Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Ne može falit posla Dino nikako sa takvim preporukama :D Nek je limarija dobra a za ostalo imamo rješenje, dobar slogan :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma nema se takvom klijentu sta pokvariti ni uraditi,predje 4k km godisnje,ja za godinu sprzim vise nego on za 7 godina. Moze vozit V8 benzinac nece ga potrosnja nasikirat.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda mu i ne treba auto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa realno i ne treba al kod nas nije skupo imat auto koje slabo vozis pa ga ono ima i onaj kome nije prijeko potrebno.I ja bi ga imao i drzao u garazi i da ne vozim ovoliko koliko vozim. Vozilo od 8-12g starosti je vec izgubilo vecinu svoje vrijednosti i drzati ga jos par godina nije neki trosak a ni registracija nije neka pljacka. A imati vozilo u svakom trenutku kad ti zatreba vrijedi tih troskova.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne valja ni kad auto dugo stoji, mora se voziti redovno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno.
    Al tih njegovih 4k godisnje je taman da ne zapekne.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Reznor likes this.
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Šta vi koristite kao miris u autu, probao one konzerve iz binga, probao one videće bocičce sa drvenin poklopcem, sve onako bezveze. Oni žuti čovječuljci djeluju okej ali mi ti nekako nakaradno.
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    . [​IMG]

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Neraa likes this.
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Samo plava jelkica, New car smell :)
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja taj zuti stavim u pretinac zadnjih vrata I taman bude. S vremena na vrijeme novi stavim


    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Meni su jelkice najdraze, ali nema nigdje mojih omiljenih tresnje i breskve nazalost.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja ugradio ovaj 10 inč droid. Fino se uklapa, sve kontrole rade.
    Da li ovo može napraviti kakve probleme.
    [​IMG]
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne može napraviti ako je fino odrađena instalacija. Al meni izgleda kao da strši ovo vani...
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kakva su iskustva sa Ford Focusima, mk2 i mk3? Vidim ih na olx-u dosta povoljniji od VAG grupe al se slabo prodaju, dugo stoje oglasi.

    Ovaj se npr prodaje 3 godine
    https://olx.ba/artikal/37301126/
    a neki ih se pokusavaju kroz zamjenu kutarisati.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koji si model kupio? Daj jos koju fotku iz svih strana da vidim kako izgleda uklopljen u cjelinu :D
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Kod tog modela jedina mana bi mogla biti continental injektori (dijele ih i psa, Volvo, Mazda iz te generacije), ostalo je uglavnom sve ok. Iskreno iako vozim ford pa bi se moglo reći da sam subjektivan taj auto mi je mnogo bolji za voziti od golf 6,jer i golf sa 1.6 tdi ima iste problematične injektore, ali ima i onaj govnasti egr koji crkava kao sijalica, loš lim... Jedina prednost golfa je što na brdovitom Balkanu ima tu popularnost i drži cijenu...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dams82 imamo problem sa pasatom nekako skontati šta je.
    Trzne malo u voznji pri malim brzinama isto kao da naglo kvacilo pastis I na semaforu se zna ugasiti. Na punm gasu sve ok ide kao zmaj.

    Na dijagnostici sve ok samo zamjenjen onaj senzor za temperaturu rashladne pokazivač-40 stalno.

    Znam da je nemoguće ovako ali kada ga napunimo do vrha problemi nestanu. Kontam da ima problema sa pumpom za gorivo posebno jer je stajao devet mjeseci, majstor kaže da jedino pumpu za gorivo ne može dijagnostika ocrtati...kontam kupiti poslovnu pa probati

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Pumpu i dizne na kontrolu kod bošiste, a prije toga pregledati dovod goriva, filter, i feed unit u rezervoaru.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @dams82 Tako sam i predpostavio, stvar je do balkanskog mentaliteta. Sve si u pravu, za limariju, egr i injektore, koga god znam sa Golfom 6, svi su imali tih problema. Postalo u modi zamjeniti injektore, kao da odes na veliki servis. I dpf naravno.
     
    dams82 likes this.
  20. dino31

    dino31 Aktivista

    Kod mene je 2014g. Motor 1.6 70kw originalno.Uradio remap na 96kw,drasticna razlika. Ja sam naletio na los primjerak kad sam uzimao. Bio je uglancan kao da je iz fabrike ali je motor bio ostecen. Zamijenio sam motor i sad je ekstra. Neces pogrijesit.I meni je licno ljepsi i bolji nego volkswagen.
     
    dams82 likes this.