mreze, do sada je bila testna faza, ali vjerovatno ce jos biti problema dok se to sve poslozi, ali s obzirom da je definisana kao free servis mislim da nije lose.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  15. nechko_

    nechko_ Novi član

    Je li dolazi web/mail hosting uz trio pakete?
     
  16. black

    black Komšija

    Sad provjerim listu bez CAM modula , od 200 kanala na mojoj listi 160 radi. Izgleda da su svi HD kanali otkljucani.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    Start i HD paket su otkljucani na DVB-C mrezi. To je trebalo biti ukinuto 1.8. , slao sam im upit u vezi ovoga, do kad ce trajat , sta ce biti od svega toga, ali nemaju konkretan odgovor.
     
  18. black

    black Komšija

    Pa da ostave samo ove kanale iz analogne u digitalnoj meni dovoljno za drugi tv. Start paket je oko 100 kanala a HD 30 kanala. Ovo je Osnovni paket , taj paket ima 130 kanala.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Spominjalo se par puta na temi, ali osjetio sam potrebu da još jednom spomenem kako je veoma interesantno da ne postoji proaktivnost sa strane providera nakon isteka ugovora, u smislu neke želje da se potpiše novi ugovor.. Čak je i neka politika postala da se aktuelne ponude odnose samo na nove korisnike, dok postojeći bi trebali da prolaze kroz proceduru odjave i prijave da bi iskoristili neke pogodnosti..

    Je li neko bio kontaktiran (bez da je zvao prvi) nakon isteka ugovora uz ponudu za nove uslove ili slično?
     
  20. Piroman

    Piroman Komšija

    Ne bih rekao da ne postoji aktivnost sa njihove strane da te zadrže, jer znam da su mnogima kao i meni dali "Loyalty paket" tj. ovisno na koliko ćeš produžiti ugovor dobiješ neke stvari besplatno (HD paket, SK HD paket i sl.), npr. meni su tako poklonili SK HD paket na 24 mjeseca prilikom produženja ugovora na isti vrem. period! :smt002