Intel 8/9/10/11/12-gen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by forzamilan, Nov 20, 2016.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozes dobiti od Noctue besplatno bracket za lga 1700, trebaju ti racun od procesora i maticne, posaljes im mail, oni tebi bracket.
     
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  3. bojler

    bojler Aktivista

    Što konačno da uzmem, po mogućnosti da ima na olx (ako nema onda u obzir dolazi i ipon shop). Dal da idem na Sytche Fuma 3 ili ona prva opcija Termalright?
     
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ako imas vremena da cekas 7 do 10 dana definitivno Thermalright jer vidim da zelis zracno hladjenje,a ako nemas vremena za cekati uzmi ono AIO 280 od arctica ili neko koje ti smatras da ti se uklapa u budzet.
     
    bojler likes this.
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  6. bojler

    bojler Aktivista

    Pa evo vjerovatno ću ići na taj, šteta što nije tiši, jer naviko sam na tihu noctuu. Mada me sada zaintrigiralo ovo vodeno što kažeš, kontaktiro sam ovog za termalright link što si poslao, kaže može mi ga u petak poslati.

    Znači taj može u nzxt 510 kućište stat?
     
    Picoooka likes this.
  7. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ja ne razmisljam o air hladnjacima evo vec vise od 10 godina.Zadnji mi je bio iz geneleca NH-D14 prije 12 godina i otada samo AIO furam :)

    Moze to Thermalright jer tvoje kuciste podrzava visinom do 165 mm,a ovo je ovih dimenzija :
    D140 mm x Š121 mm x V158 mm

    https://www.thermalright.com/product/frost-commander-140-black/
     
  8. bojler

    bojler Aktivista

    Haj mi daj olx link za vodeno hlađenje, volio bi da kupim pa da dođe do petka.
     
    Picoooka likes this.
  9. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    bojler likes this.
  10. bojler

    bojler Aktivista

    Hvala, ovo ću uzeti.
     
  11. bojler

    bojler Aktivista

    Nema na stanju ni tehnolix ni plus :( izgleda da mi je najbolje ipon shop
     
  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Jan 3, 2024
    bojler likes this.
  13. bojler

    bojler Aktivista

    Javio se cpu infotehu imaju samo u rgb i a-rgb, stvarno mi ne trebaju u svjetlećim efektima, e to mi je bacanje dodatnih maraka.
     
    p4ja likes this.
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Krenulo te naopako :( onda nema druge nego da naruci iz ipon ili ovo Arctic 280 ili Thermalright.
     
  15. p4ja

    p4ja Komšija

    hahaha, ma ja ba, neces jelku da imas na stolu, pa sto ne poslusas ovog pa narucis samo taj bracket za lga 1700 i ostane ti bruka love
    razmisli
     
  16. p4ja

    p4ja Komšija

  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  18. bojler

    bojler Aktivista

    Raznih sam sada dobio preporuka ovdje i teško je odlučiti sa čime ću najbolje da prođem. Evo isfrustriran sam 2 sata vraćao staru konfiguraciju da bi opet upalio računar. Jedina dobra stvar je što sam očistio prašinu i postavio novu pastu na procesor, što će biti dobro budućem kupcu. Ja nekako sve više postao odlučan da uzmem ovo vodeno hlađenje arctic što mi je preporučio @Picoooka . Ujutro ću odmah zvati ove što mi je poslao pcprodaja . ba jer imaju 3 na stanju, volio bi da sutra pošalju i da u petak dobijem, jer 8. januara ja već nemam vremena za sklapanje i hvatanje djelova za pc, jer počinje posao.
     
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Last edited: Jan 3, 2024
    bojler likes this.
  20. bojler

    bojler Aktivista

    Naručio kod cpu infotech, imaju Hladnjak za računar Arctic Liquid Freezer II 280 A-RGB kod sebe i odma ga sutra šalju. 249km
     
    Picoooka, Reventon and zippoo like this.