Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    BXE mi je bio u Leonu i definitivno je bio bez dpf, to je model iz 2006. Ali znam covjeka sa Leonom 1.9 iz 2008 i on je imao dpf. Sad jedino ako je Skoda za nase trziste nastavila sa ugradnjom starih motora.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene bxe iz 2013 nema dpf al je euro4


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sve do 2013. je bilo skodilaka bez dpf-a, spominjali smo to ovdje.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Izvadiš ga ako zajebaje..

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Crna je druze zlatna kakva je bijela :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nije. Crna je gadna, svaka praska se idi I svaka točkica i ogrebotina. Kod mene je crna, zimi jedna vožnja kao da nije nikad opran.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nema to veze.
    Evo Octavia presla 350k kad smo je kupili volan bez packe zato sto je garažirana, tj nije volan izgorio.
    [​IMG]
    [​IMG]
    using photos to create a picture
     
    Last edited: Sep 16, 2023
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nema 1.9 TDi dpf, i kod mene je BXE 2010 bez dpf ali je Euro 5.
    Ima samo DPF Blue Motion 1.9 model, ali je išao u passate a ne u škode.
     
    Last edited: Sep 16, 2023
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Reventon, ova škoda malo troši, ne pravi probleme a ide.
    Nećeš bolje auto naći, evo kod nas druga godina samo mali servis, presao preko 360k.
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne znam moze biti, drug mi ima crno auto, a cesto se vidimo na praoni i sl., ja na praonu ne idem bez spuzve, ako ne istrljam spuzvom cijelo auto, ko da ga nisam oprao, sa spuzvom auto ko novo. Njega jos nisam vidio sa spuzvom :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Crna je zlo zbog sitnih ostecenja koje na bijeloj ne vidis uopste. Ne mozes zaobici kamencice na autoputu ili na parkingu te neko vratima udari ali to na bijeloj ni ne vidis.
     
    Reznor and Haker like this.
  12. dams82

    dams82 Komšija

    1.9 tdi ima dpf ako je oznaka motora BLS bez obzira u koji je auto ugrađen.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pregledao jutros Octaviu, nije za mene. Oba praga, blatobran i haubu je uhvatila korozija, trebalo bi uraditi prije zime. Sta je ispod blatobrana, vjerovatno nista dobro. Zadnji branik je radjen, puko lak, vidi se kit. Treba raditi veliki servis (zadnji put radjen 2015), jedan podizac stakla, platno na tapacirungu je popustilo. Kakva je na trapu ne znam, vjerovatno bi i tu bilo ulaganja. To je ono sto sam na prvu pohvatao. Volan je najmanja investicija u svemu.
    Vlasnik je fin covjek, iskren, ja mu zelim srecu u prodaji i da se namiri na bolje.
     
    Aldiin and Haker like this.
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ispade truhlo auto, a zapravo ima korozije gdje je oštećen lak :) Meni se na Peugeot 301 takva korozija pojavila na haubi od kamencica 2016 godine, a auto bilo 2014 godiste. Da je farbano to, bilo bi da je slupan i prevrtan. Auto pregledano u cosmosu prije 7 dana i bilo na procjeni, sve tip top i mehanika i elektronika. 12k mu daju ako uzme novu kod njih, a znamo kako oni procjenjuju. Kod njih ce osvanut za 14k kad ulickaju te sitnice sto si ti vidio. Motoric desnog prozora je kupljen, treba zamijenit, 20KM trošak.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa i rekao sam da je korozija, nisam rekao da je truhlo. A na pragovima kada svana vidis malo korozije, znaj da je unutra tri puta gore. Sve je to zbog toga sto je auto napolju, nije garazirano. Cak je i znak Skode izblijedio, jednostavno tako je i to je normalno.

    Imas opciju voziti ovako dok ne pocne bas da truhne ili da farbas. Eh sad kad npr. ofarbas jedan blatobran i haubu, a ne ofarbas karambolku i drugi blatobran, to onda bude sareno jer je stari lak vremenom malo matirao. Sve je to pod uslovom da ispod blatobrana nije uhvatilo koroziju, tada je trosak daleko veci.
    A zadnji branik je ostecen, lak je puko, da li od parkinga ili sta, ali bio je vec jednom radjen i sad je to puklo. Mozda ne kod ovog vlasnika, ali sigirno jedan jeste to radio.

    Jednostavno meni se ne isplati, novcano i vremenski. Uvijek kazem, lakse je mehaniku raditi nego limariju. Na motoru skines stari i postavis novi dio, ali oko limarije je zezancija i nikada ne bude kao sto je fabricki bilo.
    Da sam svercer to bih zamazao i prodao dalje, ali posto zelim auto za sebe onda mi se ne isplati.
     
    Aldiin and Stevie_Ray like this.
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nećeš ti onda naci tih godina auto koje je tip top.
    Zato ti je onaj Peugeot 301 iz 2017 vozilo za tebe.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma ima samo treba naci. Proslo auto sam tri mjeseca ganjao. :D
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa sto ga proda onda. :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dodijalo poslije 7 godina
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    7x4=28

    Ne mora auto bit bas toliko ko novo da ispostuje tvoje zahtjeve.

    Sta god da kupis tebi ce valjat. Ipak najvise obratiti paznju na limariju jer to se haba godinama a ne kilometrima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Reventon likes this.