Battlefield 1

Discussion in 'Igre i konzole' started by bhd, Feb 1, 2016.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Battlefield 1

    Hahaha toga ima i kod nas. Prvo rage, pa ti onda kazu gdje protivnik, a onda bude kasno.
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Moja ova ekipa nas 5 ipak smo dosli do zajednickog zakljucka da ipak ce nam ovo sve brzo dosaditi jer za sta se boriti? U par dana sve smo otkljucali, battlepackovi random prolaze, custimizacija nema samo one defaultne. Nakon pocetnog hypa interesovanje opada...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni manjak kostumizacije i otkljucavanja je najmanji problem. Cak sta vise to mi se svidja. Uzmi pusku i na bojiste bez da se opterecavas cime pusku opremiti. Takav je i BC bio. Koji ce mi klinac 100 oruzja i svaka sa kamarom unlocka (uglavnom istih), kad i onako se raja fokusira na par puskica. Ja sam doduse koristio svako skoro oruzje na BF4, i dogurao njih 80ak na 500 killova, ali opet mi ova jednostavnost na BF1 godi.

    Meni sto ce ubiti draz za ovom igrom je lose balansiranje oruzja po klasama. Medik sve i jedna puska dere guzove. Sve i jedan snajper je super. Support i assault imaju po 2 puske da su pristojne i to i sa njima u vecini slucaja najebes protiv medika na medium range, a i na blizu te spamerski Sweeper odnese.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne kontam kako neko igra da ima sta otkljucavat. Valjda igras jer ti je zanimljivo, ostalo je bonus. Ako ti nije zanimljivo bez unlocka, onda je tebi gameplay sporedna stvar
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Napokon jedna pristojna samo sa medikom:

    [​IMG]

    Mada nisu ostale puske nužno lose osim sto sto se treba malo prilagodit stilu ali meni nisu sjedale.

    Inace prodajem origin acc, 110KM:

    BF1
    BF3 PREMIum
    BF4 PREMIUM
    FIFA 15
    BC2
    MOH 2010
    NFS Most Wanted
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ode acc. "Eto i ova predstava je zavrsena, bilo je zadovoljstvo glupirati se za vas i biti beta tester sve ove godine."
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta bi Nails, puko ti film? :)
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Doslovno. Volio bih da sam casual igrac i "prst u uho", da mi sve to ne smeta ..ali na zalost ove njihove stvari me dovode do ludila da je postalo nezdravo. Nemam vise zivaca da ih tlerišem pa sam prodao acc ne zbog novca vec da se ne prevarim i opet pokusam. BF3 je zadnji BF u kojem sa uzivao. Sve poslije je gomila kompromisa gdje na kraju izadjem iz igre kao da sam kopao. Probat cu mozda squad.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Steta, sjecam se u BF3 i tih partija, bile su najbolje pogotovo kad smo zajedno sutali. Znam kako ti je, i ja sam u BF4 imao dosta rage-quit impulsa, gotovo svaka druga partija. Bas se moram natjerati da ponovo zaigram. Zato sam odustao od kupovine BF1 i zanimaciju nasao u drugim igrama, SC2, COH2, evo sa skidam Mass Effect 1 :)
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Gledam malo xfactorov stream, kad gore u chatu *fairfight banned*, jedno 10-15 ljudi u toku par minuta. Lol

    Vidim nema cheatera na PCu. :D Barem sad imate sistem koji radi izgleda?
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Taj fairfight je najvece smece koje postoji i banuje na osnovu statistike a citera ima naravno i bit ce ih sve vise kako igra bude jeftinija. Prvi dan kad sam igrao lik udje sa citem i napravi skor bubam 120-3 i reklamira svoj sajt za prodaju cita.

    I ja polako gubim interes za igru i igram vise zadnjih dana iz navike a hype polako opada. Igra ima mnogo bugova nije dovrsena, origin je smece evo 10min pokusavam uci na server. Novi amd drajveri su smece dx error svakih 5min ma ljepota, moram igrati na ultri i resolution scale na 133% da bi bilo fluidno dok recimo na medium skroz neigrivo. Prvih dana igra mi je isla mnogo bolje. Jbg nemas sta igrat bar meni sve ostalo je dosadno pogotovo single playeri.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pored konzola vi se s tim mučite, ne čudi me da vam se ne igra :D Imam sat vremena da odigram, upalim xbox quickmatch i rokaj, bez puno razmišljanja :D
     
  13. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: RE: Re: Battlefield 1

    Kako kome, ja recimo na gamepadu/džojstiku mogu gotovo sve igrati ali FPS nikada, jednostavno nije precizno, prirodno, mada je možda i lakše jer se bukvalno možeš izvaliti kao Hadžo dok šutaš ali kažem opet: FPS za mene samo preko miša i tastature. :D

    Ali je i jeftinije na konzoli ovo ganjati, moram priznati, evo malo kod buraza u švabiji i gledam u onome mediamarktu, ps4 1tb + 2 džojstika + bf1 za 299 Eura... Za toliko ne možeš ni sanjati da šutaš na pc-u bilo šta, kamo li bf1!!!
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tako sam i ja godinama govorio dok nisam kupio konzolu i navikao se. Nije precizno kao na PC ali kad se ispraksaš dobro je. Za mene je jednostavno bolje, nema cheatera, nema crashanja nema dosta tih stvari koje ste nabrojali kao manu. Kad ne bi bilo ništa sem cheatera meni bi bio dovoljan razlog ;) Uz to moš s jaranom po pola uzeti igru.
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    I ja nisam vjerovao da se moze igrati FPS na gamepad-u ali moze, navikne se. Fakat nisi precizan kao sa misem ali nisu ni ostali :)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Reventon - Palio sam ja BF3 ovih dana i nakon 1K sati i dalje se znam zabaviti. Tesko je naci server da ljudi ne igraju kao GTA ali ako se ubode, bude super kao tada kada smo igrali. BF1 nema neki game breaking bug da mogu reci razlog vec cjelokupno iskustvo me frustrira. Od sitnih problema do meni plitkog gameplaya koji me ne drzi dugo.

    Samire, ima komanda za user.cfg:

    RenderDevice.RenderAheadLimit

    U teoriji znaci koliko frejmova u naprijed da renda ali u praksi se jako cudno ponasa po pitanju performansi. Sa:


    RenderDevice.RenderAheadLimit 1

    ..performanse su shit, OC 3570K na 4.5GHz zalijepi na 100%, imam 40-50 FPS a graficka na 40%. Na

    RenderDevice.RenderAheadLimit 2

    ..je vec dosta bolje iskustvo dok na:

    RenderDevice.RenderAheadLimit 3 i na 0 ima meni primjetan povremeni mouse inputlag ali je FPS odlican.

    Probaj se poigrati sa ovim.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Bas i xfactor kuka na to gore sto Nails spominje da mu zakuca na 100%, u trenutcima, a u njega komp vrijedan preko 5milja $. Kaze da DICE ubrzano radi na fixu za to.

    Ja cu uvijek priznati da na PCu izgleda/radi to uvijek puno bolje FPS i to), i sve to stoji... ali kad ti upalis konzolu, ne moras se sikirat oko tih raznoraznih gluposti, ukljucujuci cheatere, nego samo udjes na igru, izaberes server, i udri. Kako je tebi tako je i ostalim milionima igraca. Ako nista lvl playing field.

    Plus za vas 'FPS se suta samo misem i tastaturom', iako jeste lakse, ne znaci da ne mozes biti efektivan i sa joystikom. Ali, za vas koji volite mis i tastaturu i za to sad ima oficijelno sony rjesenje: https://www.playstation.com/en-us/explo ... station-4/
     
  18. dag_sa

    dag_sa Novi član

    I ja toplo preporucujem svima ovu komandu

    RenderDevice.RenderAheadLimit 2

    plus sto sam ja dodao i

    gametime.maxvariablefps 61

    Takodje imam 3570K al OC na 4.3GHz. Upgradirao graficku sa GTX 770 na 980 (shout-out to Zela) al bez ikakve razlike low-ultra sve isto oko 40 FPS i jedva, CPU zakucan na 100%, graficka na 60%. Od zastave do zastave u epizodama. Ove komande su me zivaca spasile. Sad na ultra CPU 60-70% i graficka takodej oko 70%... ne mogu se nacuditi, jebo gameplay al je ljepota za gledati, pogotovo monte grappa i sinai :D
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Probao sam ja to sve davno ali meni cpu nije nikad na 100%, avg usage bude recimo 75% a grafa varira bez obzira na postavke cas imam 120fps pa spadne gpu usage i taktovi grafe na par momenata pa zatrza pa opet krene glatko itd. Kad stavim resolution scale na recimo 120-130% sve na max onda je gpu usage konstantno skoro na 90-95% i ide ko mlijeko dx12 sve. Probao dx11 isto sve s tim cini mi se ne samo da ljepse izgleda na dx12 vec i bolje ide. Probao 5 novih drajvera isto sve tu je problem ili slaba optimizacija za amd karte ili losi drajveri ili oboje jer ovaj problem ima mnogo raje i mahom moja karta r9 390 i rx 480.

    Btw russian sniper ubi i flanker na malom tenku odlican.
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mozel se ograt ljudovo kako ide :)))

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk