All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Prošle godine u decembru uzeo C5. Odmah mijenjao sve moguće tečnosti a majstor predložio i ulje u mjenjaču. I to odradio. Također sam odmah osjetio kako lakše šalta jer je zima bila.

    Sent from my 2201116TG using Tapatalk
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    pa mislim da je to mjera za GLK CDI 220.
    ne bih išap na 350 i slicno..

    može se za 25.000km pronaci solidan primjerak pa valjda mi nešto naleti.

    koliko te izađe registracija?
    kod tebe je coupe model zar ne :D
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Sa full popustom je 720-740, tako nekako. Prva je bila 920 jer je porez na imovinu 200KM za vozila mladja od 8 godina a preko 2000cm3 ako se ne varam, a motor je 2.2. Za starija od 8 godina je 20-30KM, pa odatle razlika oko 180KM.

    Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    [​IMG]

    Ubi Ford :)

    Danas od scc do čvile 40 minuta, lagano, bez ikakve žurbe :D
     
    Ajdin87 likes this.
  5. ibran

    ibran Aktivista

    Pozdrav drugari!
    Dlazi nam zimska sezona, velika ponuda zimskih guma, gdje kupiti koja kvaliteta ITD.
    Ao ima te iskustva sa istim dajte podijelite, jer na našem tržištu ima svega a najviše guma sumnjivih kvaliteta.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja to radim tak što otvorim adac test ili neki sličan, top 5 guma i onda vidim cijene i uzmem onu koja mi daje najbolji omjer cijene i performansi. Nekad to bude i ona prva na listi a nekad neka ispod, ali ne idem niže od top 5. Pogledam u čemu je razlika i na osnovu toga i cijene odlučim. Ako ćeš gledati niže od top 5 onda odmah kupiš Sava Eskimo s3 kao i većina kod nas i to je to.
     
    ibran likes this.
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam više puta kupovao na ekupi, mislim da trenutno ima neka akcija. Od jeftinijih najbolje uzet Sava Eskimo, a od malo skupljih Dunlop winter sport 5,ili npr Bridgestone blizzak lm005, zavisi i od dimenzije, nisu sve gume u svim dimenzijama iste, niti su cijene iste...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sumnjiva je kvaliteta ako kupiš sumnjiv brend.
    Od vecih brendova će svaka odraditi posao.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    ibran likes this.
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Kao npr linglong, samo ime je smiješno, a ove godine oglasi puni tih guma...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    ibran, aNaToMiC ! and Haker like this.
  10. nivla

    nivla Komšija

    adac test stavi gumu koja niti u jednoj kategoriji nije bila prva na testu na prvo mjesto, vrlo vrlo nepouzdano se oslonito na njihovo mjesto, ove godine “ekologija” uticala na pobjednika
     
    ibran and aNaToMiC ! like this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Te testove okaciti mačku o rep. Izmedju mischellina, Bridgestone i Continentala npr jako mala razlika. Za našu klimu i potrebe nema razlike.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Continental je samo na ADAC-u na vrhu, svapska posla, inace vrlo meke gume, brzo odu.

    Ako Savu onda HP2, one stare S3(+) su lose.
     
    ibran likes this.
  13. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Ako si u okolini Tuzle provjeri sta ima u PGL. Zadnji put kad sam kupovao zimske nasao sam Bridgestone Blizzak LM005 najjeftinije kod njih.

    Prijatelj je kod njih prosle godine kupio neke Hankook zimske i pravo je zadovoljan.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja imam sava hp2 i zadovoljan sam. Malo zimi vozim pa sam njih uzeo. Uz bradinu imam odličan grip, nijednom nisu prokrizale

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. Almir

    Almir Komšija

    ja uzeo gudjera, dok nisu krenule gužve još u septembru, uzeo sam na preporuku te firme jedino za njih daju 3g garancije, mislio sam contija ili dunlopa kao i do sada, ajd reko ako je tako da probam i gudjera. dot 23, bilo je nekih akcija i dobrih cijena ali dot 22.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene su Continental od 2017., prije ce se auto pokvarit nego sare nestati.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Te gume su za zamjenu bez obzira na saru

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    p4ja, ibran and dams82 like this.
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Goodyear neki ultra grip i dunlop winter sport 5 zadnjih godina potpuno ista guma sa razlicitim imenima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82 likes this.
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Oni to rade skoro svi. Goodyear ug5 je postala debica frigo 2 pa poslije Kelly winter ST. Previše dobra guma da se prekine proizvodnja, a mora se izbaciti nova generacija i ugasiti stara. Onaj tigar zimski što ima šaru kao transformers se proizvodi pod nekoliko imena, svi niži brendovi u vlasništvu Michelin imaju tu šaru, samo drugo ime i izgleda svi se proizvode u istoj Tigar fabrici...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    imao sam priliku da kupujem dot 22 za dosta manje pare, slušao sam priče kako se još 23 nije počeo da prodaje, kako je dobro da guma odleži cca 6mj i sl priče kao argumenti itd itd...kako te dotove imaju pečat i samo štancaju itd. to je sve bilo u sep, nebi da navodim imena tih servisa, nisu ovlašteni ali su prvi ispod, i sve su to argumenti da se PRODA.

    dosta ppl nije upućeno u dot a da ne idemo dalje...