Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima i turbo benzinca al ne znam valjaju li cemu? Jel ista stvar kao VW, lanac se istegne, radi ko dizel, trosi ulje?
     
  2. selvin

    selvin Moderator

  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj motor je nesto starije konstrukcije, moze imat problem sa lancem jedino ako nije dobro odrzavan. Uglavnom nije kao TSI. I nije direktno ubrizgavanje nego MPI.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Imaš astri H sa 1.6 kupljene u bih novijih godišta, lakše auto od J pa se bolje nosi sa tim motorom.
    1.4 turbo je dobar motor ali 1.6 atmo je ipak pouzdaniji.

    Treba ti auto za dostave po gradu?

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E da, Astra H classic, proizvodile se godinama nakon izlaska J. 1.6 atmo je sasvim fin za taj auto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Volan ugledao 500k najmanje, na satu 19xk :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mora bit, kad je krenula corona sestra brisala volan nekim dezinfekcijskim sredstvom i bukvalno ga unistila, a koza prije toga lijepo izgledala.

    Osim toga volani na mnogim VAG autima imaju nekakvu prenjeznu kozu koja se cesto previse sjaji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ali po tome se najbolje vidi koliko je preslo koje auto.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Auto je kupio mog kolega od mog prijatelja 2015 godine i od tad je u njegovom vlasništvu. Ne pricaj bezveze.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne bas, volan na Astri na 200k izgleda bolje nego volan na Golfu na 100k, cak i na 50k. Kod mene Astra imala oko 170k, volan kao nov.

    Najrobusnije volane sam vidio na BMW (ali ne one M volane) i Opelu.

    Najgori su na Audijima, VW, Skodama. To se sjaji vec nakon 50k.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nekom se ruke znoje vise nekom manje, neko odrzava kozu neko ne.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Službene škode koje vozi kunto i panto ne izgledaju ovako loše, a prešle su duplo više kilometara.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Sluzbene skode imaju one plasticne volane najcesce. U ovoj skodi sam se vozio x puta, sve je tip top, jest volan malo ostecen, ali ostala unutrasnjost je super ocuvana. Uostalom, ko trazi ulickano auto staro 13 godina, treba da kupuje kod svercera macka u vreci, a ne auto sa pouzdanom kilometrazom i poznatim vlasnicima kojima ces trazit da ti spusti 2k jer ima neku parnicu sa parkinga ili ogrebotine na volanu.
     
    aNaToMiC ! and Haker like this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jasta, kada vidiš auto staro 10 godina bez tačke na sebi i sve unutra ko novo sigurno uljeva samopouzdanje

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and selvin like this.
  15. selvin

    selvin Moderator

    Bas, odsjaj sa vrata i haube kao sa novog auta, a auto 10 ili 15 godina staro ili cak i vise. Nikad farbano, nikad udarano... :) Takve sto ocekuju novo i treba da svercer nategne. Jer inace smaraju postene ljude koji prodaju svoje vozilo za svaku sitnicu, a kod svercera nalete na usminkano smece i zalijepe se za njeg.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Istina, kupci krivi kao i za kilometrazu, zna da je vraćena i opet kupi sa 150k bože sačuvaj ako ima 300 na satu. Ljudska psiha je čudo

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ova Octavia ima tri nedostatka za mene, dpf, nema parking senzore i crne je boje :) da je bogdom bilo koje druge boje od crne sad bih je pazario, preko ostalog mogu preci. Imao sam dva crna auta i obecao sam sebi da ce iduce biti druge boje, al razmislit cu jos. I povelika je za moju garazu, morao bih je parkirati u ocevu :)
    Volan je najmanji problem, novi presvucen je 100KM.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ah i ja sam svašta govorio za boje pa opet kupovao.

    Sto se tice DPF-a, laik sam za auta, ali nisam siguran da ovaj motor 1.9 TDI PD ima DPF? Mozda novija godišta ako je uopšte imao ili neke oznake?

    Parking senzore ugradi :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da ima dpf, od 2008 su 1.9 euro 5 sa dpf, a naveo je i u podacima u oglasu.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vidi koja je oznaka motora, BXE nema dpf.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro