Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Liqui Moly i Mann, eventualno originalni filter ulja.
    Iducu zamjenu cu vjerovatno uzeti Ravenol full sintetiku.
     
    Aldiin likes this.
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam koristio MOBIL1 i Mann ali, reko da vidim ima li bolja opcija :D
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja mijenjam svako 6 mjeseci ili 10 hiljada, sta prije nastupi, za takav interval nije toliko ni strasno ako je ulje mrvicu losije.
    VW 504/507 specifikaciju koje ima dobro je.
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Liqui moly ulje i MANN filtere.
    Svakih 15.000 (3x godišnje)
    Svako drugo mijenjanje koristim i Motor spulung.
     
  5. nivla

    nivla Komšija

    filtere sta bude, mislim da mi je jednom na proslom autu trenutno kod mehanicara bio dostupan wunder filter za ulje i da nije bilo problema
    ulje sve sto zadovoljava specifikaciju najcesce castrol 5w30 ali zadnji put su stavili valvoline i ne bih rekao da ima problema u odnosu na castrol, valjda bih do sad vidio da se trosi
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sada ravenol, filter Mann.
    Svejedno, sve dokle je ok brend I zamjena do 10k

    Idem na put u muedju vremenu predjem 70-ak km I rekoh da dospem oped do vrha I gledam board gotovo u millilitar tacan[​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    ibran likes this.
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    INA ulje i Bosch filter, doduše moje mišljenje se ne pika, kod mene svakako ode litra na hiljadu pa mi se i ne isplati sipati nešto skupo :D
     
    ibran likes this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima li neko iskustva sa Renault 1.4 Tce (130ks) motorom? Interesuje me vise pouzdanost, servisiranje, potrosnja ulja i sl nego sama potrosnja goriva.
     
  10. ibran

    ibran Aktivista

    Evo da i ja svoj test izbacim, o potrošnji dizel goriva 95% otvoreni put i nekih 5% gradske vožnje prije polaska na put nasuo rezervoar do prvog klika na pištolju, prešao ukupno 780. km, na istoj pumpi natankao pun rezervoar na isti način kao prvi do prvog klika stalo je ukupno 42,4 litra. kada je sve proračunska potrošnja oko 5,5 l/km motor 2.2 163 KS/120 kW vjerovatno će u gradskoj vožnji uzimati i preko 8. l Planirano samo auto za duge vožnje. Sa ovom potrošnjom sam zadovoljan. Prije ovog mjerenja na jedan pun rezervoar koristio sam TUNAP 984 vjerovatno znate svi o čemu se radi možda i to srijestvo malo pročistilo dizne i ventile, a preporučuje ga proizvođači motora koje ja vozim. Imam još jednu rutu malo ozbiljniju oko 1600 km u dva pravca pa ću vidjeti kako je stanje.
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    danas vozio po sarajevu 85km 2h 50min prosjek 7,6l 1.6 tdi 81kw, zali boze vremena jos nije bila guzva
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja nemam toliko km gradske u 30k :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Odem jucer da pogledam Kiu Ceed 2010 godiste, prvi vlasnik, 1.4 benzin, 150 hiljada presla.
    https://olx.ba/artikal/55022608/

    Pa jbt zar je moguce da prvi vlasnik onako lose odrzava svoje auto, katastrofa. Karambolka nazad zakacena prije 10 godina i nije je htio srediti, naprijed instrument tabla popucala, pokusao je lijepiti super ljepilom, prednja sajba ostecena, rashladna tekucina crna...

    Ja proda Leona koji je stariji, ali je tri puta bolje izgledao svana i unutra.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ne većina ljudi ne održava auta, nisu budale kao ja…
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni komsije godisnje zapnu auto 4-5 puta na parkingu. Jednostavno se ne isplati to sredjivati. Bar u mojoj mahali ne.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Samo prva ogrebotina se primjeti...druga,treca,n-ta...nista.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bas tako, nervira prvih par, kasnije se pomiris da ima stoke
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Mom ocu su lomili zvijezdu na mercedesu, pa retrovizor, i onda dok nije bio tu neko skinuo zadnju tablicu, morao nove obje vaditi, ogrebotine su mala maca :D
    Prije je placao garazu, dok nisu poskupili skoro duplo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koja je sreća imati garažu, osim kada ti neka seljacina parkira pred vrata.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dmr likes this.
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Fino policija, pauk i cao.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    dmr likes this.