All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Meni je to radio prije krpljenja ogrebotina i lakiranja.
     
    Haker likes this.
  2. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Imas li distancere? Ako imas, stavi i distancer na masinu za balansiranje pa probaj tako.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jok, imam dva seta alu fabrickih felgi i to je to.
    Probat ću savijete od xtr, možda i stavim zimske gume na ove ljetne felge pa da vidim.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  4. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ja opet imam drugu dilemu. Uzeo auto i dobio 2 seta guma, Kumho ljetne i Mishelin zimske. Prezimio jednu zimu na Mishelinkama i bacio ih 2017. godište + šara 4.5 mm. Sad su na autu Kumho ljetne. Da li sad uzeti samo 17ke nove i montirati na postojeće felge ili ići na opciju 16ke felge sa olx-a (dođu sa ok gumama 2 godinama starim). Jebga, montaža i balansiranje je 50 KM za 17-ke što iznosi 100 KM godišnje a ovako bi išla samo montaža.

    Sent from my 2201116TG using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma bih išao na dva seta felgi. Dugoročno isplativije ali ne vezano za novac lakše pet puta. Pegla dva puta godišnje vucarati gume ne balansiranje i montažu

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Ronaldo_9 and dams82 like this.
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Sama pomisao da dva puta godišnje skidaš gume i balansiraš je mučna... Da ne pričamo o trošku i eventualnom oštećenju gume ili felge... Ja već godinama imam dva seta i za pola sata iznesem točkove, zamjenim i ove druge unesem i skladištim i sve 5. Traju najmanje 4-5 godina tako, čak nikad nisam imao potrebu da ih ponovo balansiram...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Ronaldo_9 likes this.
  7. nivla

    nivla Komšija

    ma ja kupim dva seta i uglavnom to bude 4 sezone, 5. sezonu se desi da prodam auto
    ali imam raje koja bez obzira sto ima dva seta uvijek ide vulkanizeru na balansiranje,pa na spuru(svako pola godine) a predju godisnje ko ja za 2 mjeseca
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Moze im se kad sve to urade za 40 maraka :D
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Opet dijaspora nesto kuka... :D Nema ni kod nas vise tako jeftino, mozda negdje kod seoskih majstora, ali tih 40 je zamjena kad imas dva seta, samo da ti zasarafi.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    45 je samo da zasarafe i balansiraju, spura je još 40 ak ja mislim.
    XTR je mislio 40 eura :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Ronaldo_9 likes this.
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Skupo :D
    Ja zadnji put platio 30 maraka sarafanje i balans i samo 10 provjeru spure jer je sve bilo full zeleno.
     
  12. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ostao sam ti dužan sliku/info. Ovaj ja koristim za retrovizore. Uglavnom, moje iskustvo je dobro, koji god da koristiš nemoj nanositi puno jer će ti procuriti dole preko vrata ispod retrovizora.[​IMG]

    Sent from my 2201116TG using Tapatalk
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Na mazdu se sažalili 100% :D

    Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
     
    ibran likes this.
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kaze nikad tacnije spure nije vidio na autu sa toliko kilometara :D
     
    ibran likes this.
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Preporuka za neke led sijalice kod nas (treba mi brze ruke), nista fensi, samo da radi posao pa bi poslije gledao nesto bolje?
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja uzeo neki dan u xenon.ba 80KM platio, nisu loše, al meni se čini predhodne koje sam imao da su bile malo bolje. Imaju te na stranici njihovoj, 85KM mislim da su tačno bile.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Za neke obicne nemam pojma. Al prava roba,najbolje sto sam probao od ovih sto se mogu nabaviti ovdje.

    ERFOLG LED BiH

    Nadji ih na FB.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Last edited: Oct 31, 2023
    dams82 likes this.
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Ja ne vidim sliku... Vjerovatno ne vide ni drugi... Nekog si Mercedesa kupio?

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja ću ovu zimu ući sa Sava Eskimo S3 iz 2016. / 2018. :D

    Može to još.
     
    Reznor and ibran like this.